This website works best with JavaScript enabled

«Всеукраїнська організація Союз осіб з інвалідністю України» зібралась на засіданні Президії Ради

15 травня у м. Київ громадська організація «Всеукраїнська організація Союз осіб з інвалідністю України» провела засідання Президії Ради.

На ньому розглянули такі питання: «Про розподіл фінансування ГО ВО СОІУ» (інформувала головний бухгалтер ГО ВО СОІУ Світлана Олександрівна Підручна). Вона зауважила, що у Волинській і Черкаській областях, було складно дійти згоди з фондами соціального захисту інвалідів, через що місцеві осередки ГО не могли вчасно отримати фінансування на діяльність організацій. «Однак найголовніше, що є результат і тепер всі наші заходи погоджені» – зазначила Світлана Олександрівна.

Велику увагу отримала тема конкурсної основи на фінансування ГО, щодо якої своїм досвідом участі у проектній діяльності поділились голови обласних організацій.

На засіданні також обговорили кадрові питання, адже, як повідомив голова ГО ВО СОІУ Василь Васильович Назаренко організації стає складно втримувати на посадах працівників, або шукати на їхнє місце нових. Тому організації доводиться шукати нові шляхи подолання цих викликів.

Питання «Про хід виконання постанови Президії Ради ГО ВО СОІУ від 5 грудня 2018 року» у Дніпропетровській обласній організації ГО ВО СОІУ та «Про роботу осередку ГО ВО СОІУ по реалізації вимог Конвенції ООН про права інвалідів у Кіровоградській обласній організації ГО ВО СОІУ» рішенням більшості перенесли на наступне чергове засідання через відсутність голів організацій. Після чого про роботу своїх осередків доповіли голови Львівської та Миколаївської обласних організацій.

Голова Львівської обласної асоціації Оксана Іванівна Кіяновська звітувала про роботу організації у 2018 році та презентувала програму дій на 2019 рік. Вона розповіла про структуру організації, виконавчий апарат тощо. Після чого поділилась, що їй важливо до роботи осередків долучати молодь та комп’ютеризовувати місцеві організації, що дає можливість йти в ногу з часом і працювати ефективніше. Також Оксана Кіяновська розповіла про реалізовані у минулих роках заходи, а саме: проект «Україна єдина», завдяки якому учасники змогли познайомитись із Закарпаттям, Черкасами, Чернівцями та Полтавою, обмінятись досвідом з місцевими осередками ГО ВО СОІУ, взяти безпосередню участь у Сорочинському ярмарку, де талановиті члени організацій змогли представити свої вироби; волонтерську акцію «Подаруй радість захиснику Вітчизни» у Львівському обласному госпіталі інвалідів війни та репресованих імені Юрія Липи, до якої долучилися близько 10 районних осередків Львівської обласної асоціації ВО СОІУ; обласну Спартакіаду та всеукраїнські і обласні заходи із залученням місцевих осередків. «Ми намагаємося застосовувати й нові методи роботи, окрім інформування через соціальні мережі, – повідомляє Оксана Іванівна. – У нас здійснюються навчання з написання проектів. У 2018 році, шляхом написання проектів, 15 наших організацій отримали фінансування на статутну діяльність». З гордістю вона розповіла про досягнення місцевих осередків щодо роботи з творчою молоддю з інвалідністю та напрацювання щодо налагодження міжнародних зв’язків: «У нас є ряд організацій, які безпосередньо контактують з іноземними організаціями, тому ми беремо участь у деяких закордонних заходах, запрошуємо їх на свої заходи». Наприкінці своєї доповіді Оксана Кіяновська продемонструвала членам Президії інформаційний відеоролик, який наочно показав роботу Львівської обласної асоціації.

Наступною про діяльність Миколаївської обласної організації інформувала її голова Ольга Георгіївна Степаненко. Вона розповіла про співпрацю з органами влади, реалізовані проекти, тренінги, семінари, круглі столи. «Я зрозуміла, що людям з районів, головам, потрібно не лише брати участь в масштабних заходах, але й долучатись до звичайної роботи. Віднедавна у нас місто почало практикувати обмін досвідом між громадськими організаціями. Тепер інші організації людей з інвалідністю долучають і нашу організацію» – ділиться Ольга Степаненко. Голова Миколаївської обласної організації зазначила, що для неї важливим є представлення роботи організації у соціальних мережах.

Президія також розглянула питання «Про скликання Ради ГО ВО СОІУ, яка відбудеться в липні 2019 року» щодо якого інформував Василь Назаренко. Серед інших питань порядку денного були: підготовка Всеукраїнської Спартакіади, яка запланована на вересень 2019 року і буде проведена в с. Затока (Одеська область). Щодо цього питання інформував голова Комітету по спорту ГО ВО СОІУ Сергій Андрійович Чумак. Сергій Андрійович доповів про види спорту, в яких спортсмени зможуть цьогоріч позмагатись, а це: боча, бомбаскет, кеглі, дартс, городки і стрільба з пневматичної гвинтівки. А також зауважив, щоб серед учасників змагань не було майстрів спорту, бо це буде вкрай несправедливо по відношенню до інших учасників.

«Про рішення Президії Ради ГО ВО СОІУ, що були викликані виробничою необхідністю» інформувала Євгенія Іванівна Лондарева. А наступного дня, 16 травня, щодо питання «Про підготовку форм документів, що подаються всеукраїнськими громадськими організаціями осіб з інвалідністю для отримання коштів, передбачених у державному бюджеті на 2020 рік» члени Президії отримали роз’яснення, допомогу у заповненні документів та кваліфіковані відповіді на поставлені питання від представника Фонду соціального захисту інвалідів.

Ірина ШКОРОПАД

#fc3424 #5835a1 #1975f2 #2fc86b #f_syc9 #eef12086 #150714100123