This website works best with JavaScript enabled

Моршинське міське товариство інвалідів створене 26 листопада 1998 року. Головою товариства з моменту заснування була Тьотченко А.А., з 1999 року голова товариства Кецик Зіновія Василівна 18.09.1944 року народження.

адреса асоціації: 82482, м. Моршин, вул. Д.Галицького, 10-а

тел: (03260) 6-13-14

Мета товариства: Соціальний захист і реабілітація інвалідів, створення відповідних умов для їх фізичної та духовної інтеграції в суспільство.

Голова Моршинського міського товариства інвалідів Кецик Зіновія Василівна нагороджена: Почесною грамотою Міністерства праці і соціальної політики (30.10.2007), Почесною грамотою ВОІ СОІУ (17.11.2004; 24.09.2009); Орденом Княгині Ольги (03.12.2010).

У 1999 році

відбулися загальні збори Моршинського міського товариства інвалідів. Проводились різні культурні заходи, організовуються концерти і акції “Зорі надії”. Проводяться виставки робіт вишивок, роботи з бісеру, різьба по дереву.

У 2004 році

створений клуб знайомств “Весна”. Проведено заходи до Святого Миколая, Нового року, різдвяних свят, 8-го березня, дня матері. Організовувались екскурсії в зоопарк, цирк, монастирі, музеї. Проведено два семінари для батьків дітей-інвалідів “Сім’я та проблеми інвалідів”. Організовано акцію “Зорі надії”.

У 2005 році

проведена звітно-виборча Конференція. Створених осередків 3. Проведено 1 засідання Ради, 4 засідання Президії.

У 2007 році

зареєстровано 346 членів організації. Затверджено районну Комплексну програму соціального захисту та реабілітації інвалідів на 2007-2010 роки. Постійно виноситься на обговорення програма доступності, приймаються різні заходи щодо подолання безбар’єрності. Проведено 13 липня спартакіаду інвалідів. Проведено захід до Різдвяних свят, вечір молоді до Святого Валентина, дня захисту дітей. Організовано екскурсію в монастир Гошів, с. Сприня, Бойківські фестини м. Турка, Польщу. Проведено шашко-шаховий турнір. Проведено захід до дня Матері, 8-го березня. Взяли участь у пісенному фестивалі та виставці вишивок «Устрики-Дольні» Польща. Проведено круглий стіл на тему: “Шляхи покращення соціального захисту професійної реабілітації та зайнятості інвалідів”. Проведено семінар на тему: “Фінансова підтримка малозахищених верств населення”. Проведено захід «Зорі надії» в м. Стрий, та взято участь в проведенні Міжнародного дня інваліда в м. Львові. Проведено 10 засідань Президії, 4 засідання Ради.

У 2008 році

проведено захід до Святого Миколая, Нового року, різдвяних свят, 8-го березня, дня матері. Створено благодійний фонд «Банк речей». Організовано екскурсію в монастир Гошів. Проведено шашко-шаховий турнір.  Прийнято участь у проведені урочистостей до дня Незалежності України, організовано виставку вишивок інвалідів. Прийнято участь в обласній спартакіаді інвалідів. Взято участь в засіданні круглого столу присвяченого дню людей похилого віку та дню інваліда проведеного в управлінні праці та соціального захисту населення Моршинської міської Ради. Проведено семінар в міському центрі зайнятості  на тему «Адаптація людей з особливими потребами в сучасних умовах». Встановлено пандус з перилами біля входу до приміщення товариства інвалідів. Проведено 11 засідань Президії, 5 засідань Ради.

У 2009 році

6 травня проведена звітно-виборча Конференція. Проведена районна спартакіада інвалідів, взяли участь у Львівській обласній спартакіаді інвалідів. Львівською обласною асоціацією інвалідів ВОІ СОІУ було проведено вивчення статутної діяльності Моршинського міського товариства інвалідів. Засобами доступу для осіб з обмеженими фізичними можливостями забезпечені такі об’єкти, як: міська Рада, Управління праці і соціального захисту, Управління пенсійного фонду, Центр зайнятості населення, поліклініка, стаціонарні відділення лікарні.

У 2010 році

Львівська обласна асоціація інвалідів провела перевірку статутної діяльності Моршинського міського товариства інвалідів, взяла участь  в проведені Моршинської міської спартакіади інвалідів. Спартакіада інвалідів відбулася 1 липня. Здійснюється реабілітація інвалідів за напрямами: фізична, трудова, соціально-психологічна. Проведено захід до різдв’яних свят, 8-го березня, дня матері. Проведено круглий стіл на тему “Шляхи покращення соціального захисту, реабілітації та зайнятості інвалідів”. Проводилася екскурсія в монастир Гошів. Організовано шашко-шаховий турнір із Срийською районною асоціацією інвалідів. Проведено захід до дня захисту дітей-інвалідів. Прийнято участь у проведені ХІХ-річниці Незалежності України. Прийнято участь в обласній спартакіаді інвалідів. Із Моршинського міського товариства інвалідів 4 інваліди взяли участь у Всеукраїнському фестивалі в м. Києві. Передплачено 180 примірників газети «Благовіст». Проведено захід «Зорі надії» в м. Стрий, та взято участь в проведенні Міжнародного дня інваліда в м. Львові. Проведено 9 засідань Президії, 5 засідань Ради.

