This website works best with JavaScript enabled
Joomla

Львівська обласна асоціація

Всеукраїнської організації
Союз осіб з інвалідністю України

Жіночий семінар – тренінг у Трускавці

19 - 20 липня в місті Трускавець Громадська організація «Львівська обласна асоціація Всеукраїнської організації Союз осіб з інвалідністю України» та Трускавецька міська асоціація інвалідів ЛОАІ ВОІ СОІУ провели семінар - тренінг «Сприяння забезпеченню рівності прав і можливостей дівчат і жінок з інвалідністю - основа їх реабілітації і адаптації в суспільство».

Метою заходу була: спільна робота керівників громадських організацій осіб з інвалідністю по організації роботи із залучення дівчат і жінок з інвалідністю до активного громадського життя, обмін досвідом, перспективи вирішення.

Відкривала семінар-тренінг, та знайомила гостей з Програмою проведення заходу Голова ГО «Львівська обласна асоціація ВО СОІУ» - Кіяновська Оксана Іванівна, вступне слово якої надихнуло всіх присутніх на продуктивну роботу й невимушену сімейну атмосферу.

«Наша мета почути один одного почути проблеми жіноцтва, бо насправді проблеми жіноцтва дуже слабо задіяні в нашому суспільстві, проблема жінки ніби є і ніби ніхто її не бачить, тому хочеться сьогодні щоб ми і почули і побачили наших жіночок і дівчат з інвалідністю не тільки тих що тут є а й тих шо є в наших організаціях з тої сторони яка їх возвеличує, з якої вони є прикладом для наслідування», - сказала Кіяновська Оксана Іванівна.

Від міської влади учасників привітав Голова Трускавецької міської ради - Кульчинський Андрій Богданович, та розповів про проведену ним роботу в напрямку соціальної адаптації, вирішення проблем дівчат і жінок з інвалідністю міста, та плідну співпрацю з головою міської асоціації Трускавця. Також семінар – тренінг відвідала начальник Управління праці та соціального захисту населення м. Трускавця – Ільницька Віра Ярославівна.

«Пишаємося тим, що жінки з інвалідністю Львівської обласної асоціації ВО СОІУ та її осередків відіграють ключову роль у розширенні прав та можливостей людей з інвалідністю — це стратегія та підхід, який застосовується в нашій роботі, і ми бачимо, що він працює! Ми намагаємося, прагнемо зробити Україну країною рівних прав та можливостей для всіх і нікого не залишити осторонь», – розповіла голова Трускавецької міської асоціації Заблоцька Надія Володимирівна.

З виступом про гендерну рівність жінок та дівчат з інвалідністю в реаліях життя доповідала - в. о. першого заступника голови ЛОА ВО СОІУ - Ткачук Ірина Ігорівна.

Продовжили обговорення проблем та шляхів покращення становища, розширення прав і можливостей жінок, та дівчат з інвалідністю, за круглим столом, голови осередків Львівської обласної асоціації своїми щирими життєвими розповідями про нелегку та кропітку громадську роботу в якій вони часто стикаються з людським несприйняттям проблем осіб з інвалідністю, та методів їх вирішення. У кожної з них – свій нелегкий життєвий досвід, своя історія.

Після закінчення обговорення учасники мали змогу відпочити в затишних кімнатах санаторію Дніпро, та зкуштувати смачних страв якими їх пригощали шведські столи їдальні. На продовження вечора учасники відвідали офіс Трускавецької міської асоціації де в невимушеній атмосфері продовжували активно спілкуватися та ділитися власними життєвими ситуаціями. Також мали змогу оцінити співпрацю Трускавецької МАІ із міською владою.

Відпочивши за ніч, учасники, продовжили свою плідну працю відвідуванням розважально-оздоровчого комплексу з дельфінами «Оскар», для забезпечення реабілітаційного ефекту. Також відвідали перший прижиттєвий музей митця в Україні «Музей народного художника України Михайла Якимовича Біласа», з метою підвищення рівня знань про Львівщину.

Семінар є кроком для подолання проблем, яких часто зазнають особливі люди, – Питання життєдіяльності жінок та дівчат з інвалідністю. Відповідно до суспільних стереотипів і думок, жінка повинна облаштовувати «сімейне вогнище» і бути «окрасою» нації. Але сучасна реальність трішки – інша. Українські жінки мають на рівні із чоловіками високий рівень освіти, залучені на такому ж рівні до ринку праці, у тому числі, і до державної служби.

Після закінчення заходу учасники розїхалися до своїх осередків, в яких вони ще довго розповідатимуть про свої яскраві враження які вони отримали від семінару – тренінгу у місті Трускавці.

Союз організацій інвалідів України Національна асамблея інвалідів України Міністерство соціальної політики України Президент України
Верховна Рада України Кабінет Міністрів України Львівська обласна рада Львівська облдержадміністрація
Львівська міська рада Фонд соціального страхування від нещасних випадків на виробництві Пенсійний фонд України Фонд соціального захисту інвалідів
#fc3424 #5835a1 #1975f2 #2fc86b #f_syc9 #eef12086 #150714100123