This website works best with JavaScript enabled
Joomla

Львівська обласна асоціація

Всеукраїнської організації
Союз осіб з інвалідністю України

Унікальний для України захід відбувся у Львові – це змагання з настільного тенісу для незрячих. Звісно, ці змагання мали багато цікавих особливостей, але найголовніше – вони дозволили відчути спортсменам з вадами зору захопливість і азарт цього виду спорту.
Захід відбувся у Львівській спецшколі-інтернаті №100 для дітей з порушенням зору, а організувала його Львівська обласна громадська організація «Федерація спорту інвалідів по зору» за підтримки управління молоді, сім’ї та спорту Львівської міської ради.
Перші у Львові змагання з тенісу для незрячих або ще його називають – шоудаун відбулися за участю гостей із Польщі, які вже давно розвивають цей вид спорту, тож приїхали поділитися своїм досвідом. Хоч українські спортсмени тільки навчалися тримати ракетку та реагувати на звук м’яча, який наближався до їхніх «воріт», все ж змогли виступити на належному рівні.
Всього у змаганнях взяло участь 30 спортсменів. Переважно це молоді люди, які завзято боролися за перемогу.
Шоудаун є перспективним видом спорту, адже входить до програми Всесвітніх ігор незрячих, які відбуваються кожних чотири роки. Українська збірна також бере в них участь, однак у цьому виді спорту українці поки що не були представлені.
«Мабуть, кожна незряча людина мріяла зіграти в настільний теніс, - зауважила під час відкриття змагань Ганна Синьовська, президент Федераціі спорту інвалідів по зору. – Сьогодні ми маємо таку можливість завдяки проекту, який можемо реалізувати за підтримки Львівської міської ради». Ганна Синьовська висловила подяку усім, хто долучився до організації та проведення таких змагань.
Допомогу в організації заходу надавав Львівський регіональний центр «Інваспорт». Його директор – Мирослав Николаєв під час відкриття змагань зауважив, що це дійсно свято для нашого міста, адже фактично це перші такі змагання в Україні. Він також подякував польським колегам, які погодилися поділитися досвідом і висловив сподівання на тривалу подальшу співпрацю.
Своє слово до учасників змагань сказали і гості, зокрема, Станіслав Сех, президент клубу «Підкарпаття» (Перемишль) та Збігнєв Прокопюк, голова клубу «Ікар» (Люблін).
Директор школи №100 Віталія Середа гостинно прийняла учасників змагань у спортивній залі школи.
Цікаво, що під час матчів з шоудауну в приміщенні було дуже тихо, адже кожен із учасників по-особливому вслухався у звук м’яча, що наближався на його сторону столу. Тож кажуть, що цей вид спорту розвиває слух і координацію.
У результаті наполегливої боротьби були визначені переможці, яких урочисто нагородили грамотами та медалями, а найкращі команди – кубками.
Привітати учасників змагань із їх закінченням прийшов консул Мар’ян Орліковскі, керівник відділу культури, освіти та співпраці з польською громадою Генерального консульства Республіки Польща у Львові. Він висловив сподівання, що така співпраця між Україною і Польщею буде тільки розвиватися на благо обох країн.
Українські спортсмени, позмагавшись, виявляли бажання розвивати свої навички в цьому виді спорту. Однак поки що це неможливо, адже спеціального обладнання для шоудауну у Львові немає.
Сподіваємося, наша країна і надалі розвиватиметься, а наші спортсмени матимуть змогу тренуватися та вигравати не лише місцеві чи всеукраїнські турніри, а й міжнародні змагання.
Наталка ПАВУК
НА ФОТО: під час змагань
Фото автора
Союз організацій інвалідів України Національна асамблея інвалідів України Міністерство соціальної політики України Президент України
Верховна Рада України Кабінет Міністрів України Львівська обласна рада Львівська облдержадміністрація
Львівська міська рада Фонд соціального страхування від нещасних випадків на виробництві Пенсійний фонд України Фонд соціального захисту інвалідів
#fc3424 #5835a1 #1975f2 #2fc86b #f_syc9 #eef12086 #150714100123