У 2011 році

зареєстровано 272 члени організації. Проводились профілактичні огляди інвалідів. Планується передплата газети «Благовіст» 168 примірників на 2012. Засобами доступу для осіб з обмеженими фізичними можливостями забезпечені такі об’єкти, як: міська Рада, Управління праці і соціального захисту, Управління пенсійного фонду, Центр зайнятості населення, поліклініка, стаціонарні відділення лікарні.

2012 рік

Проведено Різдвяні свята за чашкою чаю. Проведено засідання Ради про розподіл обовязків Президії та членів Ради.

Провели семінар з питань Конвенції ООН " Про права інвалідів". Проведено святкування 8 березня. Творчий вечір з нагоди дня народження Тараса Шевченка.

Важливим питанням є працевлаштування інвалідів. Проводилася роздача матеріальної допомоги до Великодніх свят. Відбулася поїздка в монастир села Гошів.

Активно вирішуються суттєві питання інвалідів, а саме субсидії, газ, енерго-заборгованість, тощо. Була проведена виставка до Дня медичного працівника.

Також 25 липня проведено міську спартакіаду із залученням інвалідів району. Відбувся семінар по працевлаштуванню інвалідів в Центрі зайнятості м. Моршина. Проведено День людей похилого віку в офісі товариства та Палаці культури, де прозвучали пісні, вірші, гуморески з чашкою чаю.

Спортсмени  міста активно прийняли участь у обласній Спартакіаді. Відбувся Круглий стіл на тему: "Конвенція ООН Про права інвалідів: її реалізація та втілення в життя". Активісти товариства взяли участь у проведенн Дня інвалідів у м. Львові.

Провели засідання Ради з порядком денним Про підсумки роботи товариства інвалідів за 2012 рік та позачергові заходи товариства з послідовним виконанням рішень ЛОАІ ВОІ СОІУ.

Відбувся Круглий стіл на тему: "Вирішення питань обласної комплексної програми соціальної підтримки та реабілітації інвалідів на 2011-2014 роки" в управлінні праці та соціального захисту населення.

Цього ж року відбулася перереєстрація Статуту Моршинського міського товариства інвалідів у відповідності до Статутів ЛОАІ та ВОІ СОІУ.

Провели підписку періодних видань на 2013 рік. Провели 6 засідань президії та 4 засідання Ради.

2013 рік

Моршинське міське товариство інвалідів провело XIV Спартакіаду. При відкритті виступили: голова товариства Зіновія Кецик, секретар міської ради Микола Воєвода, головний редактор газети «Наші курорти» Валентина Крук, начальник УПСЗН Марія Сидор, начальник територіального центру Оксана Височанська, начальник відділу у справах сім’ї, молоді та спорту Ірина Юкшинська, голова Самбірської міської асоціації інвалідів Євген Сарахман, заступник голови – Любов Записова.

Державний прапор підняли Юрій Кузьміних, Андрій Куленко, Галина Помоганич.

Вшанували світлу пам'ять Левка Сидорака та Любові Кушнір.

Зіновія Кецик розповіла про результати в спорті. Найкращими спортсменами товариства є Юрій Кузьміних, Андрій Куленко, Іван Андрійців, Галина Помоганич, Світлана Казидуб, Стефанія Витвицька й інші.

Моршинському міському товариству інвалідів - 15

Минуло 15 років з дня створення Моршинського міського товариства інвалідів.

Основними завданнями товариства стало сприяння у вирішенні потреб інвалідів у забезпеченні житлом, повноцінним харчуванням, медичною допомогою і т. п.

Завдяки наполегливій праці згуртували людей, взяли на облік інвалідів. а далі писали акти обстеження. Багато для інвалідів в ті роки зробили лідер Ярослава Ленишин. Інвалідні візки, милиці діставали ми самі де могли. Ми відвідували важкохворих, створювали гуртки, волонтери ходили і до одиноких інвалідів, читали їм книжки та газету «Благовіст».

Оббиваючи пороги владних кабінетів, врешті, отримали зручне приміщення для здійснення статутної діяльності.

Актив товариства допомагає інвалідам. За нашим клопотанням багатьом встановлено телефонний зв'язок, 4 сім’ї отримали квартири. Скерували трьох дітей-інвалідів на навчання, 6 осіб в профтехучилище та трьох у вузи.

Постійно просили керівників працевлаштувати інвалідів. Тепер в Моршині працює понад 100 осіб різних нозологій.

