This website works best with JavaScript enabled
Joomla

Львівська обласна асоціація

Всеукраїнської організації
Союз осіб з інвалідністю України

Творчий колектив людей з інвалідністю «Вишиванка» представляв Україну у Туреччині

      Море вражень від поїздки на Міжнародний фестиваль для людей з інвалідністю у м. Ялова в Туреччині 13-17 травня, довга дорога, літак, паром, автобус і на кінець - берег Мармурового моря.  Такі моменти  справді надихають і дають сил для активного життя і досягнення нових вершин.

   Творчий колектив Сокальської районної асоціації людей з інвалідністю «Вишиванка» - багаторазовий учасник місцевих і міжнародних фестивалів. Завдяки наполегливості і любові до життя його учасників, професійності і викладача-хореографа Мар’яни Блащук із Сокальського ДБЮТу, а також керівника організації Оксани Кононової  –  наш колектив «Вишиванка» надзвичайно гарно виступив на фестивалі у Народному домі міста Ялова і на центральній площі міста Чинарчик у Туреччині, де були присутні високопосадовці і дуже поважні громадяни міста. Всі впізнавали нас і вітали українців. Під гучні оплески танцювали наші хлопці і дівчата, а коли лунала пісня «Емігрантка» у виконанні Богдана Федашка - зал затих. Таке враження, що, навіть без перекладу, всі розуміли трагедію заробітчанки і сльози матерів. Потім – гудчі оплески, гучне «Браво» і українське «молодець». В залі було багато глядачів. Наша делегація з цікавістю переглядала виступи інших колективів із Македонії, Болгарії, Туреччини, Сирії, Іраку та Ірану.

В готелі зустрілись делегації трьох країн – Македонії, Болгарії та України. Мовний бар’єр  не став перешкодою для спілкування між учасниками. По вечорах ми влаштовували міжнаціональні танці, де кожна країна навчала своєму танцю предстравників з інших країн. А наші хлопці навчили місцевих організаторів фестивалю української пісні «Ти ж мене підманула». Це вкотре підтверджує, що недосяжних цілей немає. До своєї цілі потрібно наполегливо йти, і все неодмінно вийде.

   Ми щиро вдячні людям, які відгукнулися, підтримали наш колектив і допомогли придбати квитки. Щира подяка Йоргену Седерхолму (ДП «Датський текстиль) за неодноразову підтримку наших починань і вже традиційних заходів. Також  дякуємо ПП "ЗВЗ", голові Сокальської районної державної адміністрації Андрію Дяченку та начальнику районного управління соціального захисту населення Сокальської РДА Володимиру Огінському за допомогу.

   Усі ми отримали багато позитиву під час перебування на фестивалі. Такі подорожі дають змогу поспілкуватися, почути один одного і відкрити для себе щось нове. Ці чотири дні ми прожили однією сім’єю: наші діти дуже ружні, тому що вже давно разом ходять на заняття в асоціацію. Ми побачили як в іншій державі розвивають рух щодо підтримки людей з інвалідністю. Ми побачили і відчули, що рухаємось в дуже правильному напрямку. Я переконана, що треба залучати ще більше людей з інвалідністю до творчості, бо кожна людина талановита і цікава. Велике прохання  до посадовців - допомагайте і підтримуйте такі починання. Велика вдячність всім хто допоміг нам та нашим дітям потрапити на фестиваль, тим хто навчив, хто допоміг з костюмами, із придбанням квитків і волонтерам,  що вже роками проводять заняття в асоціації та допомагають розвиватись нашим дітям.

Оксана Філін,

Мама учасника творчого колективу «Вишиванка»

Союз організацій інвалідів України Національна асамблея інвалідів України Міністерство соціальної політики України Президент України
Верховна Рада України Кабінет Міністрів України Львівська обласна рада Львівська облдержадміністрація
Львівська міська рада Фонд соціального страхування від нещасних випадків на виробництві Пенсійний фонд України Фонд соціального захисту інвалідів
#fc3424 #5835a1 #1975f2 #2fc86b #f_syc9 #eef12086 #150714100123