This website works best with JavaScript enabled
Joomla

Львівська обласна асоціація

Всеукраїнської організації
Союз осіб з інвалідністю України

Організація з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ) постійно моніторить ситуацію, яка є в нашій країні, задля зменшення напруження, становлення миру, стабільності та безпеки. Не можуть залишатися осторонь і проблеми людей з інвалідністю. Тож спостерігачі місії ОБСЄ в Україні, а саме Мауріціо Монтіпо та Лаура Тефрей 22 жовтня побували у Львівській обласній асоціації інвалідів, де зустрілися з керівництвом цієї організації.

Основна тема розмови – це пропозиції громадської організації до Концепції удосконалення чинного законодавства та нормативно-правових актів стосовно людей з інвалідністю відповідно до вимог Конвенції ООН про права інвалідів та нової державної політики, що були ухвалені 20 серпня 2015 року на Всеукраїнській конференції, яка відбувалася у Львові, і була організована Всеукраїнською організацією інвалідів «Союз організацій інвалідів України» та Львівською обласною асоціацією інвалідів.

Спостерігачі Місії ОБСЄ хотіли докладно дізнатися про проведену конференцію та діяльність громадських організацій людей з інвалідністю в цьому напрямку.

Перший заступник голови Всеукраїнської організації інвалідів «Союз організацій інвалідів України» та голова Львівської обласної асоціації інвалідів Леонід Тарасенко розповів про ухвалення цих пропозицій, якому передувала значна праця з моніторингу ситуації, а також аналізу документів. Основне, від чого відштовхувалися укладачі пропозицій – це забезпечення достатнього життєвого рівня людям з інвалідністю. Тому ухвалений документ був скерований Президентові України, Верховній Раді, Кабінету Міністрів та іншим органам державної влади, що відповідають за гарантування прав людей з інвалідністю. Леонід Тарасенко звернувся до спостерігачів Місії ОБСЄ з проханням підтримати громадські організації людей з інвалідністю у реалізації напрацьованих пропозицій. Зокрема, щодо ухвалення нового закону «Про статус інвалідів в Україні», який має гарантувати гідне життя неповносправних.

Адже, як зауважила голова Комітету законодавчої ініціативи ВОІ СОІУ та перший заступник голови Львівської обласної асоціації інвалідів Оксана Кіяновська, одним із важливих моментів конференції, під час якої були ухвалені пропозиції, є необхідність забезпечення людям з інвалідністю рівних з іншими прав та можливостей.

Спостерігач Місії ОБСЄ Мауріціо Монтіпо зацікавився наявним в нашій країні законодавством. Новим для нього стало те, що чинний на сьогодні Закон України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» спрямований на забезпечення потреб людей, адже і конвенція ООН про права людей з інвалідністю, і законодавство європейських країн вже давно перейшло на систему забезпечення не потреб, а прав уразливих категорій населення.

Гідно оцінили спостерігачі Місії ОБСЄ пропозиції громадських організацій людей з інвалідністю змін у законодавстві та загалом у державній політиці нашої країни. Адже ці напрямки – «Реабілітація», «Медичне забезпечення», «Архітектурна доступність та доступність до транспортної і вуличної інфраструктури», «Право на освіту», «Право на працю та зайнятість», «Право на участь в політичному і суспільному житті» та інші, - свідчать про європейський підхід до вирішення проблем.

Учасники зустрічі обговорювали також складнощі переселенців із зони АТО, які мають проблеми зі здоров’ям. Мауріціо Монтіпо та Лаура Тефрей погодилися із думкою, що події на Сході України не мають бути тим чинником, що спричинить відсутність уваги влади до українців з інвалідністю загалом в нашій країні.

Спостерігачі Місії ОБСЄ в Україні виявили бажання співпрацювати з Львівською обласною асоціацією інвалідів, та й загалом з громадськими організаціями людей з інвалідністю нашої країни. Тож ця зустріч була лише першою ластівкою, яка, сподіваємось, допоможе зрушити з місця ті проблеми, які вже багато років турбують людей з інвалідністю України.

Союз організацій інвалідів України Національна асамблея інвалідів України Міністерство соціальної політики України Президент України
Верховна Рада України Кабінет Міністрів України Львівська обласна рада Львівська облдержадміністрація
Львівська міська рада Фонд соціального страхування від нещасних випадків на виробництві Пенсійний фонд України Фонд соціального захисту інвалідів
#fc3424 #5835a1 #1975f2 #2fc86b #f_syc9 #eef12086 #150714100123