З перших кроків товариства активно долучилися до спортивного життя. Провели чимало турнірів, спартакіад. З гарними показниками повертаємось з обласних змагань.

Шани заслуговують Ю. Кузьміних, С. Коцидуб, С. Витвицька, А. Куленко, Р. Романчук. Волод Головатий (ДЦП) випустив свою збірку віршів. В Києві його нагородили дипломом. Роботи С. Венчур (вишивки) займають перші місця на виставках. Деякі світлини були розміщені у журналі «Соціальний захист». І цьогоріч привезли диплом і статуетку «Девіз – перемога» з фестивалю «Неспокій серця». Прекрасні вишивки і в С. Витвицької, Г. Небесної, М. Кацкович, Г. Мацик, З. Кецик з бісеру.

Товариство постійно опікувалося дітьми-інвалідами

Без тісної співпраці з місцевою владою ми б не досягли результатів. Дякуємо мерові Руслану Ільницькому, який допомагає товариству – видає щорічно інвалідам грошову допомогу на різні свята, на міську та обласну спартакіади, передплачує «Благовіст» понад 150 примірників.

Хоча у місті багато підприємств і санаторіїв, однак вони не допомагають товариству. Та є винятки. Головний лікар ДП «СКК «Моршин-курорт» Ігор Токар зробив чудовий ремонт нашого офісу, подарував ноутбук, стаціонарний телефон. Задіяно пандус з перилами.

Допомагають нам спонсори: О. Михавків, І. Токар, В, Білан, Л. Печеняк, О. Канівець, Л. Білик. Із міських депутатів інвалідам допомагають М. Воєвода, А. Харко, М. Галас, Г. Юкиленський, В. Жовнір, В. Крук.

Урочисте відзначення 15-річчя товариства розпочалось з благословення священиків о. Івана Пецюха та Йосипа Дорошевича.

Вшанували пам'ять членів товариства, які зробили багато для покращення життя інвалідів. це Левко Сидорак, Роман Федорняк, Любов Кушнір.

До присутніх звернувся голова м. Моршин Руслан Ільницький. Він вручив інвалідам грошову допомогу, нагородив голову товариства З. Кецик грамотою.

На урочистостях виступив перший заступник голови ВОІ СОІУ, голова Львівської обласної асоціації інвалідів Леонід Тарасенко, який вручив подяку міському голові Моршина Русланові Ільницькому та почесну грамоту ЛОАІ Моршинському товариству. Також виступили перший заступник голови ЛОАІ Оксана Кіяновська, заступник головного лікаря ДП «СКК» Моршинкурорт» Леонід Дятленко, депутат облради Ростислав Фединець, працівник благодійного фонду «Добре серце» Маркіян Олійник.

На урочистому заході були присутні голова Львівського міського товариства інвалідів Ольга Харченко, голова Пустомитівської РАІ Марія Білик, голова Самбірської РАІ Іван Кость.

 

За допомогу інвалідам грамотами міського голови відзначені працівники управлінь міської ради Т. Левкович, М. Сидор, В. Голобин, М. Пуцентели, О. Височанська та працівники «Моршинкурорт»: О. Корч, С. Маланюк, Л. Дятленко, В. Гриценко, І. Гарасим’як, Б. Сидорак.

2014 рік

Більшість інвалідів Моршина і Стрийського району Львівської області не мали можливості поїхати в Київ на Майдан через стан здоров’я, але ми сприймали всі події з болем в серці.

Український народ повстав проти наскрізь корумпованої і кримінальної влади. Суть Майдану – підняти дух злиденного народу, домогтись покращення їх життя.

Дорогою ціною здобуто перемогу. Понад сотня загиблих, тисячі покалічених. Пам'ять про герої Небесної сотні має бути увічнена.

Народ наполягає, щоб міністри, можновладці, чиновники, беркутівці, які винні в злодіяннях, були негайно покарані, а найперше – Янукович, Пшонка, Захарченко і багато інших. Вони крім того жили не на одну зарплату, а в неймовірній розкоші, а наш народ – в злиднях. Чи може пенсіонер чи інвалід прожити на одну тисячу грн пенсії, чи може сімя прогодувати і вчити дітей на 1,5 тис. грн заробітної плати? Чому багатим не поділитися тим маєтком з бідним народом? Чому діти з онкологічними захворюваннями не мають коштів на операції та ліки? Навіть лікарні туберкульозні в Одесі, в Криму – приватизовані.

З перших днів Майдану в Києві у нас в Моршині теж проводили віче. Відразу включилася міська рада на чолі з головою Моршина – Русланом Ільницьким. Вони закликали вірити в перемогу і краще майбутнє нашої держави, боротися і перемагати. Штаб і по сьогодні проводить напружену роботу. Велику роль у нашому Моршині зіграли депутат обласної ради – Богдан Сидорак (ВО «Батьківщина»), директор мистецької школи – Ростислав Фединець, Микола Стефанків, Роман Марущак, брати Косінські і багато інших.

