This website works best with JavaScript enabled
Joomla

Львівська обласна асоціація

Всеукраїнської організації
Союз осіб з інвалідністю України

Основне покликання жінки – бути матір’ю, і незважаючи на різні перешкоди, в тому числі і проблеми зі здоров’ям, кожна жінка прагне зреалізувати себе в цій сфері. Саме ця теза стала ключовою з тих, які обговорювались на семінарі «Репродуктивне здоров’я жінок з порушенням опоро-рухового апарату у Львівській області», яку проводила громадська організація Львівське обласне відділення Українського фонду «Реабілітація інвалідів» в рамках програми USAID «Здоров’я жінок України». Від Львівської обласної асоціації інвалідів ВОІ СОІУ участь у цьому заході взяла Віта Дмитришин - інструктор інформаційно-аналітичного відділу ЛОАІ ВОІ СОІУ.

Українське суспільство змінюється, набирає дедалі більше європейських навиків та моделей поведінки, але на жаль одна із найбільш незахищених категорій осіб – жінки з інвалідністю досить часто потерпають і є приниженими з боку самого суспільства, зокрема від представників медицини, юриспруденції, не завжди і архітектурна культура сприяє розвитку цих жінок, їхнього виходу у світ.

Власне в рамках цього семінару були розглянуті ключові проблеми, з якими стикається жінка з інвалідністю, та запропоновані моделі їх вирішення. На семінар були запрошені молоді жінки та дівчата з порушенням опорно-рухового апарату. Проблеми висвітлювалися з трьох точок зору: психологічної, медичної та правової.

Психологічна точка зору цієї проблеми була висвітлена фахівцем Львівського обласного центру репродуктивного здоров’я населення, психологом Ольгою Януш, яка акцентувала увагу на тому, як жінка з порушенням ОРА сприймає сама себе та подає себе на сприйняття іншими. Кожна учасниця семінару розповідала про свій досвід, свою самореалізацію та як можна самовиразитися через улюблене заняття. Прозвучало багато цікавих думок, зокрема багато учасниць говорили, що саме травма спричинила до того, чим вони зараз займаються і чому б не приділили уваги будучи здоровими, тобто травма може бути поштовхом до чогось. Багато жінок розповідали про свій досвід материнства та ділились ним із тими, хто про це мріє.

Медичні проблеми дуже чітко виклала фахівець фізичної реабілітації, викладач Львівського державного університету фізичної культури Оксана Федорович, яка дуже добре пояснила всі аспекти реабілітації після травми. Надала конкретні поради як краще підібрати візок, подушки та інші індивідуальні засоби, які органи найбільше навантажуються під час вагітності жінки з порушенням ОРА та розповіла як себе має поводити вагітна жінка на візку. Прозвучало багато практичних порад, в яких випадках вагітній жінці з порушенням ОРА потрібно звертатися до лікаря.

І завершальним етапом було висвітлення правових питань. Для цього був запрошений голова правління Регіонального громадського благодійного фонду «Право і Демократія» Андрій Бурий. Він зробив дуже широку презентацію про українські та європейські законодавчі та нормативно-правові акти, які прийнято для захисту прав людей з інвалідністю, розповів про основні права людей з інвалідністю та про те, куди потрібно звертатися в разі їх порушення. Також жінки з порушення ОРА отримали практичні посібники як правильно оформити заяву чи скаргу в разі порушення їх прав та де отримати кваліфіковану юридичну допомогу.

Безперечно семінар приніс дуже багато користі, адже окрім фахових рекомендацій та консультацій, жінки мали змогу обмінюватися досвідом, познайомитися з цікавими людьми, також виникла ідея разом збиратися на інші подібного роду заходи.

Голова правління Львівського обласного відділення Українського фонду «Реабілітація інвалідів» Ярослав Грибальський та безпосередній керівник проекту Наталія Курило у своїх виступах запевнили, що проблема реабілітації та реалізації жінок з інвалідністю є пріоритетною для Фонду і вони завжди відкриті для роботи та надання різного роду консультацій жінкам з порушенням ОРА.

Підсумовуючи, варто зазначити, що звичайно жінка з порушенням ОРА повинна саморозвиватися, вдосконалюватися, не самоізолюватися від суспільства, але щоб це все робити жінці з інвалідністю, дуже потрібна підтримка. Підтримка від держави через можливості, які вона створює, підтримка від рідних та друзів, культура та модель поведінки суспільства, крізь призму якої воно дивиться на жінку з інвалідністю не жаліючи її, а приймаючи як рівню фізично здоровій людині та абсолютно самодостатню. Тоді жінки з проблемою інвалідності будуть відчувати себе потрібними, створювати сімї та народжувати здорових дітей.

Союз організацій інвалідів України Національна асамблея інвалідів України Міністерство соціальної політики України Президент України
Верховна Рада України Кабінет Міністрів України Львівська обласна рада Львівська облдержадміністрація
Львівська міська рада Фонд соціального страхування від нещасних випадків на виробництві Пенсійний фонд України Фонд соціального захисту інвалідів
#fc3424 #5835a1 #1975f2 #2fc86b #f_syc9 #eef12086 #150714100123