This website works best with JavaScript enabled
Joomla

Львівська обласна асоціація

Всеукраїнської організації
Союз осіб з інвалідністю України

5 червня Сокальська районна асоціація Львівської обласної асоціації Всеукраїнської організації «Союз осіб з інвалідністю України» провела районний творчий фестиваль «Барви життя», на якому молодь з інвалідністю змогла продемонструвати свої унікальні здібності та таланти.

Фестиваль відбувся в рамках програми підтримки Львівської обласної асоціації ВО СОІУ своїх районних осередків, творчого та фінансового зміцнення їхньої діяльності. До підтримки діяльності організації, у тому числі і проведення цього фестивалю, доклала багато зусиль місцева влада. Із вітальним словом на святі виступили голова Сокальської районної ради Микола Пасько, начальник управління соціального захисту населення Сокальської районної державної адміністрації Володимир Огінський, заступник голови Сокальської міської ради Сергій Марчук, заступник голови Львівської обласної асоціації Всеукраїнської організації «Союз осіб з інвалідністю України» Ірина Ткачук, директор Сокальського будинку дитячої та юнацької творчості Марія Поліщук та голова Червоноградської організації неповносправної молоді «Ніка» Наталія Хайсанова.

Голова Сокальської районної асоціації ЛОА ВО СОІУ Оксана Кононова зазначила, що сьогодні для громадських організацій є дуже важливими розуміння і підтримка місцевої влади та громади. Сокальська районна рада вже 6 років підтримує діяльність Сокальської РА ЛОА ВО СОІУ. Також щиру подяку Оксана Кононова висловила голові Сокальської райдержадміністрації Андрію Дяченку за допомогу в роботі та участі творчого колективу «Вишиванка» у Міжнародному фестивалі у Туреччині у травні цього року.

До свята також долучилися меценати Сокальщини: Ігор Плечінь (керівник ресторану «Володар», у якому проходив фестиваль), музикант ресторану «Володар» Мирослав Венгель, Ростислав Фігурко (піцерія «Фігаро»), Ігор Цар (піцерія «Каліфорнія»), приватні підприємці Андрій Бабух, Володимир Даньчак, Михайло Веклин та Наталія Кінах.

Фестиваль відкрили привітанням голови та нагородженням усіх причетних гостей та меценатів, які всіляко підтримували асоціацію в його проведенні. Також на фестивалі були представлені чудові вироби членів асоціації, які вони разом із волонтерами старанно готували. Творчий колектив Сокальської асоціації «Вишиванка» дивував присутніх своїми хореографічними виступами і піснями, Анна Шот зачаровувала душевним виконанням пісень, театр-студія «Ніка» представила публіці чудову пісню та захопливий танок. Гуморескою підняв настрій присутнім Андрій Яремкевич.

Після смачного обіду усі бажаючі змогли долучитися до веселих конкурсів та святкової дискотеки, на якій змогли розважитися та гарно провести час.

Натхненником та організатором цього чудового дійства стала голова Сокальської РА ЛОА ВО СОІУ Оксана Кононова зі своєю надзвичайною командою. Їхнє вміння підготувати і провести такі заходи викликають захоплення, сімейна атмосфера та професійність, що панує на заходах, викликає велику повагу до цих талановитих та самовідданих людей, які діляться своїми вміннями і знаннями з молоддю, яка цього потребує.

Творчий колектив людей з інвалідністю «Вишиванка» представляв Україну у Туреччині

      Море вражень від поїздки на Міжнародний фестиваль для людей з інвалідністю у м. Ялова в Туреччині 13-17 травня, довга дорога, літак, паром, автобус і на кінець - берег Мармурового моря.  Такі моменти  справді надихають і дають сил для активного життя і досягнення нових вершин.