На жаль, зараз ми ще не бачимо втілення в життя тих ідей, за які боровся Майдан. Немає поліпшення життя. Владі, незважаючи на складну ситуацію, погрози Росії, треба не забувати про народ. Адже боролись не за крісла, а за честь і справедливість.

Наше завдання – зберегти мир. Ми проти війни, проти агресії, кровопролиття. Хочемо бачити український народ вільним, незалежним. Україна неподільна. Віримо в перемогу і людську гідність. Геть руки від України!

Зіновія КЕЦИК,

голова Моршинського товариства інвалідів

Єднаймося в прагненні жити краще!

Змінами на краще похвалитись, на превеликий жаль, не можемо. Навпаки, стає все гірше і гірше. Правда, мізерну пенсію підвищують на 3-7 грн, це одна буханка хліба в день, але гляньмо, яка інфляція… Про це ніхто не хоче говорити. З кожним днем все дорожчає: транспорт, залізниця, а якість послуг залишилася такою ж. Комунальні послуги, газ – все подорожчало.

Всі говорять про курс долара. Та наші люди отримують зарплатню і пенсію не в доларах, а в гривнях. Страждаємо ми. Одні жиріють і від жиру бісяться, а інші ледь жевріють.

Звичайно, маємо можливість керувати своєю державою самі, але не відчуваємо себе господарями в ній. Ми, інваліди, а нас є багато, і не тільки інваліди, але весь свідомий народ прагне, щоб Україна вийшла на міжнародну арену. А це можуть зробити тільки ті люди, які є активними творцями нашої самостійної незалежної України. У цей надзвичайно важкий для держави час ми не повинні залишатися байдужими до долі нашої України. Ніхто за нас не збудує держави, треба робити так, щоб наша держава стала цивілізованою.

Єднаймося в єдиному прагненні жити краще. Ми великий народ і заслужили право жити в чесній, демократичній Україні. Ми не зневірилися, не зламалися, рішуче боролися і відстоювали Майдан. Небесна Сотня віддала своє життя, щоб наш народ в Україні процвітав. На минулих виборах нам казали, що все зміниться, покращиться наше злиденне життя, що всіх нагодують. Нам пропонували легкий шлях до щастя, до добробуту.

Потрібно рішуче діяти і самим прокладати свій тернистий шлях. Наш народ терплячий і трудолюбивий, це доказ, що більшість нашої інтелігенції працює за кордоном, а могли б принести користь нашій державі. Ми варті поваги, ми того заслужили. Не просто заслужили, а вистраждали своїм здоров’ям, своїм життям.

Потрібно ретельно підійти до вибору президента. Як і кого виберемо, так і будемо продовжувати жити.

Зіновія КЕЦИК,

 

голова Моршинського міського товариства інвалідів

 

Все буде так, як хоче Бог

В залі засідань Моршинської міської ради 22 липня цього року Моршинським міським товариством та Стрийською районною асоціацією інвалідів Львівської обласної асоціації інвалідів ВОІ СОІУ   проведена конференцію на тему:  «Виконання обласної комплексної програми соціальної підтримки і реабілітації інвалідів на 2011-2014 роки  і відповідних Стрийської районної та Моршинської міської  комплексних програм».

Заповнена зала  переконливо говорила про те, що  для людей з  інвалідністю – членів організацій, якими керує кавалер ордена княгині Ольги Зіновія Кецик, питання соціальної підтримки і реабілітації інвалідів є важливими.

Конференцію розпочали хвилиною мовчання за загиблими синами України в боях із російськими загарбниками.

«Все буде так, як хоче Бог»  - так розпочала роботу конференції Зіновія Кецик і засідання увійшло у звичне русло.

Вже стало доброю традицією для міських і районних  осередків  Львівської обласної асоціації інвалідів ВОІ СОІУ   робити громадські слухання виконання представниками органів місцевого самоврядування  і виконавчої влади своїх зобов’язання перед найбільш незахищеною верствою населення – людьми з інвалідністю.

Про тісну співпрацю осередків  Львівської обласної асоціації інвалідів ВОІ СОІУ Стрийського району з владними структурами району свідчило широке представництво тих ланок виконавчої влади  району і м.Моршин, в обов’язок яких входить забезпечувати людям з інвалідністю гідне життя, рівне з іншими членами територіальної громади.

Учасниками конференції крім активістів інвалідного руху району були секретар Моршинської міської ради, голова Координаційної ради в справах інвалідів Микола Воєвода, заступник головного лікаря  Моршинської міської лікарні Любомир Вацівський, начальник управління праці та соціального захисту населення Моршинської міської ради Марія Сидор, та начальник відділу управління соціального захисту населення Стрийської райдержадміністрації Марія Федунишин, заступник начальника Стрийського районного відділення Пенсійного фонду України Віра Стадник, депутат Моршинської міської ради Валентина Крук, начальник територіального центру обслуговування одиноких  пенсіонерів та інвалідів Олена Головата.

