This website works best with JavaScript enabled
Joomla

Львівська обласна асоціація

Всеукраїнської організації
Союз осіб з інвалідністю України

«Благовіст» створено, щоб зарадити обездоленим і словом і ділом.

Саме ці слова зі звернення до інвалідів, до читачів, до людей доброї волі, надруковані в першому номері часопису, стали дороговказом для «Благовісту», який торує тернистий шлях вже 25 років поспіль.

Часопис «Благовіст» - ровесник нашої незалежної держави, заснований Львівською обласною асоціацією інвалідів, став першим друкованим виданням для людей з інвалідністю. З 1996 року співвидавцями газети є Всеукраїнська організація інвалідів «Союз організацій інвалідів України» та Львівська обласна асоціація інвалідів ВОІ СОІУ.

За 25 років виходу в світ «Благовіст» не відступилась від мети видання, від своїх принципів та завдань, проголошених в першому номері: «Газета «Благовіст» нестиме вам світлі, добрі вісті. Та будуть в «Благовіст» ще й іскри гніву благовісні, що спопелятимуть лжу, підступність, нечесність, зло. Будемо разом іти до очищення і допоможемо очищатись тим, хто в душі, усім своїм єством зневажає інвалідів».

Сьогодні слід згадати тих, хто стояв біля витоків створення та становлення газети «Благовіст». Це Борис Машталярчук, Юрій Погоріляк, Леонід Тарасенко, Валерій Грабовський, Любомира Сухонос, Андрій Діденко, Валентина Щурин, Лариса Дедишин, Віктор Корнієнко, Романія Данилюк, Віталій Поздєєв та нші.

Зараз в газеті працюють члени Національної спілки журналістів України: Леонід Тарасенко (головний редактор), Микола Ільницький (заступник головного редактора), Наталка Павук (кореспондент), інженер-оператор (верстка) – Богдан Притуляк.

За 25 років «Благовіст» пройшов важкий і тернистий шлях. Шлях становлення, шлях вироблення напрямків роботи, шлях фінансових трудностей, шлях серйозних випробувань. Це був час, коли народ України став на шлях побудови незалежної держави. Це був час боротьби течій, рухів, партій, які намагались приватизувати право на засоби масової інформації. Та «Благовіст» вистояв, не збочив, був і є незалежним виданням. Важливим в роботі і надалі  вважаємо домагання реалізації законодавчих та нормативно-правових актів, державних програм, заходів, висвітлення та узагальнення пропозицій громадських організацій людей з інвалідністю, розширення інформаційного поля, поглиблення правових знань, роз’яснення соціальної політики державних органів стосовно осіб з інвалідністю. Загалом же, наша діяльність зводиться до головного – здійснювати правовий та соціальний захист людей з інвалідністю.

Сьогодні перед газетою «Благовіст» стоять нові серйозні завдання. Газета більш гостро і принципово висвітлюватиме питання реалізації в Україні вимог Конвенції ООН про права осіб з інвалідністю. Ми будемо домагатись прийняття Закону України «Про статус осіб з інвалідністю в Україні», внесення змін в чинне законодавство згідно із стандартами Конвенції ООН про права осіб з інвалідністю щодо забезпечення права на доступ людей з інвалідністю до інформації.

«Благовіст» спільно з громадськими організаціями людей з інвалідністю здійснюватиме моніторинг виконання чинного законодавства та інших нормативно-правових документів стосовно людей з інвалідністю та домагатиметься їх реалізації. Разом з тим, через газету «Благовіст» ми будемо гостро ставити питання приведення законодавчих та нормативно-правових актів стосовно людей з інвалідністю у відповідність до вимог Конвенції ООН про права осіб з інвалідністю.

Сьогодні, коли Україна фактично знаходиться у стані економічної і політичної кризи, «Благовіст» під особливий контроль візьме питання забезпечення з боку держави достатнього рівня життя, правовий та соціальний захист людей з інвалідністю. Йдеться про матеріально-побутове забезпечення, підвищення пенсій та соціальних виплат, транспортне обслуговування, медичне забезпечення, доступність, індивідуальну мобільність, працевлаштування та трудову реабілітацію тощо. Одночасно «Благовіст» сприятиме вирішенню конкретних проблем людей з інвалідністю, відстоюватиме їх права.

Сьогодні газету «Благовіст» вітають з 25-річним ювілеєм Національна спілка журналістів України, керівники органів влади, громадські організації, журналісти. Чимало листів, побажань надійшло від наших шановних дописувачів та читачів. Приймаємо їх і кажемо: Спасибі! Спасибі за підтримку, пропозиції й критику, поради й побажання. Спасибі за те, що ви – з нами.

Нехай нас об’єднує і згуртовує «Благовіст»!

Нехай прийде Боже благословення у кожну нашу домівку.

Головний редактор

Всеукраїнського часопису «Благовіст»                     Леонід ТАРАСЕНКО

Союз організацій інвалідів України Національна асамблея інвалідів України Міністерство соціальної політики України Президент України
Верховна Рада України Кабінет Міністрів України Львівська обласна рада Львівська облдержадміністрація
Львівська міська рада Фонд соціального страхування від нещасних випадків на виробництві Пенсійний фонд України Фонд соціального захисту інвалідів
#fc3424 #5835a1 #1975f2 #2fc86b #f_syc9 #eef12086 #150714100123