   Творчий колектив Сокальської районної асоціації людей з інвалідністю «Вишиванка» - багаторазовий учасник місцевих і міжнародних фестивалів. Завдяки наполегливості і любові до життя його учасників, професійності і викладача-хореографа Мар’яни Блащук із Сокальського ДБЮТу, а також керівника організації Оксани Кононової  –  наш колектив «Вишиванка» надзвичайно гарно виступив на фестивалі у Народному домі міста Ялова і на центральній площі міста Чинарчик у Туреччині, де були присутні високопосадовці і дуже поважні громадяни міста. Всі впізнавали нас і вітали українців. Під гучні оплески танцювали наші хлопці і дівчата, а коли лунала пісня «Емігрантка» у виконанні Богдана Федашка - зал затих. Таке враження, що, навіть без перекладу, всі розуміли трагедію заробітчанки і сльози матерів. Потім – гудчі оплески, гучне «Браво» і українське «молодець». В залі було багато глядачів. Наша делегація з цікавістю переглядала виступи інших колективів із Македонії, Болгарії, Туреччини, Сирії, Іраку та Ірану.

В готелі зустрілись делегації трьох країн – Македонії, Болгарії та України. Мовний бар’єр  не став перешкодою для спілкування між учасниками. По вечорах ми влаштовували міжнаціональні танці, де кожна країна навчала своєму танцю предстравників з інших країн. А наші хлопці навчили місцевих організаторів фестивалю української пісні «Ти ж мене підманула». Це вкотре підтверджує, що недосяжних цілей немає. До своєї цілі потрібно наполегливо йти, і все неодмінно вийде.

   Ми щиро вдячні людям, які відгукнулися, підтримали наш колектив і допомогли придбати квитки. Щира подяка Йоргену Седерхолму (ДП «Датський текстиль) за неодноразову підтримку наших починань і вже традиційних заходів. Також  дякуємо ПП "ЗВЗ", голові Сокальської районної державної адміністрації Андрію Дяченку та начальнику районного управління соціального захисту населення Сокальської РДА Володимиру Огінському за допомогу.

   Усі ми отримали багато позитиву під час перебування на фестивалі. Такі подорожі дають змогу поспілкуватися, почути один одного і відкрити для себе щось нове. Ці чотири дні ми прожили однією сім’єю: наші діти дуже ружні, тому що вже давно разом ходять на заняття в асоціацію. Ми побачили як в іншій державі розвивають рух щодо підтримки людей з інвалідністю. Ми побачили і відчули, що рухаємось в дуже правильному напрямку. Я переконана, що треба залучати ще більше людей з інвалідністю до творчості, бо кожна людина талановита і цікава. Велике прохання  до посадовців - допомагайте і підтримуйте такі починання. Велика вдячність всім хто допоміг нам та нашим дітям потрапити на фестиваль, тим хто навчив, хто допоміг з костюмами, із придбанням квитків і волонтерам,  що вже роками проводять заняття в асоціації та допомагають розвиватись нашим дітям.

Оксана Філін,

Мама учасника творчого колективу «Вишиванка»

Прийшла довгождана весна, яка в нас, українців, цього року точно асоціюється із виборами Президента України. Та не Президент єдиний є відповідальним за покращення нашого життя, дуже багато залежить саме від нас – українців.

Нещодавно я мала можливість взяти участь у програмі «Відкритий світ», яка є єдиною програмою обмінів усередині законодавчої гілки влади США та фінансується Конгресом США. Дана програма покликана зміцнювати взаєморозуміння й співробітництво між Україною та Сполученими Штатами шляхом надання можливості українським лідерам у різних галузях діяльності зустрітися зі своїми американськими колегами й обмінятися досвідом та ідеями з найбільш важливих для обох сторін питань.

У складі делегації молодих керівників українських громадських організацій, я пройшла професійну програму обмінів досвідом в офісі Міжнародної громадянської дипломатії у м. Філадельфія. Ми відвідали багато організацій і представників влади, дізнались про їхню систему правління і народ.

