This website works best with JavaScript enabled
Joomla

Львівська обласна асоціація

Всеукраїнської організації
Союз осіб з інвалідністю України

У рамках відзначення 25-річного ювілею Золочівської районної асоціації інвалідів ЛОАІ ВОІ СОІУ 17 вересня її 50 активних членів взяли участь у паломницькій поїздці до святих місць. Організувала її незмінний ось уже 25 років голова організації – Марія Семенчук за сприяння декана Михайла Сукмановського, депутата Верховної ради України Тараса Батенка та спонсора Володимира Миськевича.
Вирушили у подорож із молитвою і благословенням о. Михайла. Григорій Гайдар, водій комфортного автобуса, гарантував безпеку, а на поміч завжди готові були прийти медики – Людмила Мисник і Зоряна Василаш.
Перша зупинка – Крехівський монастир, спогади про який датують 17 ст. Саме у той час Йоіл і Сильвестр – ченці-священики облаштували у цих місцях невелику печеру, де життя їх постійно проходило в молитві. Учасники подорожі взяли участь у Святій Літургії, а згодом напилися цілющої води зі священичого джерела.
Згодом на нас очікувала захоплива екскурсія у місто-музей Жовкву, де відвідали церкву Святої Тройці , збудовану 1720 р.
Останнім паломницьким місцем нашої подорожі була Унівська Лавра. Намолене місце дає силу, зцілює і повертає здоров’я. Отець Михайло відслужив Молебень до Божої Матері. Ми спільно помолились за тих воїнів, які захищають Україну на Сході.
Така сила святих місць і цілющої молитви, що люди забули про свої недуги.
Ярослава МЕЛЬНИК, Марія СЕМЕНЧУК
м. Золочів Львівська обл.

Золочівська районна асоціація інвалідів була створена 21 серпня 1992 року. Голова Семенчук Марія Миколаївна 25.02.53 року народження.

адреса асоціації: м. Золочів, вул. Шашкевича, 8

тел: (03265) 4-33-69

Голова Золочівської районної асоціації інвалідів нагороджена: Грамотою Кабінету Міністрів України (29.09.2005), Званням заслужений працівник соціальної сфери (03.12.2009).

Мета Золочівської районної асоціації інвалідів полягає в забезпеченні на районному рівні вирішення питань організаційно-правового, інформаційного, матеріально-технічного, медичного та соціально-побутового забезпечення неповносправних.

У 1992 році

21 серпня відбулась звітно-виборна Конференція Золочівської районної асоціації інвалідів.

У 1995 році

було проведено засідання Президії (10.03.95).

У 2002 році

28 вересня відбулася звітно-виборна Конференція.

У 2004 році

4 серпня проведена звітно-виборна Конференція Золочівської районної асоціації інвалідів. Районна Комплексна програма соціального захисту та реабілітації інвалідів на 2004-2006 затверджена 10 березня. Щороку до дня інваліда в Золочівській районні асоціації інвалідів влаштовують виставки різноманітних ручних виробів. Встановлено добрі взаємовідносини з головою товариства допомоги країнам Східної Європи, відомим німецьким доброчинцем Яніком Вольганом. Золочівська міська влада виділила районні асоціації інвалідів 2 кімнати для офісу та приміщення площею 200 кв.м. для роміщення Центру соціальної реабілітації інвалідів. Спонсори виділили кошти на обладнання кімнат для проведення шахових турнірів, більярду, обладнання для тренажерних залів. При асоціації створений спортивно-оздоровчий клуб «Гарт», в якому діють різні секції.

У 2006 році

Золочівською РАІ було проведено 2 засідання Ради, 4 засідання Президії.

У 2007 році

прийнята програма соціального захисту і реабілітації інвалідів на 2007-2010 роки. Проведено 2 засідання Ради, 4 засідання Президії. Проводились заходи до свят св. Миколая, Різдвяних свят, Новорічних, до Міжнародного дня інваліда, на яких роздавались призи і подарунки. Золочівська районна асоціація в 2007 році відзначила п’ятнатцятирічча з часу заснування. Проведено ХIV олімпіаду інвалідів району. Організовано поїздки по святих місцях Тернопільщини.