Аналізуючи виконання комплексних програм соціальної підтримки і реабілітації інвалідів на Стрийщині та в м.Моршин,  учасники конференції наголошували на тих проблемах  стосовно людей з інвалідністю, над якими в районі і м. Моршин ще потрібно ретельно працювати.    Це питання пільгового перевезення інвалідів,  пільгового придбання інвалідами лікарських засобів, пільг на оплату комунальних послуг і багато інших питань.

Висловлювалась думка, що потребує активізації робота з депутатським корпусом Моршинської міської та Стрийської районної рад, а також активізація громадянської позиції  самих членів громадської організації інвалідів особливо у співпраці з органами виконавчої влади Стрийщини.  У виступах учасників конференції  йшла мова про пошук нових шляхів співпраці і нових методів роботи.  При цьому, учасниками конференції відмічався значний особистий вклад у справу соціального захисту і реабілітації людей з інвалідністю голови Моршинського міського і Стрийської районної асоціації інвалідів Зіновії Кецик. 

Висловлювались слушні думки про те, що виконавча влада потребує обов’язкового реформування в плані контролю за виконанням прийнятих рішень і чинного законодавства.

Кожен з виступаючих висловлював надію на швидке завершення в нашій Україні бойових дій і щасливе європейське життя.

Голова Львівської обласної асоціації інвалідів ВОІ СОІУ Леонід Тарасенко висловив впевненість в здатності інвалідів Стрийщини та м.Моршин згуртувати свої зусилля на утвердження гідності людей з інвалідністю і запровадження нових громадянських засад життя і спілкування.  Все буде так, як хоче Бог, а Бог хоче щастя для нашого народу . В цьому були переконані всі учасники конференції.  

Основні пропозиції, що звучали у ході конференції,  знайшли своє відображення в прийнятій конференцією постанові. Делегатами на У111 черговий з’їзд Львівської обласної асоціації інвалідів ВОІ СОІУ були обрані від Стрийської районної асоціації інвалідів Вінціва І.М.  і Марушку Г. В., а від Моршинського міського товариства інвалідів Кецик З.В. і Мацик Г.В.

Ювілейна спартакіада інвалідів у Моршині

Моршинське міське товариство інвалідів провело ювілейну 15 спартакіаду під девізом «Повір у себе», в якій взяли участь 52 особи. Спартакіаду відкрила голова товариства Зіновія Кецик. Державний прапор України  підняли Юрій Кузьмінних, Роман Романчук, Андрій Куленко.

Вшанували пам'ять членів товариства, які відійшли у вічність – Василя Сидора, Галини Крук, Юрія Погоріляка, а також загиблих борців у Донецькій і Луганській областях. Далі отці Йосиф Дорошевич, Іван Пецюх поблагословили всіх на добрі справи. З привітанням виступили секретар міської ради, депутат, голова Кооринаційної ради Микола Воєвода, начальник відділу управління праці та соцзахисту Анна Білінська, голови районних асоціацій інвалідів: Жидачівської – Марія Мацук та Пустомитівської – Марія Білик.

Крім нашого товариства організаторами спартакіади були: міське управління соціального-гуманітрної політики (начальник Левкович Т.), Управління праці та СЗН (Сидор М.). Депутат міської ради Крук В. вручила інвалідам грошову премію від місцевої організації «Собор».

Змагання були захопливими. Назвемо переможців.

Шахи. Жінки – Максимець Л., Кецик З., Мацик Г.; чоловіки – Кузьмінних Ю., Приходько І., Андрійців І.

Шашки. Жінки – Венчук С., Мацик Г., Витвицька С.; чоловіки – Кузьмінних Ю., Білецький В., Курило Л.

Біг. Жінки – Помоганич Г., Марушка Г., Витвицька С.; чоловіки – Романчук Р., Кравець Т., Курило Л.

Дартс. Жінки – Максимець Л., Помоганич Г., Марушка Г.; чоловіки – Баглай І., Кузьмінних Ю., Куленко А.

Стрибки в довжину. Жінки – Помоганич Г., Мартинів О., Небесна Г; чоловіки – Куленко А., Андрійців І., Голодишин В.

Переможців нагороджено грамотами, преміями, призами.

Охочі ознайомились із виставкою вишивок Світлани Венчур, Ганни Небесної, Стефи Витвицької, Зіновії Кецик.

Висловлюємо подяку голові міської ради Р. Ільницькому, а також Т. Левкович, М. Сидор, головному лікарю «Моршинкурорт» І. Токарю, президенту ФК «Скала» М. Кмітю, священикам, директору ТРК «Простір» В. Федоренкові, головному редактору газети «Фортуна» Л. Цалин, депутату В. Крук, головному лікарю Г. Юкшинському, обласному депутату В. Біласу, депутату М. Галасуну та М. Воєводі, міській організації «Собор».

