This website works best with JavaScript enabled
Joomla

Львівська обласна асоціація

Всеукраїнської організації
Союз осіб з інвалідністю України

29-30 серпня на теренах Львівщини відбулася ХХХІІ щорічна Спартакіада людей з інвалідністю. Це спортивне дійство тривало два насичених подіями дні і поєднало в собі спортивні змагання та демонстрацію творчих навиків осіб з інвалідністю.

Організаторами Спартакіади, як завжди, була громадська організація «Львівська обласна асоціація Всеукраїнської організації Союз осіб з інвалідністю України» та Львівський регіональний центр з фізичної культури і спорту «Інваспорт».

Цього року велику допомогу в проведенні спортивного свята надала Львівська обласна державна адміністрація. Завдяки програмі підтримки громадських організацій Львівщини, нашою організацією була подана мікропроектна заявка на фінансування ХХХІІ Спартакіади людей з інвалідністю, яка перемогла в обласному конкурсі та принесла нам таку потрібну підтримку в організації чудового спортивного свята для людей з особливими потребами. За це організатори і учасники дуже їм вдячні.

А ще велику подяку висловлюємо директору ОЛК «Ровесник» Василю Карвацькому за його всебічну допомогу в організації побуту учасників та умов для проведення спортивних змагань.

Свято відкривала голова ЛОА ВО СОІУ Оксана Кіяновська вітальним словом, побажанням успіхів спортсменам і керівникам команд та представила шановних гостей цього свята. Після чого Божого благословення та здоров’я присутнім побажав отець Іван та покропив усіх святою водицею. Також учасників привітали представниця Управління фізичної культури та спорту Ольга Ведернікова, від Департаменту соціального захисту населення ОДА виступала Юлія Мельнікова, від Львівської міської ради – Петро Жуковський. До вітань теж приєдналась директор обласного Фонду соціального захисту Галина Мисаковець та багато інших представників місцевої та районної влади.

На закінчення урочистого відкриття слово взяв в. о. начальника Львівського регіонального центру фізичної культури і спорту інвалідів «Інваспорт» Володимир Любіжанін. Він розповів учасникам про те як будуть проходити змагання, представив команду суддів та привітав усіх з початком такого чудового спортивного свята і побажав учасникам спартакіади великих успіхів та яскравих перемог.

Змагання почалися з бігу на 60 метрів, на яких учасники змогли проявити свою швидкість та силу. Продовжили Спартакіаду захоплюючими перегонами на візках, а потім змагалися в стрибках в довжину, розвивали влучність у дартсі та бочче, демонстрували свої стратегічні здібності в шахах та шашках, відточували реакцію в настільному тенісі та більярді. В такій атмосфері учасники забували про свої особливі потреби і розцвітали від радості, проявляючи в спорті свої найкращі якості та вміння. А ще вони спілкувались, підтримували переможених та вітали з перемогою переможців.

На завершення першого дня спартакіади був організований творчий фестиваль, на якому учасники змогли показати себе з іншої сторони, тут непотрібно було боротися за перемогу у видах спорту, а треба було наповнювати своє серце духовним скарбом, через виступи талановитих співаків, творчих декламаторів та яскравих колективів з районних асоціацій осіб з інвалідністю Львівщини.

Відпочивши за ніч, досхочу наспілкувавшись з новими друзями і знайомими, учасники приступили зі свіжими силами до другого дня змагань. На них їм залишилось вкотре довести свої спортивні здібності та жагу до перемоги, пройти випробування, до яких вони готувалися протягом року і відточували вміння на своїх відбіркових районних спартакіадах.

По завершенню змагань приступили й до нагородження найуспішніших та найталановитіших спортсменів обласної спартакіади осіб з інвалідністю Львівщини. Представники спортивного центру «Інваспорт» вітали спортсменів та вручали їм здобуті нелегкою працею та такі жадані нагороди: грамоти та медалі за видатні спортивні досягнення.

Учасники спартакіади із задоволенням приймають участь у змаганнях і розповідають, що ці змагання дають їм натхнення на подальші заняття спортом, фізичний та духовний розвиток особистості, подальшу боротьбу зі своїми внутрішніми проблемами. Одна з учасниць нам розповіла про те, що на минулорічній Спартакіаді познайомилась з дівчинкою, яка пересувалась на візку і була такою радісною та енергійною, що відтоді вони стали найкращими подругами і це все, та навіть набагато більше, завдячуючи Спартакіаді.

Участь у Спартакіаді – це не тільки змагання й розвиток спортивних вмінь, адже кар’єра багатьох видатних спортсменів паралімпійців розпочиналася на таких спартакіадах, де вони святкували свої перші перемоги й поразки, це ще й психологічна терапія, коли ти бачиш людей з інвалідністю, які, попри все, веселі, енергійні та успішно справляються з труднощами, тоді й ти забуваєш про свої негаразди, вчишся їх долати, і тоді тобі стає легше боротися, легше жити.

Сподіваємось, що учасники Спартакіади повернувшись додому будуть з захопленням розповідати про свої спортивні досягнення, нові знайомства, ділитимуться своїми яскравими враженнями з друзями та рідними і з нетерпінням будуть наполегливо готуватися та чекати свою наступну обласну Спартакіаду людей з особливими потребами Львівщини!

Союз організацій інвалідів України Національна асамблея інвалідів України Міністерство соціальної політики України Президент України
Верховна Рада України Кабінет Міністрів України Львівська обласна рада Львівська облдержадміністрація
Львівська міська рада Фонд соціального страхування від нещасних випадків на виробництві Пенсійний фонд України Фонд соціального захисту інвалідів
#fc3424 #5835a1 #1975f2 #2fc86b #f_syc9 #eef12086 #150714100123