У 2008 році

Золочівська районна асоціація інвалідів провела 2 засідання Ради, 4 засідання Президії. Організовувались поїздки по святих місцях на Тернопільщину.

У 2009 році

зареєстровано 725 членів організації. Забезпечені засобами доступу для осіб з обмеженими фізичними можливостями такі об’єкти, як: Районна Рада і адміністрація, Міська Рада, Управління праці і соціального захисту, Пенсійний фонд, Центр зайнятості, поліклініка, стаціонарні відділення лікарні.

2012 рік

У листопаді відбулася перереєстрація Статуту Золочівської районної асоціації інвалідів, згідно зі Статутами Львівської обласної асоціації інвалідів та Всеукраїнської організації інвалідів.

Активісти асоціації взяли участь у відзначенні Міжнародного дня інвалідів, яке відбулося 6 грудня у приміщенні Національного драматичного театру імені Марії Заньковецької.

2015 рік

3 липня 2015 року в  Золочівській районній асоціації інвалідів відбулась  зустріч членів асоціації з працівниками управління Пенсійного Фонду України в Золочівському районі. Зустріч була організована головою Золочівської районної асоціації інвалідів М.М. Семенчук. На зустрічі були присутні 51 член Асоціації.

Питання пенсійного забезпечення громадян, зміни у солідарній системі висвітлила у своєму виступі заступник начальника управління Пенсійного фонду України в Золочівському районі Н.В. Гаврачинська

Виступаюча проінформувала присутніх про механізм оподаткування пенсій та стягнення військового збору з пенсій, розмір яких перевищує три мінімальні заробітні плати; про обмеження виплати пенсій особам, які продовжують працювати на посадах за спеціальними законами, та про інші зміни в законодавстві України, які набули чинності у 2015 році.

Наталія Гаврачинська роз’яснила порядок призначення та виплати пенсій по інвалідності. Також присутніх було ознайомлено з тезами проекту Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запровадження накопичувальної системи загальнообов’язкового пенсійного страхування та єдиних принципів нарахування пенсій».

Присутніми були поставлені ряд запитань, зокрема: щодо порядку обчислення стажу, визначення розміру пенсії інвалідам 1 групи по зору, права на перевід із пенсії по інвалідності на пенсію в разі втрати годувальника, виплати надбавки дітям війни та інші. На всі поставлені питання присутні отримали вичерпні відповіді від працівників управління Пенсійного фонду України в Золочівському районі, в межах компетенції.

В ході розмови учасниками зібрання  було висловлено побажання щодо необхідності законодавчого збільшення розмірів пенсій, в тому числі, пенсій по інвалідності. Адже за останній період суттєво зросли ціни на продукти, ліки та комунальні послуги, в той час як розмір пенсій практично не збільшується. Працівники управління Пенсійного фонду України повідомили, що Урядом України заплановано чергові перерахунки розміру пенсій у зв’язку із підвищенням прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб з 01.12.2015 року.

Завершення зустрічі проходило у формі діалогу, обміну думками та пропозицій щодо вирішення наболілих проблем, подальшої співпраці та інформаційної допомоги з боку спеціалістів управління, а також було висловлено слова вдячності за розуміння проблем людей з обмеженими можливостями.

Необхідно зазначити, що між Золочівською районною асоціацією інвалідів та управлінням Пенсійного фонду вже давно налагоджено тісну співпрацю, а такі зустрічі вже стали традиційними.


Корисна зустріч

Працівники управління Пенсійного фонду України в Золочівському районі провели зустріч з активом Золочівської районної асоціації інвалідів. Зустріч була організована головою цієї асоціації Марією Семенчук.

Начальник відділу обслуговування громадян управління Пенсійного фонду України в Золочівському районі С.Драган розповіла про зміни в пенсійному законодавстві, зокрема щодо перерахунку пенсій інвалідам III групи з 01.12.2015 року, порядку виплати індексації пенсії. Особливу увагу вона приділила ознайомленню із проектом Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запровадження накопичувальної системи загальнообов’язкового пенсійного страхування та єдиних принципів нарахування пенсій» та питанню проведеного перерахунку пенсії з 01.09.2015 .

Присутні поставили запитання, зокрема, щодо порядку обчислення страхового стажу, визначення розміру пенсійної виплати інвалідам 1 групи по зору, права на призначення пенсії по інвалідності в розмірі пенсії за віком, переводу із пенсії по інвалідності на пенсію в разі втрати годувальника тощо. На них було дано вичерпні відповіді.