Зеновія КЕЦИК, голова Моршинського міського товариства і Стрийської районної асоціації інвалідів:

Моршинське міське товариство інвалідів та Стрийська районна асоціація інвалідів вітають Львівську обласну асоціацію ВОІ СОІУ з 25-річчям з дня створення.

Я працюю 17-й рік в підрозділі ЛОАІ і знаю, що на обласній асоціації лежить велика відповідальність. Звісно, проблеми були і ще залишаються. Багато з них вирішити неможливо. Керівники ЛОАІ, виконавчий апарат з великою відповідальністю ставляться до проблем інвалідів. проводячи різні заходи в районах чи містах, вони знаходять розуміння з місцевою владою і вирішують багато проблемних питань на місцях.

Приємно, що атмосфера в обласній асоціації доброзичлива, взаєморозуміння і взаємоповага панує серед працівників.

Побільше б таких заходів, зокрема, як спартакіади, семінари,конференції тощо. Там ми вчимося, набуваємо нашого досвіду.

Багато добрих слів можна сказати про часопис «Благовіст», що став нашим другом і порадником, захищаючи інтереси малозабезпечених інвалідів. матеріали всіх рубрик цікаві, потрібні. Рубрика «Ваше здоров’я», безумовно, дуже потрібна, але пишучи про хвороби, писати тільки коротко клініку і лікування. Не погано було б ввести рубрику, в якій друкувати щось для душі, бо хочеться трішечки різноманітності, особливо для молоді!

Пропоную обласній асоціації інвалідів разом з головою ВОІ СОІУ Василем Назаренком докласти максимум зусиль, щоб був прийнятим Закон України «Про основи соціальної захищеності інвалідів загального захворювання».

 

Відзначення Міжнародного дня інвалідів

В залі засідань Моршинської міської ради відзначали Міжнародний день інвалідів. Виступили голова міського товариства інвалідів Зіновія Кецик, міський голова Руслан Ільницький, начальник управління гуманітарної політики міськради Тетяна Левкович,начальник управління праці та соцзахисту населення Марія Сидор, секретар  міськради Микола Воєвода, начальник тер центру Олена Головата, о. Йосиф. Міський голова вручив відзнаки голові і активним членам товариства. Присутні ознайомились з виробами неповносправних людей – Світлани Венчур, Галини Мацик, Стефанії Витвицької, Ганни Небесної, Іванни Рудавської, Зіновії Кецик.

 

Також з нагоди  Міжнародного дня інвалідів Стрийська РДА провела для людей з інвалідністю шашко-шаховий турнір.Ось переможці: шашки (жінки) – Анна Павлюк, Наталія Левицька, Зіновія Кецик; чоловіки – Василь Воротняк, Василь П’ятківський, Іван Вінців;  шахи (жінки)-Грохмак, Зіновія Кецик, Галина Марушка; чоловіки – Мирон Сироватка, Мирон Мельниченко, Віталій Квасніцький.

 

2015

Жити інтересами людей

Закінчилися вибори в Моршині, що на Львівщині. Поділюсь думками про стан справ у нашому місті.

Із 30 депутатів минулого скликання, які цікавилися проблемами інвалідів, назву таких – Микола Воєвода, Валентина Крук, Геннадій Юкилинський.

Я неодноразово запитувала багатьох депутатів, що вони особисто зробили для рідного міста і для тих людей. Чому їхні обіцянки розходяться з ділом? Хотіла, щоб назвали одну людину, якій колись і в чомусь допомогли. На жаль, відповідей не почула. А багато з них – підприємці. Взагалі в Моршині понад 200 підприємців. Вони іноді виділять незначні суми інвалідам та ще скажуть: «У інвалідів є пенсія». Якби цим багачам дати 1000 грн пенсії, тоді б знали, що кажуть. Не вистачає пенсії на ліки, харчування, не кажу вже про одяг. Латають, підшивають, ходять, як останні жебраки. Тепер страшно вдарило по інвалідах підвищення плати за світло, газ, воду, навіть сміттєвивіз. Економити можуть на одязі, на відпочинку, но ніяк не на ліках, їжі, взутті. Мяса, риби місяцями не їдять, половина з них стали вегетаріанцями. Нема вже куди затягувати людям пояси, всі ходять «як скелети».

Підвищили пенсію на 13-17 %. А ціни страшно підскочили. Стабільності цін не було і немає. Прожитковий мінімум потрібно було підняти до 2 тис. грн при стабільності цін.

Повернуся до депутатів. Часто мене запитують, що зробили депутати для інвалідів, кому надали допомогу, чим допомогли знедоленим людям? Хто з депутатів проявив ініціативу, прийшовши в наш офіс і поцікавився цими проблемами. Ось багато до виборів обіцяють, а після виборів забувають. Це про депутатів минулої каденції. Хочеться, щоб тепер картина змінилась.

