22-23 вересня, завдяки здобутті перемоги ГО «Львівська обласна асоціація ВО СОІУ» у конкурсі з визначення мікропроєктів, розроблених громадськими та благодійними організаціями, щодо покращення якості життя соціально незахищених верств населення області, на виконання яких надається дофінансування з обласного бюджету у 2021 році в рамках Комплексної програми соціальної підтримки окремих категорій громадян Львівської області на 2021-2025 роки, відбулась реалізація проєкту «Семінар-тренінг: інклюзивний туризм, як засіб соціально-психологічної реабілітації людини з інвалідністю в сучасному світі»
Пізнавати світ, здобувати нові знання і можливості – природне бажання кожного. Безумовно, що створення доступного середовища для людей з інвалідністю дозволить їм реалізувати свої права і основні свободи та буде сприяти їх повноцінній участі в житті країни. Але доступність туристичних об’єктів не з’явиться, поки люди з інвалідністю не почнуть подорожувати. Показувати, що вони існують, їх багато і у них також є запит на мандри!
У рамкам реалізації проєкту було проведено дводенний практичний «Семінар-тренінг: інклюзивний туризм, як засіб соціально-психологічної реабілітації людини з інвалідністю в сучасному світі», участь в якому взяла 21 людина з інвалідністю, з більш як половини районів області – голови та активісти місцевих осередків ГО ЛОА ВО СОІУ, та відбувся моніторинг доступності історико-культурної спадщини малої батьківщини, на основі м. Жовква, Львівської області, центральна частина якого отримала статус Історико-культурного заповідника, а саме: Жовківський замок, Костел святого Лаврентія, Комплекс Василіянського монастиря, Синагога, Домініканський монастир, Ратуша, Площа Вічева, також сакральне місце у Крехові – Крехівський монастир. В рамках заходу учасники також мали можливість ознайомитися з роботою Жовківського місцевого осередку ГО ЛОА ВО СОІУ.
Завдяки відвідуванню видатних пам’яток культури Львівщини учасники проєкту ознайомилися з багатовіковою спадщиною рідної землі, дізналися про історію українського народу, збагативши свій духовний світ та отримали нові враження і знання. Окрім того, пізнавши історію України, кожен зміг почерпнути позитивний досвід, відкрити перед собою нові можливості та шляхи до розвитку. Збагатившись новими знаннями, учасники проєкту отримали поштовх до самореалізації в суспільстві, в тому числі, залучившись до роботи у громадській сфері.
Мета заходу - покращення якості життя людей з інвалідністю, шляхом сприяння забезпеченню доступності до історико-культурної спадщини, для подальшої їхньої соціально-психологічної реабілітації, інтеграції та адаптації в суспільство, а також подолання соціальної ізольованісті людей з інвалідністю, сприяння забезпеченню можливості їх рекреації та формування позитивного ставлення суспільства до них.
Побачивши позитивний досвід інклюзивного туризму, інтеграції людей з інвалідністю (чи то зустрівши їх в одному з місць, які вони відвідуватимуть у рамках проєкту, чи прочитавши з інформаційних ресурсів про цей вдалий досвід), суспільство буде мотивоване переоцінити власне бачення людей з вадами здоров’я та формувати позитивне ставлення до них та їх потреб, що забезпечить людям з інвалідністю доступність соціального та культурного оточення, сприятиме створенню для них можливості повною мірою користуватися всіма правами людини та основоположними свободами.
Ірина ТКАЧУК