This website works best with JavaScript enabled
Joomla

Львівська обласна асоціація

Всеукраїнської організації
Союз осіб з інвалідністю України

Анатолій ШНАЙДРУК, голова Бродівської районної асоціації інвалідів:

- Я був серед тих, кому випало у вересні 1989 року започатковувати діяльність Львівської обласної асоціації інвалідів. Скажу відверто: організація потрібна, роль її важлива, адже вона спрямовує діяльність районних, міських асоціацій і товариств, займається широким колом питань. Є, звичайно, і ряд претензій як до ЛОАІ, так і до нас, районних асоціацій.

Висловлюю два зауваження, пропозиції. Часопис «Благовіст» - чудова газета (хоча є й певні, як кажуть, шерховатості), але мене дивує те, що десь 80 % матеріалів в газеті побудовані на ЛОАІ і її підрозділах. Зі сторінок часопису не видно роботи ВОІ СОІУ. Адже є 28 регіональних організацій. Звідти мало матеріалу. Через газету ВОІ СОІУ має ставати міцнішою, організованішою.

Ще одне. ЛОАІ має проводити семінари, навчання активістів районних, міських асоціацій і товариств на базі саме цих підрозділів, і чимало з них мають для цього відповідний досвід.

Вадим МАГРІЛОВ, колишній голова Львівського регіонального центру з фізичної культури і спорту «Інваспорт»:

- Як зараз пам’ятаю як все починалось. У 1989 році я працював в УТОзі. Ми зустрілись з Юрієм Погоріляком і зійшлись на думці, що доцільно створити обласну федерацію спорту інвалідів. Юрій Іванович очолив її. У федерацію почали звертатись інваліди з різних питань. У нас виникла думка створити обласну асоціацію інвалідів. У вересні 1989 року на нараді було прийнято відповідне рішення.

У радянський період термін «інвалід» офіційно не використовували. А коли неповносправні обєдналися в асоціацію, становище змінилось. Обєднання – це важливий крок. Обласна асоціація – це впливова сила. Вона впливає на зміни законодавства, виступає з актуальними пропозиціями до органів державної і місцевої влади.

Отже, напрями роботи добрі, добра структура ЛОАІ, є напрацювання. Сьогодні змінюється ситуація, настали важкі часи. Я б радив більше уваги звернути на реабілітацію. Асоціація має більше залучати до різних заходів молодь, студентів, учнів.

Іван КОСТЬ, голова Самбірської районної асоціації інвалідів:

- У 1989 році я працював у позавідомчій охороні Самбора. У вересні того року мене запросили на установчі збори по створенню обласної асоціації інвалідів, які проходили в приміщенні нинішнього спорткомплексу «Спартак». Пригадую, що тоді ми, приймаючи рішення про створення асоціації, думали, що вона діятиме приблизно за таким принципом, як УТОС, УТОГ, тобто, що будуть відповідні підрозділи, зарплата керівників. Власне, через це я й залишив попереднє місце роботи. Але виявилось, що маємо працювати на громадських засадах.

Усі ці останні роки ми, районні, міські асоціації, прислухаємось до керівництва ЛОАІ, підтримуємо резолюції конференцій, рішення круглих столів. Напрямки роботи ЛОАІ добрі. Резолюції, зокрема, з проблем реалізації Конвенції ООН з різних напрямків прийнято багато, але, на жаль, поступу не має. Треба думати, що робити, як перейти до організації контролю за їх виконанням. ЛОАІ в рішеннях, при розробці комплексних програм ставить далекі часові орієнтири на декілька років наперед.

Я часто перебуваю в інших обласних організаціях, і знаю, що там на далеких роках не наголошують.

Добре, що ЛОАІ почала проводити семінари, конференції з виїздом в інші області. Я, зокрема, побував на заходах, що відбулись в м. Хуст. Зав’язались добрі стосунки із закарпатськими колегами. Будемо далі спілкуватись. Реальність показує, що в нас все-таки більше досвіду, як у сусідів.

Ще одне побажання. Обласні спартакіади проводяться дещо запізно. Чому б їх не організовувати в липні-серпні? Інвалідам було б легше добиратись. Та й на сонці, при теплі можна краще оздоровитись.

Союз організацій інвалідів України Національна асамблея інвалідів України Міністерство соціальної політики України Президент України
Верховна Рада України Кабінет Міністрів України Львівська обласна рада Львівська облдержадміністрація
Львівська міська рада Фонд соціального страхування від нещасних випадків на виробництві Пенсійний фонд України Фонд соціального захисту інвалідів
#fc3424 #5835a1 #1975f2 #2fc86b #f_syc9 #eef12086 #150714100123