Великим авторитетом і заслуженою пошаною в нашому товаристві користується мер міста Руслан Ільницький. Ця людина буває у нас часто на різних заходах, допомога надається три рази в рік інвалідам по черзі. Оскільки ми не маємо спонсорів, не маємо до кого звернутися, то йдемо до мера. Він ніколи нам не відказав - надає автотранспорт на екскурсію, на обласну спартакіаду в Червоноград. І знову надає підтримку грошовою допомогою. Всі його передвиборчі програми були націлені на покращення життєвого рівня жителів Моршина. Звичайно, все зробити йому неможливо, бо багато дечого впирається в закони і переступити їх неможливо. Чесно кажучи, ми не чекали такого ставлення і підтримки. Знаємо з власного досвіду, що всі обіцяють, а не виконують. Знедоленим людям багато не потрібно: усмішка на обличчі, добре слово підтримки і лагідне серце.

Жителі Моршина, в т. ч. інваліди, оцінили старанність, гуманне ставлення Руслана Ільницького до людей. І справедливо знову 25 жовтня обрали його міським головою. Від імені людей з інвалідністю м. Моршин щиро вітаємо Вас, Руслане Яковичу, з перемогою на виборах. Сподіваємось, що Ви ще багато зробите для людей з інвалідністю та малозабезпечених нашого міста.

2016 р.

Слово про найдорожчу людину

Сучасна жінка. І як її на все вистачає? Робота, сім’я, дім… Прання, прасування, готування їжі, прибирання квартири.
Молоді гарні дівчата, ми не заперечуємо, вони цілком заслуговують на нагороди конкурсів «Міс Європа», «Міс красуня», «Міс Благовіст» і т. д. Але часто можна бачити: йде літня жінка, яка не звертає уваги, крокує повз рекламу, напевно жодного разу не нагороджена за своє тяжке життя. Ця жінка – так і не прикрасила свою сиву голову чимось елегантнішим, ніж сіра хустка.
Можливо, колись ми зробимо конкурс жінок, кому вже за сімдесят є і в цьому конкурсі будуть нагороди: «Міс Мати», «Міс трудівниця». А зараз вони тільки «Міс Праця», нікому не потрібні і ніким не відмічені, викинуті за борт корабля, чекаючи своєї смерті, бо на 1000 грн пенсії в нинішніх умовах при шаленому піднятті цін не вистачає не те, що на нормальне харчування, але на хліб і ліки, які потрібні кожен день їм та ще й заплатити комунальні послуги, які стрімко піднімаються з кожним днем.
А якою була завжди мати на нашій землі? Вона була всім, і чи не тому святі Варвари і Марії нагадують нам наших матерів. Вперше ми розплющуємо очі в ласкавих материнських обіймах. Вперше відповідаємо усмішкою на материнську усмішку. Коли нам погано, ми знову звертаємося до мами. Час летить вперед. Ось наші мами – їм встигло посріблити голову сивиною, в зморшках обличчя, а вони стараються триматися в глибині душі молодими.
Але ось ще дивно. Чим далі в минуле відлітають дні нашої молодості, тим дорожча для нас стала наша мама. Мати – наш вірний друг, наш заступник, наш строгий суддя, добрий порадник і наставник. Батько, бабуся з дідусем – добрі, дуже добрі, а мама – краща за усіх!
Наші мами. Скільки хвилювання через нас. Чим можна виміряти ваше терпіння і витримку, вашу любов? Ставши самі матерями, чи знаходите ви час для відвідин мами, чи пишете листи, якщо вона живе далеко, чи не забуваєте передзвонити і запитати, як її здоров’я? Нам ніколи… Ми весь час поспішаємо, не звертаємо уваги. У нас робота, дім, діти. На задумуємось, що усі ці рідкі подорожі за ворота – єдина змога матері поспілкуватися зі світом довкола себе.
Чудової травневої пори у другу неділю місяця приходить до нас найчистіше свято – День матері. Приходить, щоб ми ще раз згадали своїх матерів, їхню безкорисливість і жертовність. Святкування Дня матері – це добра і давня традиція в нашому курортному містечку – Моршин.
Щороку на концертах вдячними словами, віршами і піснями вшановуємо матерів – берегинь сім’ї, дому, хоронительку українських свят, обрядів, звичаїв, традицій. А люди, які присутні в приміщенні нашого товариства, аплодують і … витирають сльози. Це вшановували матерів, які виховують дітей-інвалідів. То важкий жереб, що випав на цих матерів, із народженням, здається, найчарівнішого, найгарнішого, що тільки може бути – дитини. Вони не відреклися від своїх діточок, вони не здали їх в інтернат, хоча тоді було дуже важко виховувати їх, а змирилися зі своєю бідою, важкою долею та й з проникливою головою, несуть впродовж свого життя нелегкий свій хрест.
Є безліч прикладів таких добрих матерів-жінок. Я гадаю, що подібних теплих слів вартує кожна любляча матір. І за цю незбагнену силу, любов, відданість, вірність, схиляємо свої голови до Ваших, мамо, ніг. Немає для нас нічого дорожчого і ціннішого за Ваше святе благословення. Ми нині низько схиляємо голови перед вами, дорогі наші матері, вклоняємося рідній землі і найріднішій Діві Марії. «Бог прикрасив небо сонцем, а хату – доброю матір’ю» - сказав один поет.
Хочеться побажати усім матерям, щоб завжди тішили їх діти, щоб вони були здорові, щоб було більше світлих хвилин в сімейних буднях. Благослови нас, Боже, бути гідними дітьми матерів наших! Дай нам розуму і хисту служити їм! Дай нам сили й снаги оберегти і заступити їх у лиху годину! Благословімо наших матерів за любов і доброту, за мужність та ніжність!
Назву особливо шанованих в Моршині матерів: Марія Головата, Наталя Венчур, Світлана Рапін, Ганна Гесько, Світлана Куленко, Леся Гринчишин і т. д.
Цьогоріч ми плануємо вшанувати матерів, яким понад 80 років.
Зіновія КЕЦИК,
Голова ММТІ



