This website works best with JavaScript enabled

У листопаді цього року відзначає свій 75-річний ювілей Львівська обласна організація УТОГ, заснована ще в 1939 році. Сьогодні організація нараховує 2328 інвалідів з вадами слуху, тотальною глухотою та подвійною інвалідністю.

Основна місія нашої організації – виконання статутних завдань, соціальний захист інвалідів з вадами слуху, їх слухова, трудова та соціальна реабілітація, залучення членів нашого товариства до спільного процесу творення культурних цінностей, відродження національних традицій українського народу, розвитку культури, мистецтва, спорту всіма формами та напрямками роботи.

Що для нас означає соціальний захист та реабілітація різного характеру?

Якщо ви знаєте жестову мову, спробуйте перекласти вислів «соціальний захист». Жестовим перекладом до слова «соціальний» буде - «життєвий». Фактично, так воно і є. Така допомога включає в себе захист у всіх життєвих ситуаціях, - чи то відвідини ЖЕКу, чи порозуміння з родичами, оформлення пенсій чи спілкування з можновладцями і органами самоврядування, добра порада чи допомога у правоохоронних органах і проведення нотаріальних дій.

Така реабілітація включає в себе: допомогу у слухопротезуванні, працевлаштуванні, навчанні, в отриманні засобів реабілітації, активну участь Товариства та його членів у процесі інтеграції людей з вадами слуху у суспільство.

У підпорядкуванні нашої організації - п‘ять територіальних організацій УТОГ: Львівська, Самбірська, Стрийська, Перемишлянська, Золочівська. Створені і працюють компактні групи нечуючих на підприємствах держпромисловості міста.

У нашій області функціонують три підприємства. Це Львівське швейне підприємство “Силует” УТОГ, Бродівське меблеве підприємство “Явір” та Дрогобицьке меблеве підприємство “Карпати”, на яких працюють члени нашого Товариства. На жаль, у кризовий час підприємства переживають не найкращі часи. Пошук замовлень, завантаження підприємств – важка проблема, у вирішенні якої сподіваємось на допомогу і підтримку держави. 

У наших Центрах культури і дозвілля (Дрогобицькому, Бродівському та Львівському) працюють: танцювальний колектив, колектив зримої пісні, циркова студія, Народний самодіяльний театр міміки і жеста.

Тут нечуючі мають можливість розвивати свою творчість, юрати участь у конкурсах, показувати свою майстерність та навички, брати участь в обласних та Всеукраїнських заходах. У центрах культури і дозвілля та територіальних організаціях постійно проводяться лекції, бесіди, зустрічі на різну тематику та різноманітні заходи до Державних та Народних свят, здійснюються екскурсії.

Молоде покоління має право широкого вибору набуття професійних навиків у середніх спеціальних та вищих учбових закладах різних рівнів акредитації. Для цього створені групи з числа нечуючих у Львівському медичному коледжі ім.Андрея Крупинського, Львівському вищому професійному художньому училищі; поодиноко нечуючі навчаються у Львівській політехніці, Львівській філії Народного університету “Україна”.   Проводиться робота по створенню групп із числа членів нашого Товариства і у інших учбових закладах. Надається допомога перекладачів-дактилологів Львівської обласної організації УТОГ.

Наша держава взяла на себе велику відповідальність, ратифікувавши Конвенцію ООН про права інвалідів. Створення рівних можливостей для різних категорій населення – це один із найважливіших чинників реалізації можливостей людей з інвалідністю.

У всьому нам потрібно шукати позитив. Доведеться зробити більше, ніж зроблено. Маємо докладати максимум зусиль для вирішення проблем сьогодення. Головне – захистити права інвалідів. Не все в цьому житті залежить від нас, але саме від нас залежить наше ставлення до всього, що відбувається в суспільстві.

Володимир БАЛДИГА,

 

голова Львівської обласної організації УТОГ

#fc3424 #5835a1 #1975f2 #2fc86b #f_syc9 #eef12086 #150714100123