This website works best with JavaScript enabled
Joomla

Львівська обласна асоціація

Всеукраїнської організації
Союз осіб з інвалідністю України

У День пам’яті і примирення Президент України Петро Порошенко разом з Генеральним Секретарем ООН Бан Кі-муном взяли участь у відкритті інсталяції «Україна... Війна...» у рамках акції «Маки пам'яті».

Глава держави наголосив на тому, що українці як ніхто знають ціну миру. За словами Петра Порошенка, у Другій світовій війні більше 60 млн людей віддали своє життя, щоб світ отримав право жити далі в мирі. 8 млн українців – ціна, яку заплатила Україна, залишившись повністю зруйнованою. «Ми не маємо більше допустити жодних війн, бо ціна була жахлива», – підкреслив Президент.

Президент подякував Генеральній Асамблеї ООН та особисто Генеральному Секретареві Бан Кі-муну за внесок у збереження миру в Україні та врегулювання конфлікту на Донбасі. «Ми всі пам’ятаємо рішення Генеральної Асамблеї ООН, прийняте 27 березня 2014 року, і дякуємо кожній країні-члену зі 100 країн, які проголосували за резолюцію, що засуджує анексію Криму. Ми дуже цінуємо миротворчі зусилля і особисто пана Бан Кі-муна», – сказав Петро Порошенко.

Глава держави особливо відзначив: «Ми дуже цінуємо, що в цей день, 8 травня, в День пам’яті і примирення Генеральний Секретар ООН сьогодні з нами для того, щоб продемонструвати свою рішучу підтримку України і солідарність з Україною».

Генсек ООН високо оцінив внесок України у перемогу в Другій світовій війни і запевнив, що Організація і він особисто підтримуватиме нашу державу у її бажанні жити в мирі. «Жертви загиблих не будуть марними, в Хартії ООН йдеться про те, що основна мета – вберегти майбутні покоління від війни», – наголосив він.

У Меморіальному комплексі «Національний музей історії Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років» Глава держави, Генеральний секретар ООН, а також 96-річний ветеран Другої світової війни Іван Залужний і колишня ув’язнена тюрем гестапо та концентраційного табору «Освенцим» Анастасія Гулей встановили у інсталяцію символ пам’яті та примирення – квітки маку.

Інсталяція карти України з арматури, шипів, колючого дроту символізує болісний слід, рани, які не загоїлися і через 70 років по тому, як замовкли останні гармати Другої світової. Червоні маки в інсталяції і вінок на монументі «Батьківщина-Мати» – міжнародні символи Дня пам’яті і примирення, які символізують тугу та скорботу за жертвами тієї війни.

Президент Петро Порошенко виступив на урочистому засіданні Верховної Ради України, присвяченому 70-й річниці Перемоги над нацизмом у Європі. Глава держави присвятив виступ місцю та ролі Українського народу у Другій світовій війні та її урокам. «Не маю сумніву, що ми переможемо, адже захищаємо свою рідну землю. Переможемо, як перемогли 70 років тому наші діди і прадіди», – заявив Президент.

Глава держави від імені Українського народу привітав всі нації світу із 70-річчям перемоги над нацизмом.

Президент звернувся із словами подяки до ветеранів: «В лавах Червоної армії та радянських партизанських загонів, в лавах Української Повстанської Армії, у військових з’єднаннях країн антигітлерівської коаліції та європейських рухах опору ви рятували цілий світ. Ви відбили агресію проти України із заходу. І низький вам за це уклін». Президент зауважив, що учасники українського національно-визвольного руху чи не вперше присутні на подібній церемонії на такому високому державному рівні.

На початку виступу Глави держави у Парламенті продемонстрували кадри з історії простої родини – воїна Івана Залужного, який пройшов весь шлях Другої світової, його доньки Галини Залужної та його онука Івана Гутника-Залужного, який минулого року героїчно загинув у зоні проведення антитерористичної операції. Президент підійшов до пана Івана, обійняв його та потиснув ветеранові руку. «Дорогий Іване Анікійовичу! Вся Україна дякує Вам за онука-патріота. Вашій доньці Галині Іванівні – низький уклін за сина, як і всім мамам усіх українських героїв. Дозвольте вклонитися у Вашій особі всім ветеранам за великий ратний подвиг, за звільнення і порятунок України та цілої Європи!» – сказав Петро Порошенко.

Глава держави ще раз наголосив на втратах України та значному внеску країни у перемогу над нацизмом. У тій війні Україна втратила вбитими, за різними оцінками, від 8 до 10 мільйонів людей. Понад два мільйони українських дівчат та юнаків примусово вивезли на роботу до Третього Рейху. Більше половини від загальної кількості нацистських дивізій воювало саме на Східному фронті, і розгромлено їх саме тут. На території України проведено майже половину стратегічних операцій німецько-радянської війни. 2072 українці заслужили звання Героя Радянського Союзу. Легендарний льотчик Іван Кожедуб, який збив 64 фашистських літаки, став тричі героєм. Чотири оперативно-стратегічні об’єднання Червоної армії, створені у 1943 році, були названі «Українськими фронтами». Українець Олексій Берест піднімав прапор перемоги над Рейхстагом.

