This website works best with JavaScript enabled

Міжнародна спільнота від 1970 року 15-го жовтня почала відзначати Міжнародний день білої тростини. Цей день є своєрідним нагадуванням суспільству про існування людей з вадами зору, а також – приверненням уваги до їхніх проблем. Саме з цього й почалося відзначення цього дня у Львові. Обласна організація УТОС запросила на захід своїх членів, а також представників влади, громадських активістів, засоби масової інформації. Відбувся захід, приурочений Міжнародному дню білої тростини 15 жовтня у приміщенні будинку культури Львівського УВО УТОС.

Голова організації Любов Кукуруза у вступному слові наголосила, що біла тростина в усьому світі стала символом сліпоти. Попри увагу світової спільноти до цих людей, і досі є чимало проблем та перепон для незрячих і слабозорих людей у Львові. Зокрема, недоступними є маршрутки, адже не мають озвучення, не всі вулиці облаштовані озвученими світлофорами, а популярна в Європі тактильна плитка для львів’ян поки здебільшого є лише мрією. Окрім того, унікальний колектив незрячих бандуристів "Карпати", члени якого часто виїжджають за кордон, їздять на старенькому автобусі, який уже треба замінити. Є й чимало інших проблем, на яких наголосила Любов Кукуруза. Вона також зауважила про членів свого товариства: «Це обдаровані, креативні творчі люди. Але їм для досягнення успіху треба докласти трохи більше зусиль».

Під час цього заходу усіх присутніх зачаровували читці поезії і гуморесок, а також співаки та колективи, що мають проблеми із зором.

Одним із них є інтегрований театр естрадної пісні «Дитячі мрії», що був створений для діток, батьки яких мають інвалідність по зору. Саме цей колектив у листопаді минулого року був ініціатором благодійного концерту, під час якого були зібрані кошти для закупівлі рацій 122 окремому аеромобільному батальйону. Його бійці у час відзначення Міжнародного дня білої тростини саме були на ротації у Львові, тож відвідали цей захід. Хлопці-учасники АТО подякували дітям за допомогу та вручили учасника «Дитячих мрій» бойовий прапор, який тривали час був на передовій, з підписами бійців батальйону.

Захід відвідали також представники міської та обласної влади, які вручили спеціальні подяки, грамоти та відзнаки активістам інвалідного руху.

Колеги УТОСу з громадської роботи також долучилися до цього заходу. Зокрема, виконувач обов’язків голови Львівської обласної асоціації інвалідів Оксана Кіяновська під час свого виступу наголосила: «Ми дуже шануємо і поважаємо вашу організацію. Разом із тим віримо, що коли будемо спільними зусиллями вирішувати проблеми, то нам вдасться зробити набагато більше».

ЦІКАВО

Біла тростина, як символ незрячої людини, бере початок в 1921 році. У Брістолі (Великобританія) жив молодий професійний фотограф на ім’я Джеймс Біггс. Після аварії він втратив зір. Треба було починати нове життя і він став вчитися самостійно ходити по місту за допомогою тростини. Але незабаром він зрозумів, що на його чорну тростину не реагують ні перехожі, ні водії. Тоді він пофарбував тростину в білий колір. І вона стала помітна. Це нововведення підхопили всі незрячі не тільки Англії, але і всієї Європи, Америки та інших країн.

 

#fc3424 #5835a1 #1975f2 #2fc86b #f_syc9 #eef12086 #150714100123