This website works best with JavaScript enabled
Joomla

Львівська обласна асоціація

Всеукраїнської організації
Союз осіб з інвалідністю України

«Сяйво дитинства» - таку назву носить Всеукраїнський фестиваль творчості дітей-інвалідів, який вже вдруге відбувся у м. Хмельницькому. Організований він і проведений за ініціативи голови Хмельницької обласної організації інвалідів Анатолія Миколайовича Савчука. На фестиваль з’їхалися діти з 12 областей України.

Одеську делегацію представляв наш 11-річний Артем Ткаченко, який мешкає у м. Балта. Він приїхав на фестиваль з піснею «Сьогодні дощ». Талановитий хлопчик має відмінний музичний талант, чудовий голос. Він мріє пов’язати своє життя з музикою. І тому не пропускає жодних пісенних фестивалів, які влаштовуються в Україні для дітей. Цього раз його здібності привернули увагу українського композитора Олега Стадника, який прослухавши Артема, був захоплений його природними даними і запевнив, що буде навіть писати для нього пісні.

У ході фестивалю для дітей провели майстер-класи, на яких вони вчились розмальовувати глиняні фігурки. Відбулося дуже багато цікавих зустрічей, виступи перед ними веселих клоунів. У такій атмосфері наші діти сповна відчули світ дитинства і забули про свої хвороби.  Вперше за багато місяців побачила на завжди серйозному обличчі Артема щасливу і безтурботну посмішку. Адже у житті хлопчик знає, що таке біль, суворі обмеження, медична допомога. У хлопчика і батько, і мама хворіють, і він знає, як врятувати маму, коли настає критичний момент і її треба рятувати. З дитинства він знає суворе обмеження у харчуванні, бо страждає рідкісною хворобою, коли не можна споживати продукти з глютеном, який є складовим у всіх злакових культурах. Тому з ним постійно подорожує бабуся, яка слідкує за його дієтичним харчуванням у поїздках.

Цього разу ми, коли робили заявку, зазначили особливості харчування, і всі вимоги були дотримані. Саме цим я хочу підкреслити високу організацію фестивалю, коли поклопотались про всі умови для дітей.

Тож дитячий фестиваль творчості – це не просто захід, де діти показують свої таланти чи вміння. Це захід, який спонукає до життя маленьких, але вже змучених хворобою діток. На фестивалі вони, можливо, як і наш Артем Ткаченко, за багато місяців відчувають себе щасливим і веселими, безтурботними людьми, а не пацієнтами лікарняних відділень.

Фестиваль був організований таким чином, що ми всюди бачили піклування і турботу про себе. Нас поселили у готелі в центрі міста з надзвичайно влаштованими номерами, забезпечили харчування. Та й самі хмельничани дуже уважно ставились до нас. Таксист, який віз нашу групу по місту, відмовився від оплати за проїзд і взяв на себе всі витрати, потім нас з Артемом безплатно пустили на міські атракціони для дітей. З таких картинок, неначе мозаїка, складається загальна картина вражень про місто і людей.

Під час перебування у Хмельницьку ми здійснили цікаві екскурсії, відвідали Головчинський Спасо-Преображенський жіночий монастир, прадавню Меджибіжську фортецю. Наші дітки дали благодійний концерт для вихованців Меджибіжського спеціалізованого інтернату.

Так «Сяйво дитинства» розквітло сяйвом дитячих посмішок. І, мабуть, це головна мета, якої було варто прагнути.

Союз організацій інвалідів України Національна асамблея інвалідів України Міністерство соціальної політики України Президент України
Верховна Рада України Кабінет Міністрів України Львівська обласна рада Львівська облдержадміністрація
Львівська міська рада Фонд соціального страхування від нещасних випадків на виробництві Пенсійний фонд України Фонд соціального захисту інвалідів
#fc3424 #5835a1 #1975f2 #2fc86b #f_syc9 #eef12086 #150714100123