This website works best with JavaScript enabled
Joomla

Львівська обласна асоціація

Всеукраїнської організації
Союз осіб з інвалідністю України

Як заявлено в Декларації принципів толерантності (від лат. tolerantia — терпіння), «терпимість – це те, що робить можливим досягнення миру та веде від культури війни до культури миру». Терпимість, означає повагу, прийняття та правильне розуміння багатого різноманіття культур нашого світу, наших форм самовираження і способів вияву людської індивідуальності. Їй сприяють знання, відкритість, спілкування та свобода думки, совісті та переконань.

Терпимість – це гармонія у різноманітті. Це не тільки моральний обов’язок, але й політична та правова потреба.

Толерантність означає, що кожен вільний дотримуватися своїх переконань і визнавати таке ж право за іншими.

Так, люди за своєю природою розрізняються за зовнішнім виглядом, соціальним станом, мовою, статтю, поведінкою і цінностями. Цей перелік критеріїв відмінності можна продовжувати без кінця.

Ми всі різні. Але ми всі рівні. Кожна людина має право жити в мирі та зберіганні своєї індивідуальності. А це означає, що бути толерантним не значить залишатися пасивним перед обличчям расизму, ксенофобії, гендерної або расової дискримінації, сексизму, ейджизму, насильства тощо, або ж мовчати, коли люди зіштовхуються із жорстоким чи явно несправедливим ставленням.

У Міжнародний день толерантності підтверджується ідея про те, що різноманіття, втілене в думках, віруваннях і діях, є цінним даром, а не загрозою, і варто прагнути до побудови такого суспільства, в житті якого укорінився цей основний ідеал. Мир не можливий без терпимості, а розвиток та демократія неможливі без миру.

Чи замислювалися ви коли-небудь над питаннями толерантності?

Чи є Ви толерантними до людей, на приклад, з інвалідністю?

Чи відчуваєте Ви толерантне ставлення до себе з боку інших людей?

Сьогодні варто замислитися над цим і зробити себе і світ добрішим та толерантнішим.

А невдовзі нас чекає ще одна значима дата. 3 грудня – Міжнародний День людей з інвалідністю, який нагадує суспільству про те, що у світі є люди з інвалідністю. Сьогодні, це понад 15% усього населення планети за даними Всесвітньої організації охорони здоров’я. 75 відсотків з них – жінки. Близько 3 млн. людей з інвалідністю проживають в Україні та майже 6 тисяч в Сокальському районі. Вони часто стикаються з дискримінацією і бар'єрами, які позбавляють їх можливості життя повноцінним життям. Зокрема, це - вади законодавчої бази, стигма та нерозуміння оточуючих що з ними «не так», фізичні бар'єри, недоступність інформації (передусім, відсутність інформації у зручному для читання форматі, судроперекладання та відсутність опцій для людей з вадами слуху), невпевненість і конфлікт.

 Через ці перешкоди люди з інвалідністю часто опиняються в ізоляції.

То що ж може зробити кожен з нас, щоб переконатися, що ми сприяємо інклюзивності та доступності? Дуже багато.

Як роботодавець ви можете:
 - забезпечити справедливу практику найму та наймати працівників з обмеженими можливостями;
 - забезпечити зручне середовище працівникам з обмеженими можливостями; (надавати сурдоперекладачів, помічників, скрін-рідери тощо)
 - перетворити офіс у доступне місце для людей з інвалідністю;
 - створювати доступні веб-сайти для людей з інвалідністю та друковані матеріали.

Як член спільноти ви можете:
 - переконатися, що ваша будівля та територія біля неї доступна для людей з інвалідністю;
 - заохочувати сусідів робити середовище доступним для людей з інвалідністю;
 - Сприяти лідерству та правам людей з інвалідністю шляхом підвищення загальної обізнаності, толерантності та прийняття людей з особливими потребами.

Дотримання рівності залежить від кожного з нас!

Громадська організація Сокальська районна асоціація людей з інвалідністю запрошує до співпраці! Наш адрес: м. Сокаль, вул. Чайковського, 42 з вівторка по четвер. В організації працюють гуртки ручної роботи, а також заняття арт-терапії, музики, хореографії, фізкультури та спорту, також інші заходи для розвитку можливостей та захисту прав людей з інвалідністю. Для участі у заходах асоціації, потрібно зареєструватися в організації із документами (паспорт, посвідчення про інвалідність та ідн. код).

Нещодавно, 9 листопада спільно із громадською організацію «Територія МИ» і бібліотекою села Забужжя у забузькому Народному домі було проведено дуже цікаву молодіжну зустріч. Молодь з інвалідністю і волонтери отримали масу задоволення від караоке, танців, майстер-класу із майстринею Ольгою Ровецькою, приємного спілкування з друзями та чаювання із смаколиками і випічкою, яку принесла п. Галина Андрієвська. Наші хлопці і дівчата підготувати плакат-привітання із днем працівника культури та подарували його організаторам свята о. Йосипу Скоробогатому та Світлані Коляді. 

136910

Союз організацій інвалідів України Національна асамблея інвалідів України Міністерство соціальної політики України Президент України
Верховна Рада України Кабінет Міністрів України Львівська обласна рада Львівська облдержадміністрація
Львівська міська рада Фонд соціального страхування від нещасних випадків на виробництві Пенсійний фонд України Фонд соціального захисту інвалідів
#fc3424 #5835a1 #1975f2 #2fc86b #f_syc9 #eef12086 #150714100123