This website works best with JavaScript enabled
Joomla

Львівська обласна асоціація

Всеукраїнської організації
Союз осіб з інвалідністю України

22-23 вересня, завдяки здобутті перемоги ГО «Львівська обласна асоціація ВО СОІУ» у конкурсі з визначення мікропроєктів, розроблених громадськими та благодійними організаціями, щодо покращення якості життя соціально незахищених верств населення області, на виконання яких надається дофінансування з обласного бюджету у 2021 році в рамках Комплексної програми соціальної підтримки окремих категорій громадян Львівської області на 2021-2025 роки, відбулась реалізація проєкту «Семінар-тренінг: інклюзивний туризм, як засіб соціально-психологічної реабілітації людини з інвалідністю в сучасному світі»
Пізнавати світ, здобувати нові знання і можливості – природне бажання кожного. Безумовно, що створення доступного середовища для людей з інвалідністю дозволить їм реалізувати свої права і основні свободи та буде сприяти їх повноцінній участі в житті країни. Але доступність туристичних об’єктів не з’явиться, поки люди з інвалідністю не почнуть подорожувати. Показувати, що вони існують, їх багато і у них також є запит на мандри!
У рамкам реалізації проєкту було проведено дводенний практичний «Семінар-тренінг: інклюзивний туризм, як засіб соціально-психологічної реабілітації людини з інвалідністю в сучасному світі», участь в якому взяла 21 людина з інвалідністю, з більш як половини районів області – голови та активісти місцевих осередків ГО ЛОА ВО СОІУ, та відбувся моніторинг доступності історико-культурної спадщини малої батьківщини, на основі м. Жовква, Львівської області, центральна частина якого отримала статус Історико-культурного заповідника, а саме: Жовківський замок, Костел святого Лаврентія, Комплекс Василіянського монастиря, Синагога, Домініканський монастир, Ратуша, Площа Вічева, також сакральне місце у Крехові – Крехівський монастир. В рамках заходу учасники також мали можливість ознайомитися з роботою Жовківського місцевого осередку ГО ЛОА ВО СОІУ.
Завдяки відвідуванню видатних пам’яток культури Львівщини учасники проєкту ознайомилися з багатовіковою спадщиною рідної землі, дізналися про історію українського народу, збагативши свій духовний світ та отримали нові враження і знання. Окрім того, пізнавши історію України, кожен зміг почерпнути позитивний досвід, відкрити перед собою нові можливості та шляхи до розвитку. Збагатившись новими знаннями, учасники проєкту отримали поштовх до самореалізації в суспільстві, в тому числі, залучившись до роботи у громадській сфері.
Мета заходу - покращення якості життя людей з інвалідністю, шляхом сприяння забезпеченню доступності до історико-культурної спадщини, для подальшої їхньої соціально-психологічної реабілітації, інтеграції та адаптації в суспільство, а також подолання соціальної ізольованісті людей з інвалідністю, сприяння забезпеченню можливості їх рекреації та формування позитивного ставлення суспільства до них.
Побачивши позитивний досвід інклюзивного туризму, інтеграції людей з інвалідністю (чи то зустрівши їх в одному з місць, які вони відвідуватимуть у рамках проєкту, чи прочитавши з інформаційних ресурсів про цей вдалий досвід), суспільство буде мотивоване переоцінити власне бачення людей з вадами здоров’я та формувати позитивне ставлення до них та їх потреб, що забезпечить людям з інвалідністю доступність соціального та культурного оточення, сприятиме створенню для них можливості повною мірою користуватися всіма правами людини та основоположними свободами.
Ірина ТКАЧУК
Союз організацій інвалідів України Національна асамблея інвалідів України Міністерство соціальної політики України Президент України
Верховна Рада України Кабінет Міністрів України Львівська обласна рада Львівська облдержадміністрація
Львівська міська рада Фонд соціального страхування від нещасних випадків на виробництві Пенсійний фонд України Фонд соціального захисту інвалідів
#fc3424 #5835a1 #1975f2 #2fc86b #f_syc9 #eef12086 #150714100123