This website works best with JavaScript enabled
У здоровому тілі – здоровий дух. А коли людина має здоровий дух, то їй хочеться і творити, і займатися спортом; брати активну участь у житті суспільства. Саме до такого способу життя закликали організатори Всеукраїнського інтегрованого спортивно-мистецького фестивалю «Відкрий себе для інших «Сила духу». Цей захід відбувся у Львові в залі кінотеатру імені О. Довженка 31 травня.
Фестиваль організував Львівський міжрегіональний центр соціально-трудової, професійної та медичної реабілітації інвалідів за сприяння Львівської обласної державної адміністрації. До організації долучилися також Оксана Потимко, виконавчий директор ВГО «Українська спілка інвалідів – УСІ», молодіжна ініціатива CFS Толока та громадська організація «Розвиток громади».
Цей захід не випадково названий спортивно-мистецьким. Адже у залі кінотеатру, окрім мистецьких номерів, відбулося встановлення рекорду України людиною з інвалідністю. Цим відважним чоловіком виявився Богдан Чіпак, який одного дня впав із даху будинку і отримав важку травму. Богдан, який раніше активно займався спортом, раптом не зміг встати на ноги. Однак завдяки впертій праці над собою, а ще, як вважає сам чоловік, - щирій молитві, йому вдалося почати ходити. Хай із паличкою, але все ж він гордо вийшов на сцену, а потім зробив максимальну кількість виконаних вправ на спині лежачи, за одну хвилину – 38 разів. Цей рекорд України він присвятив людям з інвалідністю, щоб вони повірили в себе та щоб знали, що треба працювати над собою і тоді все буде добре. Керівник національного реєстру рекордів України Лана Вєтрова, яка спеціально прибула для фіксування цієї події, зауважила: «Цей рекорд належить до категорії «Сила духу», яка дуже активно поповнюється. Сюди потрапляють люди, які встановлюють рекорди не лише для себе, а здебільшого – для інших».
Показовий виступ ще одного сильного духом чоловіка вразив зал. Павло Козак, майстер спорту України міжнародного класу з важкої атлетики, лежачи підняв штангу вагою аж 130 кілограмів, чим зумовив бурхливі оплески залу, в якому майже не було вільних місць.
Стоячи зустрічали глядачі на сцені Вадима Свириденка, учасника АТО, який пережив полон, а також зазнав обморожень, перебуваючи три дні без їжі на морозі поблизу Дебальцево. Із сепсисом його доставили в лікарню, лікарі змушені були ампутувати йому стопи ніг та кисті рук. Проте Вадимові зробили хороші протези і сьогодні він може ходити, має щасливу сім’ю. «У мене немає кінцівок, але я можу пробігти 5 км, - сказав Вадим, а потім звернувся до всіх людей з інвалідністю. – Будьте сильні і продовжуйте те, що ви почали».
Мистецька частина фестивалю також подарувала багато радості глядачам. Серед перших номерів – слухачі Львівського міжрегіонального центру соціально-трудової, професійної та медичної реабілітації інвалідів Маргарита Веремчук (виконала патріотичну пісню «Нехай квітує Україна») та Ірина Новіцька (із запалом заспівала відому композицію «Надія є»).
Продовжили програму діти ансамблю «Барви» Українського товариства глухих (керівник – Олег Синьоок) гуцульським танком, який зал проводжав оваціями.
Наступною на сцену вийшла Софійка Хома, учасниця проекту «Відчинилося життя». «Софійка на бачить, але вона зряча духом», - зауважила ведуча фестивалю Олександра Бонковська, народна артистка України, актриса Національного академічного українського драматичного театру ім. М. Заньковецької. Дівчинка, незважаючи на юний вік, дзвінким чистим голосом виконала пісню «Черевички».
Галина Марко – ще одна учасниця фестивалю. Дівчина за освітою є медичною сестрою, нещодавно побувала в зоні АТО. Галина прочитала власний проникливий вірш про матір, яка чекає вісточки від сина, що воює на фронті.
Олександра Кайсіна (Марич) – лауреат міжнародного та всеукраїнського конкурсів вокалістів потішила присутніх чудовим оперним співом композиції авторства Джузеппе Верді. Олександра працює культорганізатором у центрі реабілітації, розвиваючи музичні таланти учнів закладу.
Зацікавив присутніх у залі виступ дуету «Flying Swan» в складі Сергія Летучого і Олексія Лебідя. Хлопці родом із м. Старобільськ Луганської області. Вони є засновниками BeatBox & Guitar культури в Україні. Хлопці виконали кілька авторських композицій, що мали філософський підтекст.
Ведуча фестивалю Олександра Бонковська зачитала кілька віршів учасниці, якій не вдалося прибути на фестиваль, – 16-річної Вікторії Дутік. Дівчинка пише глибокодумні, як на свій вік поезії, а нещодавно вийшла в світ її перша збірка.
Учасниками фестивалю стали також і відомі професійні виконавці, які зголосилися підтримати добру справу на благодійних засадах. Так, присутні із задоволенням слухали кілька запальних композицій гурту «Вишиванка». Як завжди причарували присутніх незрівнянно сильний голос і чудове виконання народного артиста України, соліста Львівської опери Олега Лихача. Вразила своїм голосом і чарівна Оксана Муха, якій активно підспівував весь зал. А «родзинкою» фестивалю став виступ всесвітньо відомого скрипаля Олександра Божика. Артист висловив вдячність за те, що може виступати на одній сцені з такими сильними духом людьми. Олександр жартував, що нарешті здійснить свою мрію та заграє в цьому залі п’ятигодинну композицію Моцарта. І хоча це був тільки жарт, але, зважаючи на кількість оплесків із залу, присутні були б раді такому концерту. Насамкінець Олександр Божик акомпонував Софії Хомі, яка виконала пісню «Зацвіла калина».
Фестиваль добігав кінця. Тож до присутніх звернувся Григорій Дунас, директор Львівського міжрегіонального центру соціально-трудової, професійної та медичної реабілітації інвалідів: «Наш заклик «Відкрий себе для інших» неможливо було би здійснити, якби ніхто не прийшов. Дякую, що ви прийшли, і дозволили учасникам фестивалю відкрити себе». Останні ж були нагороджені подяками за участь у фестивалі.
Дружньо і з неабиякою гордістю присутні в залі насамкінець виконали Гімн України.
Наталка ПАВУК
НА ФОТО: під час фестивалю
Фото автора









#fc3424 #5835a1 #1975f2 #2fc86b #f_syc9 #eef12086 #150714100123