Днями Сокальська районна асоціація осіб з інвалідністю Львівської обласної асоціації ВО СОІУ провела «Джинсову вечірку» для молоді з інвалідністю, що відбувалася в кафе-барі «Володар» у місті Сокаль.
Учасників привітали представник Сокальської районної ради Мар’яна Волос та Львівської обласної асоціації Надія Зелінська.
Місцева районна рада нагородила волонтерів Ярославу Швед, Любов Штикало, Любов Махоркіну, Ірину Голявську, Людмилу Середюк, Ірину Семчук за надання щоденної підтримки, вияв милосердя та любов до ближнього.
Натомість голова Сокальської районної асоціації Оксана Кононова подякувала за плідну роботу районній раді та подарувала плакат, зроблений учасниками вечірки, під керівництвом Ольги Ровецької.
Також представники Львівської обласної асоціації людей з інвалідністю вручили подяку за активну громадську діяльність в сфері соціального захисту, а також за роботу з молоддю Сокальській районній асоціації.
На заході виступив творчий колектив «Вишиванка», які танцювали та співали пісні під керівництвом Мар’яни Блащук та Надії Бокало. Зачарувала своїм співом та грою на сопілці Анна Шот. Також для учасників заходу співав колектив театру-студії «Ніка», під керівництвом Наталії Хайсанової. Гуморесками розвеселили Андрій Яремкевич та Андрій Філін.
«Я дуже щаслива, що беру участь в цих заходах, виступаю. Мені дуже приємно виходити на сцену і я люблю чути аплодисменти», ‒ розповідає Анна Шот, яка користується візком та вже 8 рік поспіль відвідує заходи асоціації.
Окрім того, Анна говорить, що неформальні заходи дозволяють знайти нові знайомства, поспілкуватись з друзями і зазначає: «Такі люди мають багато розвиватися. Вони дуже сильні духом і багато чого вміють. Їх не треба тримати вдома і нікуди не виводити. Навпаки, потрібно більше спілкування».
Також волонтер Мар’яна, яка готувала до виступу творчий колектив «Вишиванка» зазначила, що важливим є індивідуальний підхід до кожної людини, незалежно від її потреб. Адже, перш за все, треба заохотити молодь до дії.
Для пожвавлення атмосфери і залучення всіх учасників заходу провели цікаві конкурси та «Джинсову вечірку», що підняла у танок кожного.
«Коли існують такі заходи, коли є відпочинок і робота, тоді забуваєш про всі проблеми, ‒ ділиться волонтер Любов, яка виготовляє свічки з молоддю. ‒ Однак, це не малі діти, а молоді люди, які потребують належного підходу. Вони на цей захід чекають цілий рік». Також жінка розповіла, що волонтери в асоціації навчають молодь співати, танцювати, виготовляти вироби з бісеру.
Пані Любов каже, що незабаром вони відкриватимуть міжнародний гала-концерт: «Нехай тільки одна пісня. Але молодь буде на великій сцені, ми їх для цього тренували. Адже проведення інтегрованих заходів важливе, бо у людей з інвалідністю можна багато чому повчитись, зокрема ‒ сильному бажанню жити на повну».
Цьогоріч до заходу долучилося близько 60 людей з інвалідністю, ‒ із сіл Шпиколоси, Фусів, Перетоки, Забужжя, Княже, Скоморохи, Свитязів та з селища міського типу Жвирка, а також з міст Сокаль, Соснівка, Гірник, Червоноград (Червоноградська міська громадська організація неповносправної молоді «Ніка») та Львів (Львівська обласна асоціація ВО СОІУ).
Голова Сокальської асоціації Оксана Кононова підсумувала: «Вдячна хореографу Мар’яні Блащук, музичному керівнику Надії Бокало, спортивному тренеру Марії Пікуновій та вчителю арт-терапії Ользі Ровецькій за активну участь у підготовці вечірки та за розвиток можливостей і творчості молодих людей з інвалідністю. Ми більше 10-ти років проводимо тематичні вечори для молоді з особливими потребами. Метою наших заходів є вияв уваги до цієї категорії населення, до їхніх проблем і потреб, а також згуртування та інтеграція в суспільство молоді з інвалідністю Сокальського району».

