This website works best with JavaScript enabled

Обговорено питання забезпечення достатнього рівня життя людей з інвалідністю відповідно до Конвенції ООН про права осіб з інвалідністю
30 серпня 2017 року відбулося засідання Ради Львівської обласної асоціації інвалідів ВОІ СОІУ, на якому розглянуто питання про забезпечення достатнього рівня життя та соціального захисту людей з інвалідністю в Україні та області відповідно до Конвенції ООН про права осіб з інвалідністю та напрямки роботи ЛОАІ ВОІ СОІУ та її місцевих осередків з цих питань, а також про скликання Х позачергового з’їзду ЛОАІ ВОІ СОІУ та інші питання.
По першому питанню «Про забезпечення достатнього рівня життя та соціального захисту людей з інвалідністю в Україні та області відповідно до Конвенції ООН про права осіб з інвалідністю та напрямки роботи ЛОАІ ВОІ СОІУ та її місцевих осередків з цих питань» з інформацією виступила в. о. голови Львівської обласної асоціації інвалідів ВОІ СОІУ Оксана Кіяновська.
У своєму виступі вона детально проаналізувала хід виконання в області, в містах та районах Обласної комплексної програми правового захисту, соціальної підтримки та реабілітації людей з інвалідністю на 2015-18 роки і відповідність міських та районних програм.
Особлива увага була зроблена на питання надання пільгової оплати за житлово-комунальні послуги, електроенергії, матеріальної допомоги, проведення капітального та поточного ремонту житла, безкоштовної заміни приладів обліку газу, електроенергії та води тощо.
Такий моніторинг було здійснено міськими і районними асоціаціями та товариствами ЛОАІ ВОІ СОІУ спільно з органами соціального захисту населення.
«Відрадно, що наші асоціації активно працювали з органами влади по цих питаннях», – зауважила Оксана Кіяновська. Також, за словами в. о. голови Львівської обласної асоціації інвалідів, аналіз виконання Обласної комплексної програми, відповідних міських та районних програм, є корисним для всіх учасників процесу: «Робота проведена з користю для керівників, вони побачили, що програма є діюча. Наша влада відчула, що хтось цим цікавиться, є контроль». Подібний моніторинг було виконано вперше.
Також Оксана Кіяновська акцентувала, що достатній життєвий рівень це також і медичне забезпечення, і засоби реабілітації, і доступність та багато іншого.
Крім того, Оксана Кіяновська підкреслила, що проведена органами влади робота ще не забезпечує достатнього життєвого рівня людей з інвалідністю та не відповідає вимогам комітету ООН з прав осіб з інвалідністю, викладених в заключних зауваженнях до першої доповіді України про виконання Конвенції ООН про права осіб з інвалідністю і, в першу чергу, не задовольняє людей з інвалідністю.
Про пенсійну реформу і зміни нарахувань розповіла начальник головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області Галина Недзельська. Насамперед, пенсійна реформа передбачає осучаснення пенсійних виплат. За попереднім аналізом 77 відсоткам пенсіонерів в Львівській області буде збільшено виплати. «Це може бути і 500, і 1000 грн, і більше», – зауважила Галина Недзельська. Ще одним важливим фактором пенсійної реформи буде відновлення 100 % виплати пенсій працюючим пенсіонерам.
Галина Мисаковець, директор Львівського відділення фонду соціального захисту інвалідів, розповіла про зміни в механізмі скерування на санітарно-курортне лікування. З цього року людина з інвалідністю вибирає заклад для лікування сама. Відбувається тристороння угода: людина з інвалідністю, санаторно-курортний заклад і Управління соціального захисту населення. Оплата відбувається за актами про виконані роботи, які надають санаторно-курортні заклади. Також Галина Мисаковець зауважила, що з наступного року, у зв’язку з процесами децентралізації, відбудуться зміни механізму забезпечення людей з інвалідністю технічними засобами реабілітації.
