This website works best with JavaScript enabled
Joomla

Львівська обласна асоціація

Всеукраїнської організації
Союз осіб з інвалідністю України

На Одещині переселенці з інвалідністю борються за дах над головою

Кілька ночей поспіль хворі люди не можуть спокійно спати. Переселенців-інвалідів із зони АТО, які проживають у санаторії «Сперанца» у смт Сергіївка Одеської області, днями «попросили» переїхати в сусідній санаторій «Сенетатя». Офіційна версія керівництва заклад не відповідає нормам пожежної безпеки. Наразі у санаторії проживає 172 особи: незрячі, онкохворі, інсулінозалежні, люди поважного віку, самотні багатодітні мами. Усіх їх буквально поставили перед фактом про негайний переїзд. Але люди скаржаться на те, що їх нове місце проживання зовсім не облаштоване для осіб з інвалідністю. Особливі незручності викликають довгі сходові марші, відсутність пандусів, високі пороги, вузькі дверні прорізи, маленькі кімнати і санвузли, де неможливо розвернутися на візках.

«Після відвідування нами «Сенетаті», у присутності телекамер, і спілкування з їх дирекцією, стало зрозуміло, що глобальних перебудов ніхто під «візочників» робити не буде, обурюються переселенці. Буде зроблений один спільний душ і туалет на двох поверхах. Що готувати нікому не дозволять, значить, побутові, кімнати з плитками це блеф. Що наші пральні машини і холодильники нам підключити не дадуть. Що за користування чайниками нам доведеться платити. Нам нав’язують харчування в їдальні за 45 грн. на день. А звідки, наприклад, сім’ї з двох осіб (мати-одиначка і дитина) взяти 2700 грн на місяць на сумнівне харчування, якщо їх сумарний дохід 880 грн на місяць?».

Ті, у кого є діти, також бідкаються, що не зможуть дозволити собі перехід до нової школи, тому що витратили всі свої мізерні заощадження, щоб придбати підручники та інвентар саме для місцевого навчального закладу. Крім того, діти ще ледь встигли звикнути до нового колективу, тож черговий переїзд лише посилить і без того тривалий стрес.

Дирекція закладу невблаганно стоїть на своїй позиції «Сперанца» не придатний для проживання, не відповідає нормам пожежної безпеки за 19 пунктами. За словами Ольги Лябах, яка представляє власника санаторію, ДСНС визнала об’єкт небезпечним для розміщення. Є акт перевірки, який вимагає терміново вжити заходів, щоб усунути порушення. Робити це у присутності постояльців неможливо.

«Умови в «Сенетаті» підходять для цих людей. Там проживало 400 осіб протягом року і все було нормально, ніяких претензій не було», заспокоює представник Європейської асоціації інвалідів Олег Дрюма. Переселенці в ці сумнівні золоті гори не вірять. Тим паче, що житло їм там пообіцяли лише до 18 жовтня, а далі знову доведеться сідати на валізи і чекати нового переселення невідомо куди на порозі зими. Стурбовані і беззахисні люди написали колективного листа і звернулися до заступника голови Одеської ОДА Марії Гайдар iз проханням дозволити їм і надалі проживати в «Сперанца», доки вони не повернуться додому або ж не отримають постійного житла. Втім жодної реакції від обладміністрації поки немає.

«Зараз частина людей все-таки вирішила переїжджати. Я не можу сказати, скільки саме, тому що вони весь час змінюють точку зору. Коли на них тиснуть і погрожують вимкнути опалення, воду і світло, відписати від санаторію, то вони погоджуються на переїзд, а щойно тиск трохи послаблюється відмовляються їхати», розповів «УМ» голова всеукраїнської колегії людей з обмеженими можливостями «Соціальна солідарність» Георгій Блощиця. За його словами, переселення відбувається з порушенням норм, це все координують незрозумілі люди чи то волонтери, чи то помічники якихось помічників жодного відповідального на офіційному рівні немає. «У нас є штаб, який опікується переселенцями. Після першої спроби екстреного розселення на його засіданні було прийнято рішення, що для захисту людей вирішувати питання їх розселення можна лише на основі протоколу, складеного штабом. Уже двічі розселяють без жодного протоколу і в штабі про це нічого не знають. Це порушення домовленостей і якась гра з громадськістю», переконаний Георгій. Самі мешканці «Сперанца», які не погодились на переїзд, створили ініціативну групу і мають намір звертатися безпосередньо до Міхаїла Саакашвілі. Обіцяють за свої права боротимуться до останнього.

Союз організацій інвалідів України Національна асамблея інвалідів України Міністерство соціальної політики України Президент України
Верховна Рада України Кабінет Міністрів України Львівська обласна рада Львівська облдержадміністрація
Львівська міська рада Фонд соціального страхування від нещасних випадків на виробництві Пенсійний фонд України Фонд соціального захисту інвалідів
#fc3424 #5835a1 #1975f2 #2fc86b #f_syc9 #eef12086 #150714100123