This website works best with JavaScript enabled
Joomla

Львівська обласна асоціація

Всеукраїнської організації
Союз осіб з інвалідністю України

Міжнародна спільнота від 1970 року 15-го жовтня почала відзначати Міжнародний день білої тростини. Цей день є своєрідним нагадуванням суспільству про існування людей з вадами зору, а також – приверненням уваги до їхніх проблем. Саме з цього й почалося відзначення цього дня у Львові. Обласна організація УТОС запросила на захід своїх членів, а також представників влади, громадських активістів, засоби масової інформації. Відбувся захід, приурочений Міжнародному дню білої тростини 15 жовтня у приміщенні будинку культури Львівського УВО УТОС.

Голова організації Любов Кукуруза у вступному слові наголосила, що біла тростина в усьому світі стала символом сліпоти. Попри увагу світової спільноти до цих людей, і досі є чимало проблем та перепон для незрячих і слабозорих людей у Львові. Зокрема, недоступними є маршрутки, адже не мають озвучення, не всі вулиці облаштовані озвученими світлофорами, а популярна в Європі тактильна плитка для львів’ян поки здебільшого є лише мрією. Окрім того, унікальний колектив незрячих бандуристів "Карпати", члени якого часто виїжджають за кордон, їздять на старенькому автобусі, який уже треба замінити. Є й чимало інших проблем, на яких наголосила Любов Кукуруза. Вона також зауважила про членів свого товариства: «Це обдаровані, креативні творчі люди. Але їм для досягнення успіху треба докласти трохи більше зусиль».

Під час цього заходу усіх присутніх зачаровували читці поезії і гуморесок, а також співаки та колективи, що мають проблеми із зором.

Одним із них є інтегрований театр естрадної пісні «Дитячі мрії», що був створений для діток, батьки яких мають інвалідність по зору. Саме цей колектив у листопаді минулого року був ініціатором благодійного концерту, під час якого були зібрані кошти для закупівлі рацій 122 окремому аеромобільному батальйону. Його бійці у час відзначення Міжнародного дня білої тростини саме були на ротації у Львові, тож відвідали цей захід. Хлопці-учасники АТО подякували дітям за допомогу та вручили учасника «Дитячих мрій» бойовий прапор, який тривали час був на передовій, з підписами бійців батальйону.

Захід відвідали також представники міської та обласної влади, які вручили спеціальні подяки, грамоти та відзнаки активістам інвалідного руху.

Колеги УТОСу з громадської роботи також долучилися до цього заходу. Зокрема, виконувач обов’язків голови Львівської обласної асоціації інвалідів Оксана Кіяновська під час свого виступу наголосила: «Ми дуже шануємо і поважаємо вашу організацію. Разом із тим віримо, що коли будемо спільними зусиллями вирішувати проблеми, то нам вдасться зробити набагато більше».

ЦІКАВО

Біла тростина, як символ незрячої людини, бере початок в 1921 році. У Брістолі (Великобританія) жив молодий професійний фотограф на ім’я Джеймс Біггс. Після аварії він втратив зір. Треба було починати нове життя і він став вчитися самостійно ходити по місту за допомогою тростини. Але незабаром він зрозумів, що на його чорну тростину не реагують ні перехожі, ні водії. Тоді він пофарбував тростину в білий колір. І вона стала помітна. Це нововведення підхопили всі незрячі не тільки Англії, але і всієї Європи, Америки та інших країн.

 

Союз організацій інвалідів України Національна асамблея інвалідів України Міністерство соціальної політики України Президент України
Верховна Рада України Кабінет Міністрів України Львівська обласна рада Львівська облдержадміністрація
Львівська міська рада Фонд соціального страхування від нещасних випадків на виробництві Пенсійний фонд України Фонд соціального захисту інвалідів
#fc3424 #5835a1 #1975f2 #2fc86b #f_syc9 #eef12086 #150714100123