This website works best with JavaScript enabled
Joomla

Львівська обласна асоціація

Всеукраїнської організації
Союз осіб з інвалідністю України

2 – 5 вересня 2019 року представники Львівської обласної асоціації ВО СОІУ взяли участь у Всеукраїнському семінарі «Жінка з інвалідністю в сучасному суспільстві: освіта, працевлаштування, сім’я, громадська робота», організатором якого є громадська організація «Всеукраїнська організація Союз осіб з інвалідністю України» у смт. Затока, Одеської області.
65 членів регіональних жіночих комітетів, активістів жіночого руху Всеукраїнської організації Союз осіб з інвалідністю України та фахівець I категорії Одеського обласного відділу Фонду соціального захисту інвалідів – Ракова Вікторія, обговорили ситуацію щодо сприяння захисту конституційних прав і законних інтересів жінок з інвалідністю та питання здійснення на регіональних рівнях заходів держави щодо забезпечення людям з інвалідністю доступності до різноманітних об’єктів і послуг, усунення перепон і бар’єрів на шляху до активної участі жінок з інвалідністю у всіх аспектах життя.
Відбулося цікаве і надзвичайно корисне знайомство учасників семінару з тренером Литвин Іриною. Фасилітація, визначення ключового питання для спільної генерації рішень, робота у малих групах для генерації та вибору ідей, робота у спільному колі: кластеризація, пріоритезація рішень, фіналізація результатів, формування проектних груп – це те що, однозначно знадобиться нам у щоденній роботі для покращення становища людей з інвалідністю.
Учасники семінару ознайомилися з досягненнями жінок і дівчат з інвалідністю в регіональних осередках ВО СОІУ, обмінялися досвідом про пошуки шляхів вирішення проблем підвищення освітнього рівня жінок і дівчат з інвалідністю, з метою їх професійної і трудової реабілітації, адаптації до умов життя в суспільстві та інших проблем, з якими стикаються жінки з фізичними вадами та їх родини у повсякденному житті і громадській діяльності.
Обговоривши питання становища та розширення прав і можливостей жінок і дівчат з інвалідністю в сучасному суспільстві, учасники семінару відзначили, що побудова в нашій державі повноцінного суспільства, яке поважає права людини і різноманіття усіх його членів, неможлива без участі людей з інвалідністю, особливо жінок і дівчат незалежно від ступеня їх інвалідності та віку.
Сьогоднішній стан справ в Україні щодо політики держави стосовно жінок з інвалідністю свідчить про те, що відсутня комплексна робота по формуванню умов для подолання їх незахищеності в суспільстві, вирішення при цьому інших форм дискримінації, а саме: в сфері зайнятості, політичній сфері, сфері охорони здоров’я, освіти, гендерного насильства, виховання дітей, в тому числі дітей з інвалідністю.
На сьогодні в Україні не існує жодного нормативного акту щодо забезпечення прав жінок з інвалідністю. В Законах та інших нормативно – правових актах, в тому числі Державній цільовій програмі «Національний план дій з реалізації Конвенції про права інвалідів» на період до 2020 року не встановлені норми, які б регулювали питання створення умов для їх повноцінного життя та розвитку. Не використані в нормативних актах пропозиції жіночого комітету ВО СОІУ, скеровані Кабінету Міністрів України протягом попередніх років щодо захисту прав жінок і дівчат з інвалідністю.
Виходячи з вище наведеного було винесено і затверджено протокольну резолюцію з пропозиціями формування умов для подолання існуючих проблем, з якими стикаються жінки та дівчата з інвалідністю в Україні, що забезпечить їм рівні права і можливості у суспільстві.
Такі заходи важливі тим, що сприяють процесу реалізації прав жінок з інвалідністю у відповідності до вимог Конвенції ООН «Про права осіб з інвалідністю», забезпеченню рівних можливостей для осіб з інвалідністю, покращенню співпраці громадських організацій жінок з інвалідністю з державними органами влади, спільній роботі громадських організацій людей з інвалідністю по організації роботи із залученням жінок з інвалідністю до активного громадського життя.

Союз організацій інвалідів України Національна асамблея інвалідів України Міністерство соціальної політики України Президент України
Верховна Рада України Кабінет Міністрів України Львівська обласна рада Львівська облдержадміністрація
Львівська міська рада Фонд соціального страхування від нещасних випадків на виробництві Пенсійний фонд України Фонд соціального захисту інвалідів
#fc3424 #5835a1 #1975f2 #2fc86b #f_syc9 #eef12086 #150714100123