Завершення зустрічі проходило у формі діалогу, обміну думками та пропозиціями щодо вирішення наболілих проблем, подальшої співпраці та інформаційної допомоги з боку спеціалістів управління. Члени асоціації висловили слова вдячності за розуміння проблем людей з інвалідністю та якісне обслуговування громадян в управлінні. Між районною асоціацією інвалідів та районним управлінням Пенсійного фонду давно налагоджено тісну співпрацю, а такі зустрічі стали традиційними.

І. ПИТЛЬОВАНА

начальник управління

Співпраця районної асоціації з виробничниками

Нещодавно з нагоди Міжнародного дня інвалідів члени Золочівської районної асоціації інвалідів побували на Львівському казенному експериментальному підприємстві засобів пересування і протезування, де взяли участь в круглому столі на тему «Перехід протезної промисловості на європейські стандарти». Цей приїзд, який організувала голова Золочівської районної асоціації Марія Семенчук, традиційний у співпраці впродовж 24 років.

У розмові за круглим столом заст. директора підприємства з медичної роботи Вікторія Оліх розповіла, що підприємство створене в 1921 році. Це був маленький цех. Ортопедичні вироби перевозили кіньми. Сьогодні підприємство обслуговує 5 західних областей. На обліку – 70 тис. осіб, в т. ч. 38 – учасники АТО. Підприємство безкоштовно забезпечує людей з інвалідністю протезно-ортопедичними виробами, ортопедичним взуттям та технічними засобами реабілітації згідно медичних висновків. Тут впроваджується європейська технологія виготовлення протезів із застосуванням високофункціональних комплектуючих німецького, японського, американського, англійського виробництва. Медико- font-family: технічні бригади за графіком виїздять в міста і села області, де надають допомогу на дому.

Умови порядку забезпечення людей з інвалідністю технічними та іншими засобами реабілітації згідно Постанови Кабінету Міністрів 321 від 5 04 2012 року з поправкою від 10 08 2014 року обговорено за круглим столом з начальником сервісного цеху Галиною Ткачик та фахівцем з методів розширення ринків збуту Павлом Козаком. В 2014 році по Львівській області 751 особа забезпечена колісним кріслами та 1323 особи – іншими засобами реабілітації. Станом на 1 12 2015 року забезпечено 576 осіб колісними кріслами та 1777 – іншими тех. засобами реабілітації.

Марія Семенчук додала, що в 2015 році в Золочівському районі 19 дітей-інвалідів забезпечено колісними кріслами та 24 – соціальними меблями, палицями, ходунками тощо. Золочів’яни детально ознайомилися з виробництвом, побували в цеху з виготовлення ортопедичного взуття, в тому числі складного, яке допомагає відновити функціональний стан людини при вкороченнях, деформаціях, слоновості.

Ветерани праці підприємства лікар Ярослава Дмитришин, технік-протезист Богдан Назаревич надали потребуючим висококваліфіковані консультації та допомогу в їх замовленні.

З вдячністю керівництву і всім працівникам підприємства та з найкращими побажаннями

Людмила БАНДУРА, Іван ЯНКІВСЬКИЙ, Зіновій ГОРОХІВСЬКИЙ, члени Золочівської районної асоціації інвалідів


Обмін досвідом між Золочівською і Самбірською організаціями для людей з інвалідністю.2016 рік