Президент зазначив, що, за підрахунками істориків, у лавах Червоної армії з нацистами билися близько 6 мільйонів мешканців України. Серед них – і обидва його діди, і дід його дружини, який пропав безвісти під Одесою, і брати його мами.

Президент та всі присутні у Верховній Раді хвилиною мовчання вшанувати пам’ять загиблих і у часи Другої світової, і у нашій Вітчизняній війні за незалежність 2014-2015 років.

З нагоди відзначення Дня пам’яті та примирення Президент Петро Порошенко разом з дружиною Мариною взяв участь у концерті «Голос героїв» та меморіально-мистецькій акції «Перша хвилина миру», що відбулися на території Меморіального комплексу «Національний музей історії Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років». На заходи були запрошені ветерани Другої світової війни, в тому числі Червоної Армії та Української Повстанської Армії, а також військові – учасники АТО.

Петро Порошенко підкреслив, що протягом довгих шести років Другої світової війни сотні мільйонів людей в десятках країнах мріяли про першу хвилину миру, яка настала 8 травня рівно 70 років тому. «Про таку хвилину мріємо і ми з вами. Вона настане, в Україні знову запанує мир. Я обіцяю робити для цього все можливе. І неможливе теж робитиму. Не маю сумніву, що ми переможемо, адже захищаємо свою рідну українську землю. І Донбас буде звільнено від окупантів. І Крим буде звільнено», – сказав Глава держави.

О 23:01 було оголошено «Першу хвилину миру» і запалено чашу з вічним вогнем. Присутні вшанували хвилиною мовчання загиблих. Після цього в небо запустили кульки зі світодіодами – «Маки пам’яті», пролунав гімн ЄС «Ода радості».

У день 70-ї річниці Перемоги над нацизмом у Європі Президент України Петро Порошенко вшанував пам’ять воїнів, які загинули у роки Другої світової війни. Разом із ветеранами Глава держави поклав квіти до пам’ятника на могилі Невідомого солдата на Алеї слави у Києві.

У день 70-ї річниці Перемоги над нацизмом у Європі у присутності Президента, ветеранів, воїнів АТО п’ятсот військових окремого полку Президента України та 101-ї окремої бригади охорони Генерального штабу Збройних Сил склали військову присягу на вірність Українському народові. Урочиста церемонія відбулася на площі перед Національним музеєм історії Великої Вітчизняної війни.

«Ми шанували, шануємо і завжди будемо шанувати ратний патріотичний подвиг наших дідів і прадідів. І на доказ тому низько вклоняємося перед усіма ветеранами, – як присутніми тут, на цьому святому місці, так і перед тими, хто святкує на інших площах та вулицях України, чи хто вже не зміг вийти і відзначає цей день вдома», – заявив Петро Порошенко.

Зазначивши, що у частини військовослужбовців, які сьогодні присягають, рідні й близькі беруть участь в АТО, Президент назвав це символом спадкоємності поколінь захисників Вітчизни. «Вірю, що військовослужбовці, які стоять в цьому строю, своєю сумлінною службою та відданістю Україні примножать славу своїх старших товаришів і своїх предків», – сказав Петро Порошенко.

Після цього на площі розпочався Марш військових оркестрів, яким цього року в Києві широко відзначають 9 травня. Очолив військовий музичний парад Національний президентський оркестр. До столиці України також прибули 5 іноземних військових оркестрів – Оркестр Сил оборони Естонської Республіки, Оркестр Збройних сил Литовської Республіки, Військовий оркестр Збройних сил Республіки Сербія, Показовий оркестр Прикордонної гвардії Республіки Польща, Оркестр Збройних сил Йорданського Хашимітського Королівства, а також двоє волинщиків з Великої Британії. Ввечері оркестри гратимуть у парках міста.

Шістнадцять українських ветеранів Другої світової війни першими отримали нову відзнаку Президента України – ювілейну медаль «70 років Перемоги над нацизмом».

Вітаючи ветеранів, Петро Порошенко подякував кожному та наголосив, що для нього велика честь зустрітися з українськими ветеранами, які звільнили Європу від нацизму. «Завжди Український народ схиляв голову перед пам’яттю загиблих, і завжди найвищим пріоритетом є шанування ветеранів. Дуже дякую вам за ваш подвиг», – сказав Петро Порошенко.

«Незважаючи на те, що пройшло 70 років, відкритість ваших сердець, ваші посмішки, здатність міцно тиснути руку є прикладом для молодого покоління. Друзі мої, будьте здорові. Зі святом вас!», – сказав Глава держави.

Нагороди вручив Перший заступник Глави Адміністрації Президента України Віталій Ковальчук. Незабаром цими почесними нагородами будуть відзначені ветерани Другої світової війни по всій Україні.

 

Союз організацій інвалідів України Національна асамблея інвалідів України Міністерство соціальної політики України Президент України
Верховна Рада України Кабінет Міністрів України Львівська обласна рада Львівська облдержадміністрація
Львівська міська рада Фонд соціального страхування від нещасних випадків на виробництві Пенсійний фонд України Фонд соціального захисту інвалідів
#fc3424 #5835a1 #1975f2 #2fc86b #f_syc9 #eef12086 #150714100123