24 жовтня 2017 р. в кафе-барі «Володар» у м. Сокаль відбулася творча зустріч «Осінній бал» для молодих людей з інвалідністю. Учасників балу прийшли привітати хорошими словами, солодощами і сувенірами для гостей з інших міст заступник голови Сокальської районної державної адміністрації Ірина Задолинна і заступник голови Сокальської районної ради Василь Бойко, а також начальник управління соціального захисту населення Сокальської РДА Володимир Огінський і директор Сокальського районного територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Тетяна Бугай. Грамотою за багаторічну плідну працю від Сокальської районної ради були нагороджені голова Сокальської районної асоціації людей з інвалідністю Оксана Кононова і волонтер Корпусу Миру США в Україні Дженніфер Лі.

Вже в 10-те Сокальська районна асоціація людей з інвалідністю ЛОАІ ВОІ СОІУ проводить такий захід та вже 7-мий раз - у кафе-барі «Володар». Тут дуже затишно та приємно, куди щороку хочеться повертатись.

Цього року на свято приїхали молодь з особливими потребами із сіл Шарпанці, Корчів, Забужжя, Княже, Скоморохи, Свитязів, смт. Жвирка, із міст Ковель (громадська організація «Добродія в дії»), Володимир-Волинський (міська організація людей з інвалідністю), Червоноград (організація «Ніка») і Львів (Львівська обласна асоціації інвалідів ВОІ СОІУ).

У концертній програмі із піснями виступив творчий колектив Сокальської районної асоціації людей з інвалідністю, під керівництвом Надії Бокало, із піснями й танцями продовжили концерт учасники театр-студії «Ніка», під керівництвом Наталії Хайсанової (м. Червоноград). Чудові пісні виконав гурт «Кришталь» (учні школи № 3 із м. Сокаль) та затанцювали маленькі учасники хореографічного колективу «Престиж» Сокальського будинку учнівської та юнацької творчості, під керівництвом Мар’яни Блащук. Аня Шот із м. Червоноград і волонтер Сокальської асоціації Богдан Федашко подарували хороших пісень. Андрій Яремкевич і Андрій Філін повеселили гуморесками.

В нашому районі є дуже щирі люди, завдяки яким це свято стало можливим – це Сокальська районна рада та РДА (програма фінансової підтримки Сокальської районної асоціації людей з інвалідністю), власник кафе-бару «Володар» Ігор Плечінь, усі працівники та музикант Мирослав Венгель, Рослислав Фігурко (піццерія «Фігаро»), Анна Костюк (Сокальська агенція регіонального розвитку), Оксана Євчун (Студія «Прованс»),  Юлія Сорочук зробила фотосесію учасникам свята і ПП Наталія Кінах надала солодощі. Ну і звичайно волонтери асоціації – чудові і дуже працьовиті дівчата Ірина Гулявська, Ірина Семчук, Ярослава Швед, Ольга Ровецька, Любов Махоркіна, Любов Штикало, Людмила Середюк, Дженніфер Лі, Надія Бокало і голова організації Оксана Кононова.
Союз організацій інвалідів України Національна асамблея інвалідів України Міністерство соціальної політики України Президент України
Верховна Рада України Кабінет Міністрів України Львівська обласна рада Львівська облдержадміністрація
Львівська міська рада Фонд соціального страхування від нещасних випадків на виробництві Пенсійний фонд України Фонд соціального захисту інвалідів
#fc3424 #5835a1 #1975f2 #2fc86b #f_syc9 #eef12086 #150714100123