This website works best with JavaScript enabled
Joomla

Львівська обласна асоціація

Всеукраїнської організації
Союз осіб з інвалідністю України

Громадська організація «Львівська обласна асоціація  Всеукраїнської організації  Союз осіб з інвалідністю України» (ГО ЛОА ВО СОІУ) створена у вересні 1989 року як неприбуткова громадська організація і є однією з перших створених громадських організацій  осіб з інвалідністю  України, яка опікується особами з інвалідністю загального захворювання.

  • 1
  • 2
Нарада виконавчого апарату Львівської обласної асоціації осіб з інвалідністю ВОІ СОІУ Учасники Конференції обговорюють реалізацію Конвенції ООН про права осіб з інвалідністю на Львівщині

Громадська організація «Львівська обласна асоціація  Всеукраїнської організації  Союз осіб з інвалідністю України» (ГО ЛОА ВО СОІУ) створена у вересні 1989 року як неприбуткова громадська організація і є однією з перших створених громадських організацій  осіб з інвалідністю  України, яка опікується особами з інвалідністю загального захворювання.

Основною метою діяльності ГО ЛОА ВО СОІУ є задоволення та захист законних соціальних, економічних, вікових та інших спільних інтересів своїх членів відповідно до Конституції України, Конвенції ООН про права інвалідів, Закону України «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю інвалідів  України», інших законодавчих та нормативних документів стосовно осіб з інвалідністю. Сьогодні ГО ЛОА ВО СОІУ є однією з найчисельніших  громадською організацій осіб з інвалідністю України. Вона об’єднує 24 міських, районних асоціацій і товариств осіб з  інвалідністю, що є юридичними особами, до яких входять понад 10 тисяч осіб з інвалідністю Львівської області, крім того до складу асоціації входять Дрогобицький центр «Реабілітація інвалідів». В структурі обласної асоціації працює організаційний, інформаційно – аналітичний, юридичний відділи. ГО ЛОА ВО СОІУ забезпечує методичну допомогу і підтримку, а також координацію дій її районних і міських асоціацій і товариств у питаннях забезпечення  особам з інвалідністю їх конституційних прав та реалізації законних інтересів.

ГО « Львівська обласна асоціація ВО СОІУ» є засновником підприємств, на яких працює понад 50% осіб з інвалідністю.

ГО «Львівська обласна асоціація ВО СОІУ» надає великого значення поліпшенню законодавчої та нормативної бази стосовно осіб з інвалідністю. Вона була одним із ініціаторів прийняття в березні 1991 р. Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» та інших законів і нормативних актів стосовно осіб з  інвалідністю. Обласною асоціацією  осіб з інвалідністю систематично аналізується стан дотримання чинного законодавства, нормативних актів щодо захисту прав та реабілітації осіб з інвалідністю. Асоціація неодноразово ініціювала перед Президентом України, Кабінетом Міністрів України та Верховною Радою України вирішення питань покращення соціального захисту та реабілітації осіб з  інвалідністю а також захисту прав осіб з  інвалідністю відповідно до Конвенції ООН про права осіб з інвалідністю..

При безпосередній участі обласної асоціації осіб з інвалідністю  підготовлена та прийнята в 1991 році Львівською обласною Радою перша в Україні довготермінова обласна Комплексна програма соціального захисту і реабілітації осіб з інвалідністю, якою були затверджені заходи по реалізації конституційних прав і законних інтересів людей з інвалідністю  Львівщини.

На наступні  роки при безпосередній участі  ГО ЛОА ВО СОІУ розроблені чергові довготермінові обласні Комплексні програми правового захисту, соціальної підтримки і реабілітації  осіб з інвалідністю, до яких включені заходи по реалізації конституційних прав і законних інтересів осіб з інвалідністю та їх громадських організацій. За ініціативою і при безпосередній участі міських і районних осередків ГО ЛОА ВО СОІУ відповідні програми розроблені і прийняті всіма районними радами та радами міст обласного підпорядкування. ГО «Львівська обласна асоціація  ВО СОІУ» та її осередки проводять щорічні громадські слухання того, як виконуються затверджені Комплексні програми. У вересні 2010р. та в серпні 2011р. в рамках впровадження Конвенції ООН про права  осіб з інвалідністю комітетом законодавчої ініціативи Львівської обласної асоціації ВО СОІУ підготовлена і проведена конференція представників громадських організацій осіб з інвалідністю області з керівництвом області, представниками Головного управління юстиції, громадських правозахисних організацій на тему: «Забезпечення виконання на Львівщині вимог Конвенції ООН про права осіб з інвалідністю».

Обласна асоціація  приділяє велику увагу роботі з молодими людьми з інвалідністю. В 2011 році комітетом ГО  ЛОА ВО СОІУ у справах молоді проведений семінар – тренінг «Роль громадських організацій інвалідів в інтеграції молодих інвалідів в суспільство». Участь в заході взяли керівники обласних управлінь і служб, чия робота пов’язана з молоддю, а також представники осередків ГО ЛОА  ВО СОІУ, інших громадських організацій осі з інвалідністю Львівщини та інших областей.

Значна кількість серед членів обласної асоціації є жінки, тому питанню вирішення проблем жінок і дівчат з інвалідністю , дотримання при цьому гендерної політики в ГО ЛОА ВО СОІУ приділяється значна увага. В 2010 році комітетом по роботі з жінками з інвалідністю було проведено засідання круглого столу на тему: «Інтеграція в суспільство жінок – інвалідів», в якому були використані елементи тренінгу. Представники Львівської обласної асоціації інвалідів є членами і активними учасниками комітету в справах жінок ГО «Всеукраїнська організації Союз осіб з  інвалідністю України».

