This website works best with JavaScript enabled
Здається, тільки вчора весь світ спостерігав за відкриттям Паралімпійських ігор-2016 в бразилійському Ріо, аж ось змагання добігають кінця. Українські спортсмени з першого дня цього найважливішого старту чотириріччя докладали всіх зусиль, щоби синьо-жовтий стяг майорів якомога частіше. Як результат – Україна в трійці лідерів Паралімпіади-2016.
Цікаво, що вже першого дня змагань наші спортсмени завоювали 1 золоту, 1 срібну та 7 бронзових нагород і посіли третє місце за загальною кількістю медалей.
Першу для України медаль завоював Руслан Катишев у стрибках в довжину. Результат 6 м 20 см забезпечив йому бронзову нагороду.
Яскраву крапку першого дня змагань поставив плавець Євгеній Богодайко. Він у стометрівці на спині виявився найкращим, поклавши таким чином у скарбничку України таке очікуване перше золото.
З кожним днем змагань наші паралімпійці нарощували результати. У другий день їм вдалося вибороти 6 золотих, 5 срібних та 6 бронзових нагород. Цей успіх супроводжувався рекордами Європи, світу, паралімпійських ігор. Світові рекорди встановили легкоатлет Ігор Цвєтов, у плаванні – Геннадій Бойко та Дмитро Залевський. Рекорди Європи встановили плавці – харків'янин Максим Крипак (дебютант Ігор-2016) та відомий всьому світу дворазовий чемпіон і дворазовий срібний призер Паралімпіади в Лондоні та чемпіон Паралімпіади в Ріо уже згаданий Євгеній Богодайко. Паралімпійський рекорд був встановлений у плаванні Катериною Істоміною.
За результатами третього дня змагань, у підсумку з попередніми, національна паралімпійська збірна команда України на ХV літніх Паралімпійських іграх мала в своїй скарбничці вже 37 медалей різного ґатунку, з яких 12 золотих, 10 срібних та 15 бронзових. Цей результат дозволив зберегти третє рейтингове місце серед усіх команд, представлених на іграх в Ріо.
Третій день змагань був особливо плідним на паралімпійські рекорди, яких українці поставили аж п’ять. Три з них – у плаванні, а саме – Єлизавета Мерешко – дебютантка Паралімпіади в Ріо – двічі встановила паралімпійський рекорд в попередньому запливі, пропливши дистанцію 50 м вільним стилем за 33.58, а увечері – 33.43, покращивши здобутий власний рекорд на 00.15. Данило Чуфаров встановив паралімпійський рекорд на дистанції 200 м комплексним плаванням у класі SM 12. Двічі встановила паралімпійський рекорд у жимі лежачи у вазі 102 та 107 кг відповідно титулована пауерліфтерка Лідія Соловйова. Цікаво, що вона є володаркою 3 золотих, 1 срібної та 1 бронзової медалей Паралімпіад 2000, 2004, 2008, 2012 та 2016 років.
Напруга зростала. Адже, заявивши себе однією з найсильніших світових команд, треба було утримувати рівень виступів. Уся країна спостерігала за перебігом Паралімпіади. Тож четвертого дня українці не підвели: 6 золотих, 3 срібних і 3 бронзових нагороди – знай наших!
Під час нагородження плавців (дистанція 200 м комплексним плаванням) п’єдестал весь був українським! Ця подія потішила і, мабуть, трохи здивувала. Адже ми бачили такі ситуації, коли нагороджували китайських спортсменів, а тут – українці Денис Дубров, Максим Крипак та Дмитро Ванзенко, які, до того ж, є дебютантами Ігор.
За українську збірну вболівала вся країна. Президент Петро Порошенко на своїй сторінці у фейсбук зазначив: «Виступ українських паралімпійців у Ріо просто неймовірний. Дякую всім українським спортсменам! Ви своїм прикладом щодня доводите, що неможливе можливо!»
І так кожен день Паралімпіади в Ріо – боротьба, запеклі змагання за звання найкращого. Українці виявили неймовірну жагу до перемог, бажання прославити свою країну. І за це їм велика подяка від усього українського народу.
На час верстки номера, який ви тримаєте у руках, (вечір 14 вересня) Україна посідала ІІІ місце за кількістю золотих нагород та загальною кількістю медалей (у нас - золотих, срібних, бронзових нагород). Попереду нас лише Китай та Велика Британія.
Ми вболіваємо за успішне закінчення Паралімпійських ігор-2016 для національної збірної України. Закриття змагань відбудеться 18 вересня. А підсумки участі українських спортсменів у Паралімпіаді в Ріо читайте в наступному номері «Благовіста».
Підготувала Наталка ПАВУК
НА ФОТО: яскраві моменти Паралімпіади-2016
#fc3424 #5835a1 #1975f2 #2fc86b #f_syc9 #eef12086 #150714100123