This website works best with JavaScript enabled

Тридцять днів – від 4 липня до 5 серпня тривав веломарафон «Бачу! Можу! Допоможу!» територією Західної та Центральної України. Двомісні велосипеди – тандеми дали змогу взяти участь у цьому заході і молоді з вадами зору. Цей благодійний веломарафон мав на меті зібрати кошти на ремонт, обладнання та дизайн "Сенсотеки" на базі міської бібліотеки № 18 у Львові, де би спільно відпочивала та проводила дозвілля зряча і незряча молодь.

Організатори цього заходу – члени громадських організацій «Інститут українських студій» і «Львівська академія прав людини імені Дона Боско». Учасники проекту вшанували світлу пам'ять Миколи Пеха, який втратив зір у 12 років, що працював над ідеєю марафону ще в 2011 році.

Зустрічали, як і проводжали учасників проекту,- у Львові. У серці міста – на площі Ринок 5 серпня зібралося чимало людей. Учасники зі Львова, Одеси, Черкас та багатьох інших міст України розповідали свої враження від подорожі. Постійних учасників пробігу було близько 30, однак у різних містах країни люди приєднувалися і в сукупності їх було куди як більше. Учасники подолали понад три тисячі кілометрів, проїхали десять областей України. Цікаво, що велосипедисти досягали швидкості 70 км/год.

Безумовним рекордсменом пробігу став одесит Євген Чеговський, який проїхав велосипедом близько 800 кілометрів, а його денний рекорд – 150 кілометрів за день прокручених педаль.

Світлана Стрельцова, учасниця марафону, ділиться своїми емоціями від участі у проекті: «Нас весь час стільки людей зустрічало, я навіть не знала, що в нас є стільки друзів з усієї України».

Львів’янин Роман Коритко у дитинстві катався на велосипеді, однак освоїти тандем йому було все ж не просто. Місяць тренувань перед марафоном допомогли освоїти катання в парі. Йому по-особливому сподобався маршрут пробігу, адже хлопець мав змогу відвідати Олеськ, Тернопіль, Рівне, Черкаси, Житомир, Київ, Білу Церкві, Канів, навіть побувати у селі Шевченка – Моринцях. «Я себе відчув справжнім українцем», - розповів Роман. До слова, він дуже захопився катанням на тандемі, а цей вид спорту віднедавна є внесеним до переліку паралімпійських, тож хлопець думає серйозно розпочинати спортивну кар’єру. Бажаємо йому успіхів і сподіваємось, «Сенсотека» незабаром отримає нове дихання.

#fc3424 #5835a1 #1975f2 #2fc86b #f_syc9 #eef12086 #150714100123