This website works best with JavaScript enabled
Joomla

Львівська обласна асоціація

Всеукраїнської організації
Союз осіб з інвалідністю України

У приміщенні Львівського міського центру зайнятості 8 червня 2017 року відбувся семінар для підприємств та організацій ГОІ на тему: «Створення робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю – пріоритетний напрямок роботи Фонду соціального захисту інвалідів», організований обласним відділенням Фонду соціального захисту інвалідів.
У семінарі прийняли участь майже 20 учасників. Були представники обласного центру зайнятості, департаменту соціального захисту ЛОДА, підприємств та організацій громадських організацій осіб з інвалідністю.
Учасники семінару обговорили питання, що стосуються фінансування програм соціального захисту осіб з інвалідністю, напрямки фінансування, зокрема, щодо створення додаткових робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю та основні вимоги щодо оформлення документів для отримання фінансової допомоги.
Представники обласного центру зайнятості інформували про можливість залучення до праці членів малозабезпечених сімей та внутрішньо переміщених осіб, у тому числі із наданням фінансової допомоги для започаткування власної справи та про засади співпраці служби зайнятості з роботодавцями, які створюють нові робочі місця для осіб з інвалідністю.
На початку семінару Рената Івать, заступник директора Львівського обласного відділення фонду соціального захисту інвалідів, ознайомила учасників з інформацією про виконання ст. 19, 20 підприємствами Львівської області щодо виконання нормативу працевлаштування осіб з інвалідністю. За її словами, сьогодні в базі даних Львівського обласного відділення налічується 5863 підприємств, звітність подали 4400 підприємств і 4000 з них виконало норматив працевлаштування осіб з інвалідністю. «Тенденція кожного року прослідковується позитивна, тобто кількість працюючих осіб з інвалідністю на підприємствах збільшується. В 2017 році 90 підприємств в нас сплатили адміністративно-господарські санкції за невиконання нормативу», – зазначила Рената Івать.
Про напрямки використання коштів Фонду проінформувала Ольга Синявська-Чаус, юрисконсульт відділу правової роботи ЛОВ ФСЗІ. Серед програм було зазначено оплату професійного навчання осіб з інвалідністю, фінансова підтримка ГОІ, фінансова допомога на безповоротній основі для здійснення заходів, спрямованих на зміцнення матеріально-технічної бази, фінансування заходів спрямованих на фізкультурно-спортивну реабілітацію осіб з інвалідністю, фінансування осіб з інвалідністю І та ІІ групи шляхом передплати одного друкованого видання на рік, оплата протезно-ортипедичним підприємствам вартості технічних засобів реабілітації підвищеної складності та інше. Відділення фонду також виділяє кошти управлінню соціального захисту на оплату санаторно-курортного лікування осіб з інвалідністю.
Антон Солтис, начальник планово-економічного сектору ЛОВ ФСЗІ, розповів про основні вимоги щодо надання фінансових допомог із метою створення робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю і про особливості оформлення пакету документів, що потрібно подати. «Бізнес-план – основна частина пакету, повинен опиратися виключно на економічно-обгрунтовані показники», – акцентував Антон Солтис. Також необхідно вказати вплив виконання даного проекту на соціально-економічний розвиток області.
Оксана Іванчук, виконуюча обов’язки директора Львівського обласного центру зайнятості, говорила про постанову №1154 Кабінету Міністрів України «Про реалізацію пілотного проекту із залучення до роботи членів малозабезпечених сімей та внутрішньо переміщених осіб». «На сьогоднішній день ця постанова дає можливість таким людям отримати фінансову допомогу світового банку. Це безвідсоткова поворотна допомога для започаткування підприємницької діяльності», –пояснила Оксана Іванчук. За її словами, щоб стати учасником пілотного проекту, потрібно звернутися до центру зайнятості, пройти відповідне перенавчання, підготувати бізнес-план, подати його на розгляд обласної комісії, за результатами рішення цієї комісії з особою укладається чотирьохсторонній договір, і по заяві-дорученню відбудеться оплата обладнання, інструментів, матеріалів для конкретного виду діяльності. Приблизно на область виділено більше, ніж 6 мільйонів грн. Розглядати питання про надання таких поворотних безвідсоткових фінансових допомог будуть до червня 2018 року. Проект реалізовується у Львівській, Полтавській та Харківській областях.
Про засади співпраці служби зайнятості та роботодавців говорила Руслана Палій, начальник відділу організації надання послуг роботодавцям Львівського обласного центру зайнятості. «Ми можемо навчити осіб з інвалідністю на ваше замовлення за фаховою професією і спектр тих професій є дуже значний», – пояснила Руслана Палій, зазначивши, що проблемою часто є невідповідність особи з інвалідністю професії. Навчання проводяться в центрах освіти служби занятості, на сьогодні таких цетрів є 11. Також було повідомлено працедавців про такий вид послуг, як тимчасові роботи: «Ви можете за ваші кошти взяти на роботу тимчасово людину з центру занятості. Людина нічого не втрачає, тому що вона отримує у вас заробітну плату, центр зайнятості платить ще й допомогу з безробіття цій людині». Руслана Палій проінформувала учасників також про пілотний проект щодо виявлення незадекларованої праці на підприємствах.
Представники обласного центру зайнятості, департаменту соціального захисту ЛОДА відповіли на питання учасників. Зокрема, Оксана Кіяновська, перший заступник голови ЛОАІ ВОІ СОІУ, запитала: «У нас розгалужена мережа організацій у нашій області, керівники – голови організацій, працюють на громадських засадах. Чи можливо через центр зайнятості знайти форму оплати праці?» За словами Ренати Івать, оплата можлива: «Це можливість отримувати заробітну плату за календарних 180 днів. Треба з органами влади працювати. Ми самі оплатити таку роботу не можемо, це мусить бути співфінансування з місцевим бюджетом». Руслана Палій уточнила, що в місцевих бюджетах передбачене фінансування громадських робіт.
Семінар призначений для інформаційно-роз’яснувальної роботи. «Інформувати підприємства про ті зміни, які є в чинному законодавстві – це напрямок нашої роботи», – зауважила Рената Івать.
Ірина ХОМИН
Союз організацій інвалідів України Національна асамблея інвалідів України Міністерство соціальної політики України Президент України
Верховна Рада України Кабінет Міністрів України Львівська обласна рада Львівська облдержадміністрація
Львівська міська рада Фонд соціального страхування від нещасних випадків на виробництві Пенсійний фонд України Фонд соціального захисту інвалідів
#fc3424 #5835a1 #1975f2 #2fc86b #f_syc9 #eef12086 #150714100123