This website works best with JavaScript enabled
Joomla

Львівська обласна асоціація

Всеукраїнської організації
Союз осіб з інвалідністю України

78929776 3234907799913007 2242618243053256704 n

11 грудня  в приміщенні районного народного дому м.Радехів проводився захід  по Відзначенню Міжнародного дня людей з інвалідністю та свята Святого Миколая. Організатори заходу Радехівська районна асоціація людей з інвалідністю.

Вперше у  Радехові відбувся

фестиваль творчості  «Ми – таланти»

приурочений 25-літтю діяльності  Радехівської районної асоціації інвалідів

 

Святкові урочистості проходили 19 червня у Радехівському районному Народному домі. Масштабний, велелюдний захід зібрав велику кількість гостей з усієї Львівщини, яких гостинно радехівським короваєм на вишиваному рушнику зустрічала  голова  районної асоціації інвалідів Ніла Василик. Серед запрошених були голова Львівської обласної асоціації Всеукраїнської організації «Союз осіб з інвалідністю України» Оксана Кіяновська,заступник голови  Львівської обласної асоціації Всеукраїнської організації «Союз осіб з інвалідністю України»Ірина Ткачук, Старосамбірської та Самбірської районних асоціацій інвалідів Галина Литвак та Надія Ярема, голова Радехівської райдержадміністрації Сергій Івах, голова Радехівської районної ради Марія Климочко, міський голова Степан Коханчук, настоятель церкви св.Миколая отець Володимир Царик, керівники районних установ, організацій, члени районної асоціації  інвалідів.

Фестиваль творчості «Ми - таланти» осіб з інвалідністю Радехівщини  вперше проводився на районному  рівні у рамках проекту заснованого Львівською обласною асоціацією Всеукраїнської організації СОІУ. Беручи участь у даному проекті  Радехівська РАІ стала переможцем та виборола почесне місце на проведення даного фестивалю у місті Радехові.  Окрім цього,  асоціація  отримала  грошову нагороду, яка була використана на придбання сценічних костюмів для ансамблю «Магнолія» та безпосередню підготовку до фестивалю, основною метою якого було   показати силу духу людей, які стикнувшись  з проблемами здоров`я, не зламалися, адаптувалися до життя, проявляючинепохитну силу духу,  сильний  характер  та надалі  працюють, розвивають  свої творчі здібності.

Урочистий захід був приурочений знаковій події - 25-літтю діяльності Радехівської районної асоціації інвалідів, засновником та першим головою якої був, сьогодні світлої пам’яті, Іван Предко.  Протягом восьми останніх років асоціацію очолює Ніла Василик. Нині, на обліку в асоціації перебуває 106 осіб. Районна асоціація діє у різних напрямках: надання членам матеріальної підтримки, культурно-просвітницької діяльності, для людей з інвалідністю організовуються цікаві екскурсії, подорожі по визначних історичних, духовних місцях України та закордону. Особливі заслуги асоціація має в спортивних досягненнях.  Також серед членів асоціації є багато обдарованих та талановитих людей, які володіють хорошим вокалом, вмінням та артистизмом, приймають участь у різноманітних мистецьких конкурсах, як в Україні,  так і за  її межами,  займаються рукоділлям та  іншими ремеслами, у кожного з них, своє ході та вподобання.  Організований фестиваль «Ми  - таланти» осіб з інвалідністю Радехівщини є наочним доказом цього. Присутні  на святі  не  тільки спостерігали за чудово підготовленою концертною програмою талановитих членів асоціації, а й були у захваті від огляду їх творчих робіт-виставок, які були представлені у холі Народного дому: вишивки бісером майстрині Зоряни Міщук, вишивки бісером, яку виконано однією рукою на станкові - Людмили Василик, цікаві збірки власної поезії Галини Березюк, чудова фотовиставка Романа Фарини.