Спортивно - фізична реабілітація осіб з інвалідністю – один з найважливіших чинників їх соціальної реабілітації, якнайшвидшої адаптації в суспільство. Для забезпечення соціальної і спортивно – фізичної реабілітації людей з інвалідністю Львівська обласна асоціація проводить щорічні спортивні змагання серед осіб з інвалідністю. В 2020 році проведена ХХХІІІ Спартакіада осіб з інвалідністю Львівщини. Змагання проходять поетапно: на рівні районів і міст області, переможці беруть участь в щорічних Спартакіадах осіб з інвалідністю Львівщини. Переможці цих Спартакіад беруть участь у Всеукраїнських спортивних змаганнях з рекреаційних видів спорту.

В Львівській обласній асоціації активно працює комітет по культурі, який кожного року організовує фестивалі пісні і творчості осіб з інвалідністю. Під час проведення обласних спартакіад проходить перший відбірковий тур фестивалю. Заключний тур фестивалю – обласний фестиваль «Радість життя», який протягом багатьох років проходить в Львівському національному академічному театрі опери і балету та академічному драматичному театрі імені Марії Заньковецької. Творчі колективи і окремі члени організації неодноразово були лауреатами різних всеукраїнських і міжнародних фестивалів і конкурсів.

ГО «Львівська обласна асоціація  ВО СОІУ», а також її місцеві осередки  впроваджують нові прогресивні методи роботи. Такі осередки ГО ЛОА  ВО СОІУ, як  Сокальський, Буський, Пустомитівський, Яворівський,  Самбірський та Жовківський стали переможцями ряду соціальних проектів. Неодноразовим переможцем соціальних проектів була і обласна асоціація, яка надає постійну допомогу у створенні соціальних проектів міським і районним осередкам.

В 2019 році ГО ЛОА ВО СОІУ величним святкуванням відзначила свою 30 річницю. З цієї нагоди видана книга «Львівська обласна асоціація ВО СОІУ 30 років разом», яка увійшла  перлиною в скарбницю золотого фонду центральної книгозбірні країни – Національної бібліотеки України  імені В.І. Вернадського.

Значна увага приділяється зміцненню авторитету ГО ЛОА ВО СОІУ в Україні та за її межами. Керівництво ГО ЛОА ВО СОІУ місією ОБСЄ в Україні 2016 року було залучене до проведення моніторингу виконання в нашій країні Конвенції ООН про права осіб з інвалідністю. Члени організації з найвіддаленіших куточків Львівщини в кількості 42 особи взяли участь в Пятій Міжнародній зустрічі осіб з інвалідністю в Меджугорї ( Хорватія та Боснія і Герцоговина), крім того,  талановиті члени організації  є протягом пяти років є постійними і незмінними учасниками Міжнародного фестивалю на честь великого гуманіста Твардовського ( Республіка Польща)

Проводиться велика робота по інформаційному зміцненню ГО ЛОА ВО СОІУ  та її місцевих осередків через газету "Благовіст", відео передачу "Береги надії" та участь в соцмережах України. За сприяння ГО ЛОА ВО СОІУ  двадцять два з двадцяти чотирьох осередків  обласної асоціації оснащені комп’ютерною технікою та володіють електронним зв’язком.

Робота ГО «Львівська обласна асоціація ВО СОІУ» високо оцінюється особами з інвалідністю, України і зарубіжжя, широкою громадськістю, органами влади.

За значний внесок у розвиток руху осіб з інвалідністю в Україні голови ГО ЛОА ВО СОІУ  Погоріляк  Юрій Іванович (1989-2009рр) і Тарасенко Леонід Аврамович (2009-2017рр) нагороджені орденом " За заслуги" III ступеня, крім того кожному з них присвоєно звання "Заслужений журналіст України". Голова ГО ЛОА ВО СОІУ Кіянвська Оксана Іванівна (2017 -2020 роки) нагороджена «Орденом княгині Ольги»  ІІІ ступеня.

Головам Золочівської РАІ Семенчук   Марії Михайлівні та   Бродівської РАІ Шнайдруку Анатолію Федоровичу присвоєно звання  «Заслужений працівник соціальної сфери».  Голову Городоцької РАІ  Пуненкову Ольгу Антонівну,  голову Пустомитівської РАІ Білик Марію Миколаївну, голову Стрийської МАІ Корінець Дарію Дмитрівну та голову Моршинського МТІ Кецик Зіновію Василівну нагороджено «Орденом княгині Ольги» ІІІ ступеня. Звання «Народний умілець» присвоєно голові Львівського міського товариства  Харченко Ользі Олександрівні та заступнику голови Стрийської РАІ Вінціву  Івану Михайловичу. Широкий актив осередків ГО ЛОА ВО СОІУ нагороджено почесними відзнаками Верховної Ради та Кабінету Міністрів України, Почесними Грамотами Міністерства праці та соціальної політики України та Фонду соціального захисту України,   головою ВО СОІУ, головою Львівської обласної ради та облдержадміністрації, відзнаками та нагородами органів місцевого самоврядування.   А часопис "Благовіст" став у 2004 році  володарем головного призу Всеукраїнського фестивалю журналістики "Милосердя" і дипломантом Всеукраїнського конкурсу "Барви життя".

Союз організацій інвалідів України Національна асамблея інвалідів України Міністерство соціальної політики України Президент України
Верховна Рада України Кабінет Міністрів України Львівська обласна рада Львівська облдержадміністрація
Львівська міська рада Фонд соціального страхування від нещасних випадків на виробництві Пенсійний фонд України Фонд соціального захисту інвалідів
#fc3424 #5835a1 #1975f2 #2fc86b #f_syc9 #eef12086 #150714100123