This website works best with JavaScript enabled
Joomla

Львівська обласна асоціація

Всеукраїнської організації
Союз осіб з інвалідністю України

На виконання Розпорядження Кабінету Міністрів України від 28 грудня 2016 року №1073-р Департамент соціального захисту населення Львівської облдержадміністрації спільно з громадськими організаціями людей з інвалідністю розробив проект регіонального плану заходів з виконання рекомендацій, викладених у заключних зауваженнях, наданих Комітетом ООН з прав осіб з інвалідністю до першої доповіді України про виконання Конвенції ООН про права осіб з інвалідністю на період до 2020 року.
30 березня 2017 року відбулося громадське слухання проекту цього плану за участю представників департаментів та управлінь Львівської обласної державної адміністрації і громадських організацій людей з інвалідністю Львівщини. Слухання пройшло під головуванням заступника голови ЛОДА Оксани Стоколос-Ворончук.
Із проектом плану заходів присутніх ознайомив голова правління Львівського обласного відділення Українського фонду «Реабілітація осіб з інвалідністю» Ярослав Грибальський. Серед пропозицій – чимало таких, що передбачають збір інформації щодо осіб з інвалідністю в усіх сферах, включаючи охорону здоров’я, освіту, працевлаштування, а також про участь таких осіб у політичному житті, доступ до правосуддя, соціальний захист, насильство тощо; підвищення кваліфікації та освітнього рівня державних службовців, працівників органів місцевого самоврядування, фахівців стосовно прав осіб з інвалідністю; забезпечення ефективного доступу осіб з інвалідністю на рівні з іншими особами до об’єктів громадського і цивільного призначення, благоустрою, транспортної інфраструктури, дорожнього сервісу, транспорту та інформації, зв’язку; забезпечення осіб з інвалідністю можливістю користування захисними спорудами цивільного захисту в надзвичайних ситуаціях та інші.
До обговорення активно долучилися представники громадських організацій, зокрема, перший заступник голови Всеукраїнської організації інвалідів «Союз організацій інвалідів України», голова Львівської обласної асоціації інвалідів ВОІ СОІУ Леонід Тарасенко. Він, зокрема, наголосив, що в проекті плану заходів не враховані пропозиції Комітету ООН з прав людей з інвалідністю щодо реалізації ст. 25 «Здоров’я» Конвенції ООН про права осіб з інвалідністю та ст. 28 «Достатній рівень життя та соціальний захист».
Насамкінець громадських слухань запропоновано доопрацювати пропозиції до плану заходів.
Наталка РЕПЕТА
НА ФОТО: під час заходу
Союз організацій інвалідів України Національна асамблея інвалідів України Міністерство соціальної політики України Президент України
Верховна Рада України Кабінет Міністрів України Львівська обласна рада Львівська облдержадміністрація
Львівська міська рада Фонд соціального страхування від нещасних випадків на виробництві Пенсійний фонд України Фонд соціального захисту інвалідів
#fc3424 #5835a1 #1975f2 #2fc86b #f_syc9 #eef12086 #150714100123