This website works best with JavaScript enabled
Joomla

Львівська обласна асоціація

Всеукраїнської організації
Союз осіб з інвалідністю України

80022492 577543706153158 8216945076371193856 n

18 грудня у ресторані «Володар» у м. Сокаль відбулось свято для дітей з інвалідністю, членів Сокальської районної асоціації людей з інвалідністю.  Хлопці та дівчата з особливими потребами із творчого колективу «Вишиванка», разом із музичним керівником Наталією Криштальською,  підготували святкову виставу і вперше презентували танець «Вальс» під керівництвом хореографа Мар’яни Блащук.

Як заявлено в Декларації принципів толерантності (від лат. tolerantia — терпіння), «терпимість – це те, що робить можливим досягнення миру та веде від культури війни до культури миру». Терпимість, означає повагу, прийняття та правильне розуміння багатого різноманіття культур нашого світу, наших форм самовираження і способів вияву людської індивідуальності. Їй сприяють знання, відкритість, спілкування та свобода думки, совісті та переконань.

5 червня Сокальська районна асоціація Львівської обласної асоціації Всеукраїнської організації «Союз осіб з інвалідністю України» провела районний творчий фестиваль «Барви життя», на якому молодь з інвалідністю змогла продемонструвати свої унікальні здібності та таланти.

Фестиваль відбувся в рамках програми підтримки Львівської обласної асоціації ВО СОІУ своїх районних осередків, творчого та фінансового зміцнення їхньої діяльності. До підтримки діяльності організації, у тому числі і проведення цього фестивалю, доклала багато зусиль місцева влада. Із вітальним словом на святі виступили голова Сокальської районної ради Микола Пасько, начальник управління соціального захисту населення Сокальської районної державної адміністрації Володимир Огінський, заступник голови Сокальської міської ради Сергій Марчук, заступник голови Львівської обласної асоціації Всеукраїнської організації «Союз осіб з інвалідністю України» Ірина Ткачук, директор Сокальського будинку дитячої та юнацької творчості Марія Поліщук та голова Червоноградської організації неповносправної молоді «Ніка» Наталія Хайсанова.

Голова Сокальської районної асоціації ЛОА ВО СОІУ Оксана Кононова зазначила, що сьогодні для громадських організацій є дуже важливими розуміння і підтримка місцевої влади та громади. Сокальська районна рада вже 6 років підтримує діяльність Сокальської РА ЛОА ВО СОІУ. Також щиру подяку Оксана Кононова висловила голові Сокальської райдержадміністрації Андрію Дяченку за допомогу в роботі та участі творчого колективу «Вишиванка» у Міжнародному фестивалі у Туреччині у травні цього року.

До свята також долучилися меценати Сокальщини: Ігор Плечінь (керівник ресторану «Володар», у якому проходив фестиваль), музикант ресторану «Володар» Мирослав Венгель, Ростислав Фігурко (піцерія «Фігаро»), Ігор Цар (піцерія «Каліфорнія»), приватні підприємці Андрій Бабух, Володимир Даньчак, Михайло Веклин та Наталія Кінах.

Фестиваль відкрили привітанням голови та нагородженням усіх причетних гостей та меценатів, які всіляко підтримували асоціацію в його проведенні. Також на фестивалі були представлені чудові вироби членів асоціації, які вони разом із волонтерами старанно готували. Творчий колектив Сокальської асоціації «Вишиванка» дивував присутніх своїми хореографічними виступами і піснями, Анна Шот зачаровувала душевним виконанням пісень, театр-студія «Ніка» представила публіці чудову пісню та захопливий танок. Гуморескою підняв настрій присутнім Андрій Яремкевич.

Після смачного обіду усі бажаючі змогли долучитися до веселих конкурсів та святкової дискотеки, на якій змогли розважитися та гарно провести час.

Натхненником та організатором цього чудового дійства стала голова Сокальської РА ЛОА ВО СОІУ Оксана Кононова зі своєю надзвичайною командою. Їхнє вміння підготувати і провести такі заходи викликають захоплення, сімейна атмосфера та професійність, що панує на заходах, викликає велику повагу до цих талановитих та самовідданих людей, які діляться своїми вміннями і знаннями з молоддю, яка цього потребує.

Творчий колектив людей з інвалідністю «Вишиванка» представляв Україну у Туреччині

      Море вражень від поїздки на Міжнародний фестиваль для людей з інвалідністю у м. Ялова в Туреччині 13-17 травня, довга дорога, літак, паром, автобус і на кінець - берег Мармурового моря.  Такі моменти  справді надихають і дають сил для активного життя і досягнення нових вершин.

