This website works best with JavaScript enabled

Зір і слух часопису „Благовіст” – це його дописувачі, позаштатні автори. Вони – постійно в гущі життя, на його передовій, вони наче розвидники доносять через газету до читачів болюці проблеми, новини, все те, про що думають: чим сьогодні живуть неповносправні. За останній час склалася основа складу наших позаштатних авторів. Доречним буде сказати декілька слів про лідерів цієї гру   пи.

Насамперед – наше слово про Йосипа Палятинського, члена Національної спілки журналістів України, мешканця м. Кіцмань Чернівецької області. Йосип Ярославович регулярно електронною поштою надсилає в „Благовіст” свої статті, інтервю, кореспонденції, нариси, поезії. Його цікавить дуже широке коло тем. Сподіваємось, читачі звернули увагу на розповідь про діяльність Глибоцького територіального центру (Чернівеччина), де в трьох відділеннях працівники надають різні послуги малоімущим, інвалідам: завозять додому продукти харчування, ліки, супроводжують до лікарні, обробляють городи тощо. Тут відкрито банк „ношених” речей, є майстерня по ремонту взуття тощо.

Повчальний досвід роботи відділення соціально-побутової адаптації Кіцманського територіального центру Йосип Палятинський розкрив через інтерв’ю із його завідувачем Ю. Фурманом (психологи, інструктор з трудової адаптації, бібліотека, клуб „Надія” – це та інше до послуг пенсіонерів і осіб з обмеженими можливостями).

Не будемо далі нагадувати зміст численних матеріалів Йосипа Ярославовича. Але зазначимо, що багато з них – зокрема, розповідь про роботу Кіцманської центральної бібліотечної системи, про життя і діяльність відомого фольклориста, діяча культури Кузьми Смаля та ін. – викликали зацікавлення наших читачів. Йосип Ярославович двічі на тижденьт дзвонить в редакцію, цікавиться життям редакційного колективу, розповідає про свої творчі плани. То ж нехай вони успішно здійснюються!

З цим автором вступили в своєрідне творче змагання на сторінках „Благовіста” Романія Данилюк і Микола Дзудзело. Член Всеукраїнського товариства „Просвіта”, в минулому літературний редактор нашого часопису Романія Володимирівна не порвала звязків з газетою, а навпаки значно активізувала їх. Зрозуміло, у неї зявилось більше часу бувати на різних заходах. Змістовні розповіді авторки про виставки картин (зокрема, ориганільної художниці Надії Куземко), про діяльність „Карітасу”, статті на морально-етичні теми, оповідання, розповіді про заняття в Центрі дозвілля, відпочинку інвалідів, малозабезпечених людей та похилого віку, які веде, - все це привертає увагу читачів.

А ось голова Арбузинського районного товариства інвалідів (Миколаївська обл.) Микола Дзудзело часто в своїх матеріалах виступає проти того, що псує життя інвалідам. Він, зокрема, не мириться з тим, що на залізниці не дбають як слід про доступність, критикує бюрократів, байдужих до запитів інвалідів. Разом з тим віддає належне доброчинцям. Важливо, що в центрі його уваги – діяльність обласного товариства інвалідів. Саме такі матеріали мають появлятися на сторінках „Благовіста” з різних регіонів.

Ставши торік одним із переможців творчого конкурсу часопису, значно активізувався журналіст з Червонограда Тарас Лехман. Його козирна карта – культорологічна тематика, і він не проминає цікавих подій в регіоні.

Приємно, що почала частіше надсилати до редакції свої матеріали голова Старосамбірської районної асоціації інвалідів ЛОАІ Галина Литвак. Ми чекаємо нових статей і від наших давніх авторів – Бориса Опарка з Луганщини, Ірини Хіріної з Полтави, Лесі Садомської з Хмельниччини, Надії Ленц з Одещини, Валентини Шоколи із Мелітополя, Оксани Максимишин з Тернопільщини та ін.

Сподіваємося, у цьому переліку незабаром зявляться нові прізвища.

Життя сьогодні особливо бурхливе, неспокійне. Люди через своє серце пропускають події. Їх багато що хвилює, і вони беруться за перо – не мовчать. А яких матеріалів сьогодні чекає наш читач у першу чергу? Тих, що викривають факти дискримінації, порушення прав інвалідів. Їх не можна оминати. А вони, на жаль, трапляються.

Актуальними залишаються й інші теми: зокрема, чи реалізовується Конвенція ООН про права інвалідів; як захистити інвалідів при надмірному підвищенні цін, житлово-комунальних тарифів тощо.

За сотанні роки в Україні прийнято багато Указів, постанов щодо, зокрема, подолання бар’єрності, нових шляхів реабілітації інвалідів, розширення інклюзивної освіти. Але сьогодні мало робиться стосовно реалізації даних завдань. Проаналізувати причини такого стану – теж актуальна тематика для виступів наших дописувачів у газеті.

Новий час породив нові теми. Важливо повідомляти, як сьогодні живуть переселенці, зокрема, інваліди. Хто і як їм допомагає? Поступово оновлюється керівництво місцевих осередків інвалідів. Добре було б, якби позаштатні автори написали в газету про те, як у сьогоднішніх складних умовах діють лідери районних, міських, регіональних організацій інвалідів ВОІ СОІУ.

Могли б частіше виступати в газеті і голови організацій інвалідів. Щоб їх залучати, редакція взялася брати в них інтерв’ю. Сподіваємось, що відповіді на наші запитання, які вже дали голови Буської, Сокальської, Жидачівської районних, Червноградськї, Трускавецької міських асоціацій інвалідів ЛОАІ, - привернули увагу читачів.

Актуальних тем багато. „Благовісту” вкрай важливо мати постійний діалог з читачами, позаштатними авторами. Нація, яка веде бесіду з собою, - ось що таке добра газета. Так твердить мудрець.

#fc3424 #5835a1 #1975f2 #2fc86b #f_syc9 #eef12086 #150714100123