This website works best with JavaScript enabled
Joomla

Львівська обласна асоціація

Всеукраїнської організації
Союз осіб з інвалідністю України

15 березня Червоноградська міська громадська організація неповносправної молоді «Ніка» провела ХІІІ Театральні зустрічі «Червоноград скликає друзів».

Театральні зустрічі «Червоноград скликає друзів» – це унікальний захід, адже він дає можливість дітям з інвалідністю проявити себе і показати свою акторську майстерність. Особливий він й тим, що на нього їдуть люди з інвалідністю з усіх куточків країни. Метою фестивалю є привернення уваги суспільства до дітей з особливими потребами, розкриття та розвиток їх талантів.

Організатор зустрічі – голова Червоноградської міської організації неповносправної молоді «Ніка» Наталія Хайсанова поділилась: «Я дуже радію тим колективам, які мають мужність, не дивлячись на умови, які у нас зараз є, приїхати і прийняти участь в зустрічах і показати своїх талановитих дітей».

Благословив усіх учасників дійства та присутніх священик церкви Пресвятої Богородиці Владичиці України отець Михайло.

Виступив також заступник міського голови м. Червонограда Георгій Тимчишин: «Ці театральні зустрічі вже стали для нас традиційними. Ми раді, що маємо нагоду поділитись з гостями теплотою наших сердець». Та нагородив грамотами Червоноградської міської ради за сприяння в розвитку творчості та підготовку колективів до участі у ХІІІ Театральних зустрічах «Червоноград скликає друзів» керівників: ГО «Спілка матерів дітей та дорослих осіб з інвалідністю внаслідок інтелектуальних та фізичних порушень м. Києва «Сонячний промінь» Євгенію Стешенко; Харківськівської обласної молодіжної ГО «Харківський центр волонтерів» Світлану Сітнік; Львівського обласного добровільного товариства захисту неповносправних дітей та інвалідів дитинства «Довіра» Любов Солтис; Комунальної установи Сумської спеціальної загальноосвітньої школи Сумської міської ради Валентину Слюсаренко; Шосткинського міського товариства допомоги дітям-інвалідам та інвалідам з дитинства «Турбота» Олексія Трегуба; Буської районної асоціації Львівської обласної асоціації Всеукраїнської організації «Союз осіб з інвалідністю України» Софію Климус; ГО «Театр Крила» Оксану Олексин; ГО рідних дітей-інвалідів «Білий ангел» Лідію Василенко; Золочівського районного центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів Богдана Гураля; Одеського обласного благодійного фонду реабілітації дітей-інвалідів «Майбутнє» Вероніку Михайленко; Городоцького районного центру комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю Любов Казмірчук; Львівської спеціальної загальноосвітньої школи-інтернат №100 Ірину Костецьку; ГО батьків дітей з синдромом Дауна та іншими порушеннями розвитку Олену Мельник; Спілки батьків інвалідів з розладами аутичного спектру «Янголята» Юлію Поліщук; ГО «Центр реабілітації осіб з інвалідністю «Джерело життя» Людмилу Зелінську; Сокальської районної асоціації Львівської обласної асоціації Всеукраїнської організації «Союз осіб з інвалідністю України» Оксану Кононову; Червоноградської міської асоціації Львівської обласної асоціації Всеукраїнської організації «Союз осіб з інвалідністю України» Івана Мисака; ГО «Благодійне об'єднання неповносправної молоді міста Червонограда «Промінь надії» Тамару Головенко; Спортивної федерації для атлетів з особливостями розумового та фізичного розвитку міста Червонограда Марину Дворак; Всеукраїнської ГО «Європейська асоціація з прав інвалідів «Львівська обласна організація» Антонiну Максимову.

Колективи, а їх було більше 25, показували свої творчі можливості декламуючи вірші, співаючи пісні, розказуючи гуморески, деякі з учасників привезли зі своїх міст цілі театральні постановки. Глядачі були в захваті, а обговорення виступів не стихало і під час обідньої перерви. Глядачка Надія, яка вже кілька років поспіль відвідує Театральні зустрічі, поділилась: «Мені подобаються ці заходи, вони розчулюють. Видно старання, адже з року в рік учасники виступають краще. Найбільше своїми виступами запам’ятався Театр-студія «Ніка», НРЦ «Світанок», з Києва – театр «Паростки».

 Професіоналізм учасників оцінювало журі в складі: Віталія Люботи – режисера, арт-директора Міжнародного інтеграційного театрального фестивалю «Сонячна хвиля», м. Київ; Алли Мельник – режисера народного театру ім. Лесі Українки м. Червоноград; Анни Катеринич – актриси Народного театру «Паростки», м. Київ; Ірини Ткачук – заступника голови Львівської обласної асоціації Всеукраїнської організації «Союз осіб з інвалідністю України»; Ірини Шкоропад – головного редактора Всеукраїнської газети для людей з інвалідністю «Благовіст».

 

«Рівень дуже високий і він зростає. Є колективи, в яких видно, що керівники працюють протягом року і кожного разу, коли вони приїжджають, вони показують кращі результати. Це виявляється у мові. Адже складно працювати з людьми, яким важко говорити… В русі. Цього разу було дуже багато танцювальних номерів. Минулі роки такої кількості не було. Керівники працюють в правильному напрямку. Розвивається моторика, мова, логіка в роботі» – ділиться Алла Мельник.

Театральні зустрічі з певністю можна назвати справжнім святом. Тут не було переможців і переможених. Для тих учасників, які хотіли отримати професійні поради щодо покращення виступів у подальшій діяльності колективів члени журі провели консультації. Також голова Червоноградської міської організації неповносправної молоді «Ніка» Наталія Хайсанова вручила грамоти учасникам заходу.

На завершення Ірина Ткачук від імені Львівської обласної асоціації Всеукраїнської організації «Союз осіб з інвалідністю України» подякувала Наталії Хайсановій за багаторічні значні успіхи в популяризації народної творчості, просвітницьку діяльність та культурний розвиток молоді з інвалідністю.

Союз організацій інвалідів України Національна асамблея інвалідів України Міністерство соціальної політики України Президент України
Верховна Рада України Кабінет Міністрів України Львівська обласна рада Львівська облдержадміністрація
Львівська міська рада Фонд соціального страхування від нещасних випадків на виробництві Пенсійний фонд України Фонд соціального захисту інвалідів
#fc3424 #5835a1 #1975f2 #2fc86b #f_syc9 #eef12086 #150714100123