   Творчий колектив Сокальської районної асоціації людей з інвалідністю «Вишиванка» - багаторазовий учасник місцевих і міжнародних фестивалів. Завдяки наполегливості і любові до життя його учасників, професійності і викладача-хореографа Мар’яни Блащук із Сокальського ДБЮТу, а також керівника організації Оксани Кононової  –  наш колектив «Вишиванка» надзвичайно гарно виступив на фестивалі у Народному домі міста Ялова і на центральній площі міста Чинарчик у Туреччині, де були присутні високопосадовці і дуже поважні громадяни міста. Всі впізнавали нас і вітали українців. Під гучні оплески танцювали наші хлопці і дівчата, а коли лунала пісня «Емігрантка» у виконанні Богдана Федашка - зал затих. Таке враження, що, навіть без перекладу, всі розуміли трагедію заробітчанки і сльози матерів. Потім – гудчі оплески, гучне «Браво» і українське «молодець». В залі було багато глядачів. Наша делегація з цікавістю переглядала виступи інших колективів із Македонії, Болгарії, Туреччини, Сирії, Іраку та Ірану.

В готелі зустрілись делегації трьох країн – Македонії, Болгарії та України. Мовний бар’єр  не став перешкодою для спілкування між учасниками. По вечорах ми влаштовували міжнаціональні танці, де кожна країна навчала своєму танцю предстравників з інших країн. А наші хлопці навчили місцевих організаторів фестивалю української пісні «Ти ж мене підманула». Це вкотре підтверджує, що недосяжних цілей немає. До своєї цілі потрібно наполегливо йти, і все неодмінно вийде.

   Ми щиро вдячні людям, які відгукнулися, підтримали наш колектив і допомогли придбати квитки. Щира подяка Йоргену Седерхолму (ДП «Датський текстиль) за неодноразову підтримку наших починань і вже традиційних заходів. Також  дякуємо ПП "ЗВЗ", голові Сокальської районної державної адміністрації Андрію Дяченку та начальнику районного управління соціального захисту населення Сокальської РДА Володимиру Огінському за допомогу.

   Усі ми отримали багато позитиву під час перебування на фестивалі. Такі подорожі дають змогу поспілкуватися, почути один одного і відкрити для себе щось нове. Ці чотири дні ми прожили однією сім’єю: наші діти дуже ружні, тому що вже давно разом ходять на заняття в асоціацію. Ми побачили як в іншій державі розвивають рух щодо підтримки людей з інвалідністю. Ми побачили і відчули, що рухаємось в дуже правильному напрямку. Я переконана, що треба залучати ще більше людей з інвалідністю до творчості, бо кожна людина талановита і цікава. Велике прохання  до посадовців - допомагайте і підтримуйте такі починання. Велика вдячність всім хто допоміг нам та нашим дітям потрапити на фестиваль, тим хто навчив, хто допоміг з костюмами, із придбанням квитків і волонтерам,  що вже роками проводять заняття в асоціації та допомагають розвиватись нашим дітям.

Оксана Філін,

Мама учасника творчого колективу «Вишиванка»

Прийшла довгождана весна, яка в нас, українців, цього року точно асоціюється із виборами Президента України. Та не Президент єдиний є відповідальним за покращення нашого життя, дуже багато залежить саме від нас – українців.

Нещодавно я мала можливість взяти участь у програмі «Відкритий світ», яка є єдиною програмою обмінів усередині законодавчої гілки влади США та фінансується Конгресом США. Дана програма покликана зміцнювати взаєморозуміння й співробітництво між Україною та Сполученими Штатами шляхом надання можливості українським лідерам у різних галузях діяльності зустрітися зі своїми американськими колегами й обмінятися досвідом та ідеями з найбільш важливих для обох сторін питань.

У складі делегації молодих керівників українських громадських організацій, я пройшла професійну програму обмінів досвідом в офісі Міжнародної громадянської дипломатії у м. Філадельфія. Ми відвідали багато організацій і представників влади, дізнались про їхню систему правління і народ.

Союз організацій інвалідів України Національна асамблея інвалідів України Міністерство соціальної політики України Президент України
Верховна Рада України Кабінет Міністрів України Львівська обласна рада Львівська облдержадміністрація
Львівська міська рада Фонд соціального страхування від нещасних випадків на виробництві Пенсійний фонд України Фонд соціального захисту інвалідів
#fc3424 #5835a1 #1975f2 #2fc86b #f_syc9 #eef12086 #150714100123