Представник департаменту соціального захисту населення Олександра Курницька доповнила інформацію щодо змін у механізмі скерування на санітарно-курортне лікування і зазначила, що наразі формується база санаторіїв, якими зможуть скористатися для лікування люди з інвалідністю. Також Олександра Курницька розповіла про виконання надання матеріальної допомоги, забезпечення технічними засобами реабілітації та розприділення коштів по програмах.
Володимир Решота, головний лікар-головний експерт Львівського обласного центру МСЕ зазначив, що в інструкціях та положеннях медико-соціальної експертизи наразі змін не відбулося, відповів на питання присутніх, зокрема, що стосувалося необхідності індивідуальної програми реабілітації та механізму їх видачі.
Представник Фонду страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань у Львівській області, тепер заступник начальника управління – начальник відділу страхових витрат Леся Захаревич повідомила про об’єднання фондів. З 1 серпня Фонд працює у новому форматі. А саме – Фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності та Фонд соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань тепер об’єднано у Фонд соціального страхування. «Фонд спрямований на те, щоб все працювало без перебоїв і будь-яких зривів. Щоб всі належні кошти потерпілі отримали своєчасно», – запевнила Леся Захаревич. Також було повідомлено про особливості об’єднання фондів на місцях та згадано про зміни, що стосуються санаторно-курортного лікування.
Після завершення обговорення по першому питанню Рада ЛОАІ ВОІ СОІУ прийняла відповідну постанову.
По другому питанню порядку денного засідання Ради «Про скликання Х позачергового з’їзду Львівської обласної асоціації інвалідів ВОІ СОІУ» виступила в. о. голови ЛОАІ ВОІ СОІУ Оксана Кіяновська. Рада постановила скликати Х позачерговий з’їзд ЛОАІ ВОІ СОІУ в жовтні 2017 року, на якому будуть розглянуті питання про забезпечення достатнього рівня життя та соціального захисту людей з інвалідністю в Україні відповідно до Конвенції ООН про права осіб з інвалідністю та про затвердження змін до Статуту ЛОАІ ВОІ СОІУ та обрання делегатів на позачерговий з’їзд ВОІ СОІУ.
Рада також постановила провести до 10 жовтня 2017 року конференції (збори) місцевих осередків ЛОАІ ВОІ СОІУ, де розглянути питання про забезпечення достатнього рівня життя та соціального захисту людей з інвалідністю в Україні відповідно до Конвенції ООН про права осіб з інвалідністю, обрати делегатів від міських та районних асоціацій, товариств та підприємств на Х позачерговий з’їзд ЛОАІ ВОІ СОІУ та затвердити зміни до своїх Статутів.
Як підсумок, Оксана Кіяновська наголосила на важливості проведених заходів, зокрема, вивчення стану роботи міських та районних асоціацій інвалідів ЛОАІ ВОІ СОІУ.
Окремо вона зупинилась на цьогорічнії поїздці голів районних та міських організацій ЛОАІ ВОІ СОІУ на Полтавщину у рамках проекту «Україна єдина» задля обміну досвідом між громадськими об’єднаннями людей з інвалідністю. «Поїздки здружують наші організації, зближують», – акцентувала перший заступник Львівської обласної асоціації інвалідів ВОІ СОІУ. Такий досвід сприяє розвитку і є корисним для розуміння і вирішення питань щодо забезпечення достатнього рівня життя та соціального захисту людей з інвалідністю в Україні відповідно до Конвенції ООН про права осіб з інвалідністю – що є суголосним з темою Всеукраїнської конференції, ще однієї важливої події у діяльності організацій людей з інвалідністю, що відбудеться 27-29 вересня у Львові.
У різному Радою ЛОАІ ВОІ СОІУ було розглянуто питання підготовки до ХХХ, ювілейної, Спартакіади Львівщини для людей з інвалідністю, з яким виступив Мирослав Ніколаєв, начальник Львівського регіонального центру «Інваспорт».

#fc3424 #5835a1 #1975f2 #2fc86b #f_syc9 #eef12086 #150714100123