This website works best with JavaScript enabled

Під час робочої поїздки на Львівщину Міністр охорони здоров’я України Олександр Квіташвілі на зустрічі з медичним активом області, професорсько-викладацьким складом та студентами Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького і громадськістю, за участі голови Львівської облдержадміністрації Олега Синютки, окреслив бачення Уряду в реформуванні національної системи охорони здоров’я. «Українська медицина має базуватися на трьох китах. Це створення умов вільного вибору українцями лікарень, коли гроші «йдуть» за пацієнтом, економічна свобода закладів охорони здоров’я та вільна конкуренція на ринку медичних послуг», - сказав Міністр.

За його словами, 2015 рік стане підготовчим для проведення повномасштабної медичної реформи. Вже цьогоріч будуть зроблені першочергові кроки, які передбачають передачу державних закупівель міжнародним організаціям, спрощення процесу перереєстрації ліків та виробів медичного призначення, переведення відомчих лікарень в єдину структуру. «Наразі ми проводимо аудити лікарень, поліклінік, щоб мати чіткі прорахунки вартості послуг та дані про медичні заклади перед тим, як міняти систему. Замість оплати старих ліжок у лікарнях, їх потрібно використовувати на лікування пацієнтів. Можу сказати одне — від медичної реформи виграють і лікарі, і пацієнти: пацієнти будуть захищені, адже частину грошей сплачуватимуть офіційно, а не в конверті, а лікарні отримають офіційний дохід, яким зможуть розпоряджатися», - констатував Олександр Квіташвілі.

Також Міністерство вважає за необхідне здійснити дерегуляцію медичної галузі, тобто відмінити зайві ліцензії та спростити процедуру отримання дозволів. Адже на сьогодні в Україні в сфері медицини діє 15 обов'язкових форм звітності та 435 необов'язкових.

Чимало уваги в Стратегії реформи медицини приділено питанню страхової медицини. Упродовж 2015 року Міністерство планує провести розрахунок вартості послуг, розпочати підтримку добровільного страхування, а також визначити соціальні групи та розрахувати пакет страхування. У Стратегії розділяють державне та добровільне страхування.

На думку Міністра Квіташвілі, попри можливі труднощі запровадження страхової медицини в Україні є стратегічним завданням влади.

Міністр оглянув заклади охорони здоров’я Львова. Під час перебування у Військово-медичному клінічному центрі Західного регіону Міністр ознайомився з роботою хірургічного та реанімаційного відділень, поспілкувався з персоналом лікарні, відвідав поранених українських військових, яким побажав якнайшвидшого одужання. За словами начальника медичного центру Івана Гайди, нині в закладі на лікуванні перебувають майже 100 учасників антитерористичної операції, а за весь час її проведення Центр прийняв 1200 військовослужбовців. У госпіталі розташована не лише клінічна база, тут захисники Вітчизни також проходять реабілітацію.

Олександр Квіташвілі відвідав Львівський регіональний лікувально-діагностичний онкологічний центр. Цей об'єкт особливо цікавий для очільника Міністерства охорони здоров'я, оскільки тут впроваджується проект «Онкопровенція і впровадження ефективних протипухлинних технологій на Львівщині в умовах реформування системи охорони здоров'я». В рамках дії згаданого проекту Світовий банк виділяє 10 мільйонів доларів для профілактики, ранньої діагностики і підвищення ефективності лікування онкозахворювань у жінок. За умови їх ефективного використання Світовий банк готовий надавати фінансову підтримку регіону в значно більших масштабах.

Однією з умов ефективної співпраці Світового банку зі Львівщиною в напрямку боротьби з онкозахворюваннями є співфінансування цього проекту у розмірі не менше 10 % від коштів Світового банку. У бюджеті області на 2015 рік депутати  заклали 3 млн грн для співфінансування проекту боротьби з онкозахворюваннями у жінок.

Також міністр ознайомився з роботою міського клінічного пологового будинку №1 Львова.

Міністрові охорони здоров'я та голові обласної ради Петру Колодію було продемонстровано медичну техніку виробництва ПАТ «Львівський завод радіоелектронної медичної апаратури» і позашляховий повнопривідний автомобіль швидкої медичної допомоги виробництва ПАТ «Концерн - Електрон».

Голова Львівської облради Петро Колодій та Львівської ОДА Олег Синютка показали Міністрові охорони здоров'я Олександрові Квіташвілі зруйнований обласний перинатальний центр. Після побаченого Міністр пообіцяв сприяти у пошуку фінансового ресурсу для закінчення реконструкції цього медичного центру.

«Те, що я сьогодні побачив, інакше як шкідництвом не назвеш. Споруда виглядає так, ніби після бомбардування. Роботи можна було виконувати поступово: розпочати з одного корпусу, по закінченні перейти до іншого. Тому я дуже сподіваюсь, що колись в Україні хтось понесе за це дуже серйозне покарання: і не в часових нормах, а в грошових, аби закінчити реконструкцію принаймні одного корпусу», - наголосив міністр Олександр Квіташвілі.

На брифінгу у Львові Олнександр Квіташвілі сказав: «Змінюючи людей у міністерстві, корупції не подолаєш, слід зробити так, аби не було навіть можливості для зловживань».

Відповідаючи на запитання щодо збільшення зарплати медикам, він зазначив, що “фінансування лікарів за системою “ліжко-місце” є нечесною, оскільки держава повинна платити за послуги”. Він додав, що міністерство не повинно регулювати заробітну плату медиків, а зарплата повинна нараховуватися в залежності від кількості наданих послуг.

Він також наголосив, що потрібно розвивати сільську медицину. “Слід працювати над тим, аби у село поверталися лікарі”, - зазначив Олександр Квіташвілі.

Міністр також зазначив, що медичним навчальним закладам слід надавати максимальну автономію аби вони мали можливість заробляти власні кошти і тоді розподіляти їх на свій розсуд.

Олег Синютка на брифінгу повідомив, що на Львівщині у системі охорони здоров'я заплановано ряд першочергових змін. Зокрема карети швидкої допомоги обладнають навігаційними системами. Завдяки цій системі, на виклик їхатиме та машина, яка найближче знаходитиметься від пацієнта.

Окрім цього, на Львівщині здійснюватиметься наближення первинної медичної допомоги до пацієнта, а також впроваджуватимуться ринкові механізми в медицині. “Людина повинна мати вибір до кого звернутися за допомогою”, - сказав Олег Синютка.

Також слід легалізувати усі фінансові потоки, які є у медичній сфері.

#fc3424 #5835a1 #1975f2 #2fc86b #f_syc9 #eef12086 #150714100123