This website works best with JavaScript enabled
Joomla

Львівська обласна асоціація

Всеукраїнської організації
Союз осіб з інвалідністю України

17 липня цього року в Жидачівському районі на Львівщини   проаналізовано  виконання обласної та районної  Комплексної програми соціальної підтримки і реабілітації інвалідів на 2011 – 2014 роки.

Голова Жидачівської районної асоціації інвалідів Львівської обласної асоціації інвалідів  Всеукраїнської організації інвалідів  «Союз організацій інвалідів України» Марія Мацук , як вмілий керівник,  конференцію  районної асоціації провела в формі справжнього звіту про виконання своїх зобов’язань перед інвалідами району,  керівниками владних структур, що займаються вирішенням проблем людей з інвалідністю. Звітували про проведену роботу начальник управління праці і соціального захисту населення Жидачівської райдержадміністрації  Лідія Реглусевич, як основний організатор цієї роботи, яка акцентувала на  тому, що в районі вже зроблене і звернула увагу на  існуючі проблеми. На запитання учасників конференції їй допомагала відповідати завідуюча сектором по роботі з інвалідами, ветеранами війни та праці Ольга Карпова.

Директор районного територіального центру інвалідів і одиноких  Ігор Процан розповів про роботу центру і  його можливості і перспективи, які були б, на його думку, значно ширшими при наявності необхідних коштів .

Микола Балицький – директор Жидачівського районного відділення  фонду страхування від нещасних випадків на виробництві  розповів про нові напрямки розвитку районного відділення фонду, створення на базі  району обласного архіву по збереженню справ інвалідів. Василь Костецький, як голова медико соціальної експертної комісії Жидачівської районної лікарні, зупинився  на можливостях обслуговування людей з інвалідністю району та їх медичній реабілітації. В своєму виступі він звернув увагу  також на важливості правильного заповнення індивідуальної програми реабілітації особи з інвалідністю,  найповніше включення в індивідуальну програму реабілітації всіх форм і засобів реабілітації для якнайефективнішої адаптації інваліда в суспільне життя. Він  зупинився  на можливостях і порядку отримання інвалідами району путівок в санаторні і лікувальні заклади,  а також наголосив, що проблем з цим в районі немає. В учасників конференції майже не було запитань до виступаючих. З особливим інтересом  присутні слухали виступ заступника начальника Жидачівського відділення Пенсійного фонду України Марію Стадник, яка  порушила дуже багато цікавих для людей з інвалідністю питань: як нараховується та індексується пенсія і про державні доплати до «зароблених» пенсій, як нараховуються і чи виплачуються пенсії дітям війни з числа інвалідів. Повідомила про те, що затримок з виплатами пенсій в районі на сьогодні немає, і дещо розповіла про нарахування пенсій працюючим інвалідам. А ще підкреслила важливість такого звітування перед людьми з інвалідністю всіх соціально спрямованих структур району.

Після звіту керівників соціально спрямованих структур, керівництво районної асоціації інвалідів дало свою оцінку  роботі керівників виконавчої влади і місцевого самоврядування  району по питаннях правового захисту, соціальної підтримки  і реабілітації інвалідів району та підтримки  їх громадської організації. Голова районної асоціації  інвалідів Марія Мацук , її перший заступник Любов Власова та інші активісти  вказали на ряд невирішених проблем, які не сприяють соціальній підтримці і реабілітації інвалідів району а також  розвитку їх громадської організації.  Серед найважливіших  проблем  було назване те, що Жидачівська районна асоціація інвалідів – єдина в області позбавлена приміщення для можливості здійснення статутної діяльності. Те приміщення, яке їм ніби було надане і в облаштування якої районною асоціацією були  вкладені важко здобуті інвалідами  кошти, в них підступно відібрали, нічого не давши натомість.   Ще однією проблемою в спілкування з місцевою владою інваліди району вважають постійний брак коштів для будь яких потреб, що  стосуються статутної діяльності їх громадської організації, на яку  районна організація інвалідів  за 2014 рік не отримала жодної копійки.  І якщо в роботі низових  виконавчих структур району відчувається відповідальність по забезпеченню увагою найбільш пріоритетного напрямку нашої, як і кожної, держави, а саме:   правової і соціальної підтримки та реабілітації інвалідів, то новопризначений голова Жидачівської райдержадміністрації  цієї важливості ще не відчув.

Голова Львівської обласної асоціації інвалідів, перший заступник голови Всеукраїнської організації інвалідів «Союз організацій інвалідів України» Леонід Тарасенко  в своєму виступі наголосив на необхідності працювати по – новому, на тому, що авторитет організації в її справах ,  в активності її лідерів. І при підтримці обласної асоціації інвалідів, поглиблені громадянської позиції керівництва району  щодо розуміння вирішення найнезахищеніших членів Жидачівської спільноти, а також при активізації своїх членів Ради, районна асоціація інвалідів здатна вирішити  проблеми, які  зараз здаються непереборними. 

Перший заступник голови Львівської обласної асоціації інвалідів Оксана Кіяновська  відзначила, що ми, для того, змінити життя нашої країни  і жити краще, мусимо змінювати себе, наше  відношення до справи , яку робимо, до людей, що поруч з нами і навіть до тих, які далеко від нас. Це не просто. Але саме з такою життєвою позицією   жили ті, хто поклав своє життя за наше майбутнє і ми мусимо бути гідними їх подвигу.

Союз організацій інвалідів України Національна асамблея інвалідів України Міністерство соціальної політики України Президент України
Верховна Рада України Кабінет Міністрів України Львівська обласна рада Львівська облдержадміністрація
Львівська міська рада Фонд соціального страхування від нещасних випадків на виробництві Пенсійний фонд України Фонд соціального захисту інвалідів
#fc3424 #5835a1 #1975f2 #2fc86b #f_syc9 #eef12086 #150714100123