This website works best with JavaScript enabled
Joomla

Львівська обласна асоціація

Всеукраїнської організації
Союз осіб з інвалідністю України

Світлана та Анатолій все життя провели в спеціальних закладах – будинок дитини, інтернат і, зрештою, геріатричний пансіонат. Ні за що в світі вони не бажали такої долі своїм дітям. Однак у подружжя Шугаєвих, які мешкають у Криму, і хворіють на ДЦП, нещодавно могли відібрали вже другу здорову донечку.

Світлана та Анатолій познайомилися в Сімферопольському геріатричному пансіонаті. У дівчини паралізовані ноги і частково руки. Вона не може сама себе обслуговувати. Однак Анатолій, в якого міцні руки, взявся всіляко допомагати дівчині.

Згодом вирішили одружитися – все як у всіх – обручки, костюм, плаття… Що правда, в святковому кортежі – машина швидкої допомоги…

«Я до 30 років дожив і не задумувався про сімейне життя, - розповідає Анатолій. – А коли зустрів Світлану, то все змінилося, захотілося створити сімю. Ми вирішили, що будемо жити для себе. Я тоді навіть подумати не міг, що стану батьком, для мене це було чимось надзвичайним».

Все ж, влітку 2014 року у подружжя зявилася на світ здорова донечка. Її назвали старозавітнім іменем Есфір, що в перекладі означає «прихована». Однак Шугаєвим не вдалося «приховати» дівчинку від соціальних служб. З лікарні дитину забрали в Будинок маляти, а маму виписали і вона повернулася в геріатричний пансіонат. Анатолій і Світлана написали чимало листів, звернень, дійшли навіть до суду, і все заради того, щоб мати можливість виховувати свою донечку. Проте згідно із законодавством діти не можуть жити в геріатричному пансіонаті, а власного житла в подружжя немає. Тож досі дитина живе в спецзакладі. Світлану та Анатолія час від часу возять провідувати доньку. А подружжя весь цей час мріє про те, що Есфір відчуватиме їхні тепло і любов щодня.

І ось нещодавно зявилася нова інформація щодо подружжя Шугаєвих. 30 травня Світлана народила другу доньку – здорову дівчинку вагою 3 кг 300 гр., яку очікувала доля Есфір.

Здавалось би, ситуація безвихідна. Проте ні Світлана, ні Анатолій не втрачали надії на возз’єднання сім’ї. Незабаром знайшлася людина, яка висловила бажання їм у цьому допомогти. Мешканка Джанкоя Олександра Островська, яка сама виховує п’ятеро дітей, запропонувала подружжю двокімнатний будинок. Правда, він потребує ремонту, коштів на який поки нема. Для того, щоб втілити мрію Шугаєвих у життя, потрібні були не лише відповідні житлові умови, а ще й наявність людей, які би стали опікунами і дітей, і самого подружжя, яке згідно із законодавством є недієздатним. Можна вважати, що трапилося справжнє диво. Батькам дозволили разом з новонародженою донькою переїхати в Джанкой. Тож наприкінці червня вони поселилися на новому місці. Кошти на ремонт будинку поки збирають, але не ідеальні житлові умови не змогли потьмарити щастя батьківства.

«У моєму житті – постійно боротьба за існування, довгий час я запитував себе: для чого я живу, - розповідає Анатолій. – Зараз ми з дружиною стараємося із гіршого вибрати найкраще. Моя ціль – зробити свою дружину і дітей щасливими».

Анатолій та Світлана з нетерпінням чекають на рішення суду, яке дозволить їм виховувати і свою старшу донечку.

Наталка ПАВУК

НА ФОТО: подружжя Шугаєвих з донькою

Союз організацій інвалідів України Національна асамблея інвалідів України Міністерство соціальної політики України Президент України
Верховна Рада України Кабінет Міністрів України Львівська обласна рада Львівська облдержадміністрація
Львівська міська рада Фонд соціального страхування від нещасних випадків на виробництві Пенсійний фонд України Фонд соціального захисту інвалідів
#fc3424 #5835a1 #1975f2 #2fc86b #f_syc9 #eef12086 #150714100123