З  кожним  роком  РАІ розвивається,  за останній  час, Нілі Анатоліївні, як  голові  асоціації разом  з її  керівним складом вдалося досягти багато -  від облаштування  та ремонту  нового приміщення до щоденної, клопіткої праці задля покращення добробуту людей з інвалідністю. За багаторічну, успішну діяльність асоціації  Нілу Василик було нагороджено високою  відзнакою - нагрудним знаком від  Всеукраїнської організації «Союз осіб з інвалідністю України».   Також заслужені нагороди, грамоти, грошові винагороди, подарунки та щирі слова вітань добросердечним, талановитим та обдарованим людям дарували голова райдержадміністрації Сергій Івах, голова Радехівської районної ради Марія Климочко, міський голова Степан Коханчук, голова Львівської обласної асоціації Всеукраїнської організації «Союз осіб з інвалідністю України» Оксана Кіяновська, запрошені голови районних асоціацій з Бродівщини, Самбірщини, Старосамбірщини, директор Радехівського районного територіального центру соціального обслуговування Галина Іващишин, начальник відділу…… Радехівського центру зайнятості Оксана Січевська та інші. Особливим дарунком для асоціації став проектор, який вручив голова  райдержадміністрації Сергій Івах.

На завершення урочистостей голова Радехівської РАІ Ніла Василик висловила сердечну вдячність за підтримку та допомогу в проведені фестивалю керівництву міста та району, благодійникам, доброчинцям, спонсорам, які з розумінням та співчуттям ставляться до людей з інвалідністю, подають руку допомоги, беруть активну участь у проведені заходів, а також усім  учасникам фестивалю  за  активну  і творчу  майстерність  вручила  відзнаки – дипломи.

Яскраві, позитивні емоції, незабутні враження, відчуття родинної теплоти,  радості і щастя  учасникам  фестивалю дарував жіночий  вокальний  ансамбль «Магнолія», Народний колектив «Пшеничне перевесло», аматори сцени Вікторія Здріль, Владислава Бець, Галина Березюк, Емілія Голда, Юліан Гладкий, Іван Якимець, Наталія Жолудєва, Наталія Петренко, Вікторія Жадан.

У надзвичайно дружній та гостинній обстановці, нещодавно, у малій залі Народного дому міста Радехова відбулася святкова зустріч членів Радехівської районної асоціації людей з інвалідністю. У заході приуроченому Міжнародному дню людей з інвалідністю та святу Миколая чудотворця взяли участь понад 70 членів асоціації, запрошені представники  влади  та гості.

«З кожним роком чисельність людей з інвалідністю зростає. Болісно та нелегко говорити про життя людей з обмеженими можливостями. Щоденно ці люди стикаються з невирішеними проблемами, що купувати першочергово, ліки, чи хліб, як розрахуватися з комунальними послугами та інше. Найдужче цих людей губить байдужість і жорстокість оточуючих. Вони так потребують нашої підтримки і допомоги. Не будьмо байдужі. Досить часто привітне слово, посмішка ще краще заспокоює та втішає людину, аніж  ліки, додає оптимізму, моральної підтримки та впевненості в своїх силах. Будьмо чуйні та  милосердні, творімо добро разом, - відзначила голова Радехівської районної асоціації  людей з інвалідністю Ніла Василик. Вона ознайомила присутніх з роботою асоціації, досягненнями та підсумками поточного року. Основними з яких було урочисте відкриття влітку оновленого та відремонтовано приміщення асоціації, проведення обласної конференції за участю 25 голів асоціацій Львівської області, систематичне проведення круглих столів, зустрічей з керівництвом міської та районної влади щодо поліпшення соціального становища людей з інвалідністю, здійснення культурно-масових заходів, поїздок для членів асоціації. А також хороші результати та значні перемоги у галузі спорту - команда переможців районної спартакіади гідно представляючи Радехівщину зайняла 3 призове місце серед 21 команди людей з інвалідністю на обласному рівні. «Ми по-праву маємо  ким гордитися та пишатися», - наголосила Ніла Анатоліївна, - «це лише частинка зробленого, поперед у нас ще багато  нереалізованих ідей та планів».

Заслужені грамоти, грошові винагороди, подарунки та щирі слова вітань цим чуйним, добросердечним, талановитим та обдарованим людям дарували голова Радехівської районної ради Марія Климочко, заступник міського голови Михайло Макар, керівник апарату райдержадміністрації  Степан Вавреньчук та  завідувач  сектору  молоді  та спорту  Оксана  Проказюк.

Приємною несподіванкою і великою радістю для присутніх були:молочна продукція компанії «Галичина», подарунки солодощів, які  кожному вручав св. Миколай, завітавши цього дня  на свято.

Оплесками та щирими усмішками глядачі зустрічали Вікторію Жадан, яка  дзвінкоголосими переливами пісень, зачаровувала присутніх.

