This website works best with JavaScript enabled
Joomla

Львівська обласна асоціація

Всеукраїнської організації
Союз осіб з інвалідністю України

Всеукраїнський часопис інвалідів «Благовіст» в №27 від 18.07.2015 р. опублікував анкету з запитаннями до Конференції «Про концепцію удосконалення чинного законодавства та нормативно-правових актів стосовно людей з інвалідністю відповідно до вимог Конвенції ООН про права інвалідів та нової державної політики».

Якщо охарактеризувати реальність, то на жодне із запитань анкети немає позитивної відповіді. Це моя думка, з якою, мабуть, погодяться інваліди загального захворювання України і батьки, які виховують дітей-інвалідів чи мають в родинах інвалідів з дитинства.

За роки незалежності до людей з інвалідністю ставлення є двояким. Причина – не маємо Закону України «Про статус інвалідів в Україні». Інваліди загального захворювання, діти-інваліди, інваліди з дитинства трактуються як люди «другого сорту», не мають жодного правового захисту згідно з чинним законодавством. Наші закони про права інвалідів як те дишло – куди повернеш, туди й поїде.

Зараз модним є апелювати до Конвенції ООН про права інвалідів. А що маємо насправді? Народні обранці, яких підтримуємо на виборах до парламенту, забувають про обіцянки. Ми за період керівництва Президента, прем’єра в державі не відчули покращення в житті. Владу поглинула страшенна корупція, чиновники думають про свої власні потреби. Про те, як би отримати більше кредитів для свого задоволення, а не для Укарїни і соціально незахищених людей.

На кожному кроці – дискримінація і зверхність над інвалідами. Нас не бачать і не чують. Нас залишили один на один з нашими негараздами. Нормальне забезпечення життєдіяльності кульгає у всіх сферах.

Матеріальне і побутове забезпечення вкрай незадовільне. За жебрацьку пенсію, якої не вистачає на прожиття. Не маємо повноцінного харчування, одягаємося і взуваємося заморськими «обносками» або латаємо дірку на дірці. Комунальні послуги, тарифи на енергоносії зросли в сотні раз. Паски нам затягнули хвороби. Не вистачає коштів на придбання ліків, на стаціонарне лікування. Хворі помирають від безвиході. Про санаторне забезпечення інвалідів загального захворювання, інвалідів з дитинства, годі думати.

А транспортне забезпечення? Якщо в приміському і міському транспорті ще є пільги, то як доїхати із села до райцентру? Чому така неповага до сільських інвалідів? чому нас поділили на чорних і білих? За що ветерани-судді, СБУ, правоохоронних органів, пожежники і т. д. заслуговують на високі пенсії і різні пільги, а ми, ветерани праці користуємося «об’їдками» із чиновницьких столів? Адже ми не сиділи в кабінетах, а важко працювали. Моя пенсія, як ветерана праці – аж 510 грн, решта – доплата за орден Княгині Ольги, доплата за покійного чоловіка, інваліда 2 групи, учасника війни. Навіть до прожиткового мінімуму не проіндексовано моєї пенсії. Вийшовши в 1987 р. на інвалідність, я одержувала пенсію 132 крб, а зараз я жебрак. І таких багато.

Як можна говорити про працевлаштування інваліда, коли молоді люди з вищою освітою не можуть знайти роботу? Тому і втікають за кордон. Мій син – інвалід з дитинства ІІІ групи, який має середню і вищу медичні освіти, не може знайти нормально оплачуваної праці. Останнє місце праці в ТзОВ НАР «Фарма» зарплату давали в конвертах, не сплачуючи податку за найману особу. В Україні багато таких індійських фірм, які наживаються на наших молодих людях, а коли ті проходять випробовувальний термін – виставляють за поріг, не виплачуючи зароблене. Хто лобіює цей фармацевтичний бізнес?

Про безбарєрну доступність. При будівництві не всі дотримуються закону «Про доступність», зникли комісії за участю представників соцзахисту і ГОІ.

Права дітей-інвалідів та інвалідів з дитинства порушуються при призначенні інвалідності. Після 18 років дитина-інвалід переходить до категорії інвалідів з дитинства. Починаються митарства, бо інвалідність з дитинства нікуди не дівається, а навпаки, може далі більше прогресувати. То чому діти-інваліди не мають можливостей на встановлення комісіями МСЕК безтермінової інвалідності? Чому щорічно, в крайньому випадку зо два роки родичам доводиться оббивати пороги медзакладів, витрачаючи величезні кошти, щоб добитися справедливості?

Якщо жінка-інвалід може сама себе реалізувати в житті, то це великий подвиг, але багато, особливо онкохворих, замикаються в собі.

Забезпечення доступу до правосуддя. Наші судді як слід не знають законів про ГОІ, в тому числі і про захист інвалідів. Суди наші найбільш корумповані в світі

Щодо участі у суспільному та політичному житті, то дуже мало тут інваліди проявляють себе. Серед інвалідів є багато обдарованих людей, які змогли б, ставши депутатами за рахунок квоти, внести багато законотворчих пропозицій.

Доступ до інформації недостатній. Якщо в містах люди з інвалідністю більш-менш користуються різного виду джерелами інформації, то в селах позбавлені такої можливості. На жаль, зруйновано систему проводового радіо.

«Національний план дій з реалізації Конвенції ООН про права інвалідів на період до 2020 року» є нереальним. В Україні іде війна, а не АТО, тому все залишається на папері, а ми і далі не відчуваємо себе захищеними.

Шановний пане Президенте України, чому не покращилось хоч би на «йому» наше життя? Ви обіцяли це перед виборами. А. Яценюк реформами «загнав» нас, наших дітей, онуків і, мабуть, правнуків у смертельний зашморг. Люди з інвалідністю викинуті за борт корабля і порятунку для нас немає і не видно.

Владо, схаменіться, ради Бога! Огляньтеся навколо себе і побачите реальний стан життя. Поверніться врешті решт до нас обличчям!

Ольга ПУНЕНКОВА,

голова Городоцької районної асоціації інвалідів, із 22-річним стажем без заробітної плати і стажу, за громадську роботу нагороджена орденом Княгині Ольги, інвалід ІІ групи з/з, ветеран праці, дружина інваліда ІІ групи з/з – учасника війни, а зараз простий смертник і жебрак.
Союз організацій інвалідів України Національна асамблея інвалідів України Міністерство соціальної політики України Президент України
Верховна Рада України Кабінет Міністрів України Львівська обласна рада Львівська облдержадміністрація
Львівська міська рада Фонд соціального страхування від нещасних випадків на виробництві Пенсійний фонд України Фонд соціального захисту інвалідів
#fc3424 #5835a1 #1975f2 #2fc86b #f_syc9 #eef12086 #150714100123