This website works best with JavaScript enabled
Joomla

Львівська обласна асоціація

Всеукраїнської організації
Союз осіб з інвалідністю України

Зір і слух часопису „Благовіст” – це його дописувачі, позаштатні автори. Вони – постійно в гущі життя, на його передовій, вони наче розвидники доносять через газету до читачів болюці проблеми, новини, все те, про що думають: чим сьогодні живуть неповносправні. За останній час склалася основа складу наших позаштатних авторів. Доречним буде сказати декілька слів про лідерів цієї гру   пи.

Насамперед – наше слово про Йосипа Палятинського, члена Національної спілки журналістів України, мешканця м. Кіцмань Чернівецької області. Йосип Ярославович регулярно електронною поштою надсилає в „Благовіст” свої статті, інтервю, кореспонденції, нариси, поезії. Його цікавить дуже широке коло тем. Сподіваємось, читачі звернули увагу на розповідь про діяльність Глибоцького територіального центру (Чернівеччина), де в трьох відділеннях працівники надають різні послуги малоімущим, інвалідам: завозять додому продукти харчування, ліки, супроводжують до лікарні, обробляють городи тощо. Тут відкрито банк „ношених” речей, є майстерня по ремонту взуття тощо.

Повчальний досвід роботи відділення соціально-побутової адаптації Кіцманського територіального центру Йосип Палятинський розкрив через інтерв’ю із його завідувачем Ю. Фурманом (психологи, інструктор з трудової адаптації, бібліотека, клуб „Надія” – це та інше до послуг пенсіонерів і осіб з обмеженими можливостями).

Не будемо далі нагадувати зміст численних матеріалів Йосипа Ярославовича. Але зазначимо, що багато з них – зокрема, розповідь про роботу Кіцманської центральної бібліотечної системи, про життя і діяльність відомого фольклориста, діяча культури Кузьми Смаля та ін. – викликали зацікавлення наших читачів. Йосип Ярославович двічі на тижденьт дзвонить в редакцію, цікавиться життям редакційного колективу, розповідає про свої творчі плани. То ж нехай вони успішно здійснюються!

З цим автором вступили в своєрідне творче змагання на сторінках „Благовіста” Романія Данилюк і Микола Дзудзело. Член Всеукраїнського товариства „Просвіта”, в минулому літературний редактор нашого часопису Романія Володимирівна не порвала звязків з газетою, а навпаки значно активізувала їх. Зрозуміло, у неї зявилось більше часу бувати на різних заходах. Змістовні розповіді авторки про виставки картин (зокрема, ориганільної художниці Надії Куземко), про діяльність „Карітасу”, статті на морально-етичні теми, оповідання, розповіді про заняття в Центрі дозвілля, відпочинку інвалідів, малозабезпечених людей та похилого віку, які веде, - все це привертає увагу читачів.

А ось голова Арбузинського районного товариства інвалідів (Миколаївська обл.) Микола Дзудзело часто в своїх матеріалах виступає проти того, що псує життя інвалідам. Він, зокрема, не мириться з тим, що на залізниці не дбають як слід про доступність, критикує бюрократів, байдужих до запитів інвалідів. Разом з тим віддає належне доброчинцям. Важливо, що в центрі його уваги – діяльність обласного товариства інвалідів. Саме такі матеріали мають появлятися на сторінках „Благовіста” з різних регіонів.

Ставши торік одним із переможців творчого конкурсу часопису, значно активізувався журналіст з Червонограда Тарас Лехман. Його козирна карта – культорологічна тематика, і він не проминає цікавих подій в регіоні.

Приємно, що почала частіше надсилати до редакції свої матеріали голова Старосамбірської районної асоціації інвалідів ЛОАІ Галина Литвак. Ми чекаємо нових статей і від наших давніх авторів – Бориса Опарка з Луганщини, Ірини Хіріної з Полтави, Лесі Садомської з Хмельниччини, Надії Ленц з Одещини, Валентини Шоколи із Мелітополя, Оксани Максимишин з Тернопільщини та ін.

Сподіваємося, у цьому переліку незабаром зявляться нові прізвища.

Життя сьогодні особливо бурхливе, неспокійне. Люди через своє серце пропускають події. Їх багато що хвилює, і вони беруться за перо – не мовчать. А яких матеріалів сьогодні чекає наш читач у першу чергу? Тих, що викривають факти дискримінації, порушення прав інвалідів. Їх не можна оминати. А вони, на жаль, трапляються.

Актуальними залишаються й інші теми: зокрема, чи реалізовується Конвенція ООН про права інвалідів; як захистити інвалідів при надмірному підвищенні цін, житлово-комунальних тарифів тощо.

За сотанні роки в Україні прийнято багато Указів, постанов щодо, зокрема, подолання бар’єрності, нових шляхів реабілітації інвалідів, розширення інклюзивної освіти. Але сьогодні мало робиться стосовно реалізації даних завдань. Проаналізувати причини такого стану – теж актуальна тематика для виступів наших дописувачів у газеті.

Новий час породив нові теми. Важливо повідомляти, як сьогодні живуть переселенці, зокрема, інваліди. Хто і як їм допомагає? Поступово оновлюється керівництво місцевих осередків інвалідів. Добре було б, якби позаштатні автори написали в газету про те, як у сьогоднішніх складних умовах діють лідери районних, міських, регіональних організацій інвалідів ВОІ СОІУ.

Могли б частіше виступати в газеті і голови організацій інвалідів. Щоб їх залучати, редакція взялася брати в них інтерв’ю. Сподіваємось, що відповіді на наші запитання, які вже дали голови Буської, Сокальської, Жидачівської районних, Червноградськї, Трускавецької міських асоціацій інвалідів ЛОАІ, - привернули увагу читачів.

Актуальних тем багато. „Благовісту” вкрай важливо мати постійний діалог з читачами, позаштатними авторами. Нація, яка веде бесіду з собою, - ось що таке добра газета. Так твердить мудрець.

Союз організацій інвалідів України Національна асамблея інвалідів України Міністерство соціальної політики України Президент України
Верховна Рада України Кабінет Міністрів України Львівська обласна рада Львівська облдержадміністрація
Львівська міська рада Фонд соціального страхування від нещасних випадків на виробництві Пенсійний фонд України Фонд соціального захисту інвалідів
#fc3424 #5835a1 #1975f2 #2fc86b #f_syc9 #eef12086 #150714100123