Сердечну вдячність за підтримку та допомогу керівництву міста та району, благодійникам, доброчинцям, спонсорам, які  з розумінням  та  співчуттям  ставляться  до людей з інвалідністю,  відчиняють двері і подають руку  допомоги, беруть активну  участь  у проведені заходів  заступник голови асоціації Ольга Гладка висловила приватним  підприємцям: Зеновію Жуку, Івану Щепанкевичу, Василю Яворському, Олегу Карпенку, Михайлу Гавору, керівнику громадської організації «Куховарня Радофест» Юлії Кулич, приватному стоматологу Ніні Василишин, заступнику директора молочної компанії «Галичина» Світлані  Міщенко.

Приємне спілкування учасників асоціації завершилося чаюванням за «солодким  столом» у теплій та  затишній атмосфері.

Організатори заходу Радехівської  районної   асоціації ЛОАІ ВОІ СОІУ

Десятого грудня члени Радехівської районної асоціації людей з інвалідністю зібралися за круглим столом в приміщенні асоціації, щоб підвести підсумки роботи за 2018 рік та обговорити основні пункти стратегії розвитку громадської організації у новому 2019 році. Адже з Нового року працювати доведеться в обєднаній територіальній громаді.

Члени Радехівської районної асоціації людей з інвалідністю  зауважували, що 2018 рік був для людей з особливими потребами нашого міста і району багатим на приємні події та вагомі здобутки. Адже вдалося провести ряд цікавих заходів, серед яких відкриття офіс -центру Радехівської районної асоціації інвалідів, обласна конференція ЛОА  на базі нашої асоціації, засідання «круглих столів», районна спартакіада, перемога в обласній спартакіади -ІІІ призове місце , а також зроблено чимало корисного у соціальному захисті людей з інвалідністю нашої асоціації. Найвагомішим здобутком асоціації, безперечно, можна вважати налагодження тісної співпраці з Радехівською міською радою. Саме тому  на засідання круглого столу було запрошено голову Радехівської міської ради Степана Коханчука, керівників структурних відділів міськради та представників місцевих засобів масової інформації. Адже 2018 рік стане для міського голови та Радехівської міської ради сьомого скликання завершальним роком каденції.   Члени асоціації людей з інвалідністю   дякували міському голові Степану Коханчуку за тісну співпрацю, розуміння та підтримку, без яких стало б неможливим втілення у життя багатьох проектів. Адже саме завдяки такій співпраці тепер люди з особливими потребами мають можливість збиратися у сучасному відремонтованому приміщенні та проводити різні  заходи  різної тематики.    .

Міський голова Степан Коханчук у свою чергу привітав присутніх із Міжнародним днем людей з інвалідністю, який світова спільнота відзначає щорічно 3 грудня, побажав усім міцного здоров’я та мирного неба над головою і  зауважив, що йому надзвичайно приємно усвідомлювати, що Радехівська міська рада сьомого скликання намагалася всіма доступними засобами сприяти задоволенню потреб  людей з інвалідністю, підтримувала їх проекти та виділяла необхідні кошти на їх реалізацію. Ці питання завжди були під особистим  контролем міського голови. Всі ми розуміємо, як важко іноді справитися із життєвими труднощами людям з інвалідністю. А тому вчасна підтримка, добре слово, фахова порада дуже часто стають вирішальними у вирішенні тих чи інших проблем, а іноді – навіть можуть змінити людську долю. І надзвичайно приємно, коли люди з особливими потребами не залишаються зі своїм болем віч-на-віч, коли представники влади з розумінням ставляться до їх проблем і прагнуть допомогти їх вирішити.

Під час  невимушеної бесіди за круглим столом було обговорено також і шляхи подальшої співпраці з органами місцевого самоврядування. Міський голова Степан Коханчук відповів на запитання учасників круглого столу та висловив сподівання, що новообраний голова об’єднаної територіальної громади та колектив і депутати новоствореної ради також не залишаться байдужими до потреб людей з інвалідністю.

Ніла ВАСИЛИК,

голова Радехівської районної асоціації

людей з інвалідністю

Союз організацій інвалідів України Національна асамблея інвалідів України Міністерство соціальної політики України Президент України
Верховна Рада України Кабінет Міністрів України Львівська обласна рада Львівська облдержадміністрація
Львівська міська рада Фонд соціального страхування від нещасних випадків на виробництві Пенсійний фонд України Фонд соціального захисту інвалідів
#fc3424 #5835a1 #1975f2 #2fc86b #f_syc9 #eef12086 #150714100123