Змагання в Моршині пройшли успішно
У місті Моршин 29 червня відбулася міська спартакіада серед людей з інвалідністю. Вже традиційно, а ці змагання відбувалися всімнадцяте, спартакіада проходила на стадіоні «Медик», який гостинно надав президент футбольного клубу «Скала» - Микола Кміть.
Організатори змагань – відділ у справах сім’ї, молоді та спорту Моршинської міської ради під керівництвом Тетяни Левкович і Тараса Михайлишина.
Розпочалася спартакіада з ушанування пам’яті полеглих за Україну –Небесної сотні та героїв Моршина – Миколи Штинди та Тараса Бруса. Помолилися за тих бійців, які сьогодні мужньо борються на теренах Східної України. Далі урочисто пролунав Гімн України та був піднятий прапор, цієї честі удостоїлися Юрій Кузьміних, Юрій Сирмай та Галина Мацик.
Учасників змагань привітала голова Моршинського міського товариства інвалідів Зеновія Кецик. Вона також повідомила про те, що члени міської команди з боча цьогоріч вибороли третє місце в чемпіонаті Львівщини з цього виду спорту.
До присутніх звернулися також секретар міської ради Микола Воєвода, начальник Управління соціально-гуманітарної політики Моршинської міської ради Тетяна Левкович, начальник Управління праці та соціального захисту населення Марія Сидор, начальник відділу Моршинського міського територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Віра Головин, голова Стрийської міської асоціації інвалідів Дарія Корінець і голова Трускавецької міської асоціації інвалідів Надія Заблоцька.
По тому головний суддя ознайомив усіх учасників із програмою змагань, в якій було вісім видів спорту.
Найкращими серед чоловіків і жінок відповідно в різних видах стали: в шахах – Мицак Л. і Максимець Л., у дартсі – Сирмай Ю. та Мацик Г., у шашках – Вінців І. й Венчук С., у бігу – Курило Л. і Помоганич Г., у стрибках – Савчук О. та Коцидуб С., у медицинболі – Андрейців І. й Помоганич Г., в армреслінгу – Вінців І. та Гусак О.
Загалом у змаганнях взяло участь 49 учасників.
Хочемо подякувати депутатам міської ради – Михайлу Галасу та Валентині Крук, які спричинилися до проведення спартакіади, а також голові м. Моршин – Руслану Ільницькому.
Зіновія КЕЦИК,
голова Моршинського міського товариства інвалідів


Конференції в Моршині та Стрийському районі

Відбулися звітно-виборні конференції Моршинського міського товариства інвалідів і Стрийської районної асоціації інвалідів. Із звітом про роботу за період з 2011 по 2016 рр. виступила голова Зіновія Кецик.

На конференції виступили: голова координаційної Ради, секретар міста Микола Воєвода, заступник голови Стрийської районної державної адміністрації з гуманітарних питань Оксана Мелень, головний лікар Моршинської міської лікарні Геннадій Юкшинский, завідувач відділення територіального центру обслуговування одиноких непрацездатних громадян Віра Голобен та інші.

Заступник голови ЛОАІ ВОІ СОІУ Оксана Кіяновська розповіла про критичну ситуацію, яка склалася в правовому і соціальному захисті людей з інвалідністю в Україні. Про внесення і затвердження змін та доповнень до редакції статуту Моршинського МТІ і Стрийської РАІ.

Головою Моршинського міського товариства інвалідів і Стрийської районної асоціації інвалідів обрана Зіновія Кецик, її першим заступником став Іван Вінців. Другим заступником Моршинського міського товариства інвалідів обрано Галину Мацик, а в Стрийській районній асоціації інвалідів – Івану Кухтій.

Зеновія КЕЦИК,

голова Моршинського МТІ та Стрийської РАІ

#fc3424 #5835a1 #1975f2 #2fc86b #f_syc9 #eef12086 #150714100123