На порядку дня – пенсійне забезпечення
В Золочівській районній асоціації інвалідів відбулась зустріч з працівниками Золочівського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Львівської області, яка була організована головою районної асоціації інвалідів Марією Семенчук. Розпочинаючи зустріч Марія Семенчук зазначила, що між Золочівською районною асоціацією інвалідів та Золочівським об’єднаним управлінням вже давно налагоджено тісну співпрацю, а зустрічі у формі бесід, круглих столів стали традиційними. Також наголосила на тому, що з боку управління постійно надається необхідна інформаційна підтримка у формі буклетів, листівок, в телефонному режимі. Для районної асоціації інвалідів управління постійно передплачує тижневик “Пенсійний кур’єр”.
І.Питльована ознайомила присутніх з новаціями у пенсійному законодавстві, особливу увагу звернула на питання покращення обслуговування людей з особливими потребами, зокрема інвалідів І групи, інвалідів війни, учасників АТО. Вона наголосила, що спеціалісти управління проводять зустрічі з такими категоріями пенсіонерів на дому. Так, впродовж 2016 року здійснено 19 виїзних прийомів на дому. І.Питльована ознайомила присутніх з новою системою обслуговування громадян та обробки пенсійної документації на базі централізованих інформаційних технологій.
Головною метою та результатом впровадження сучасних технологій є новий покращений рівень обслуговування громадян в органах Пенсійного фонду України, значне підвищення якості прийому громадян, зменшення термінів обробки заяв та документів, можливість дистанційного доступу пенсіонера до своєї пенсійної справи.
С.Петрик, начальник відділу з питань призначення та перерахунку пенсій в Золочівському районі повідомила про проводені перерахунок пенсій з першого травня поточного року у зв’язку із збільшенням прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність. Було зазначено, що проведено 28746 перерахунків пенсій, в тому числі 6007 особам, які одержують пенсію по інвалідності.
Присутні поставили низку запитань, зокрема: щодо порядку обчислення страхового стажу, визначення розміру пенсійної виплати інвалідам І групи по зору, права на призначення пенсії по інвалідності в розмірі пенсії за віком, перевід із пенсії по інвалідності на пенсію в разі втрати годувальника.
Порушували й інші важливі теми, адже люди, які мають проблеми із здоров’ям, потребують особливих умов під час вирішення своїх побутових справ, зокрема покращення доступності до медичних закладів, аптек, державних органів. Питання забезпечення об’єднаного управління приміщенням, яке б було зручним для інвалідів теж активно обговорювалось.
Закінчення зустрічі проходило у формі діалогу, обміну думками та пропозиціями щодо вирішення наболілих проблем та подальшої співпраці. Працівники управління подякували голові асоціації інвалідів Марії Семенчук за активну позицію та постійну наполегливу працю для вирішення проблем людей з обмеженими можливостями.
І. ПИТЛЬОВАНА,
начальник Золочівського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Львівської області

Обговорили питання пенсійного забезпечення

У Золочівському об’єднаному управлінні Пенсійного фонду України Львівської області відбувся виїзний прийом громадян начальником головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області Галиною Недзельською. З метою вирішення ряду питань Г. Недзельська зустрілася з керівництвом Перемишлянської та Золочівської районних державних адміністрацій, головою Золочівської районної ради.

В рамках заходу проведено зустріч у форматі «круглого столу» з представниками громадських організацій Золочівського району. В засіданні «круглого столу» взяли участь Марія Семенчук - голова Золочівської районної асоціації інвалідів Львівської обласної асоціації інвалідів ВОІ СОІУ, Катерина Тихонова - заступник голови Громадської ради при Золочівській РДА, Олександр Фесюк - заступник голови Золочівської районної організація ветеранів України, Олександра Северин - секретар Золочівської районної організація ветеранів України, Євгеній Карлащук - член ради ветеранів військової частини 3007 м. Золочева, Григорій Хома - представник Золочівської районної організації «Союз. Чорнобиль. Україна».

Під час засідання порушувалось ряд актуальних питань, зокрема:

- вирішення питання доступності будівлі управління для осіб з інвалідністю та людей похилого віку;

- про соціальні стандарти, які передбачені в Законі України «Про Державний бюджет України на 2017 рік»;

- подання пропозицій щодо вирішення на законодавчому рівні питання перерахунку пенсій колишнім працівникам силових структур;

- про стан виплати пенсій через банківські установи ;

- перспективи проведення в 2017 році осучаснення пенсійних виплат;

- питання пільгового пенсійного забезпечення громадян за відсутності висновків Державної експертизи умов праці;

- законодавчі ініціативи щодо покращення пенсійного забезпечення громадян, зокрема ветеранів праці.

Під час зустрічі порушували й інші теми.

Г. Недзельська проінформувала присутніх про наявні напрацювання з представниками влади щодо вирішення питання виділення приміщення для відділу обслуговування громадян в Золочівському районі, що забезпечить доступність для осіб з інвалідністю та людей похилого віку. Повідомила також про те, що Міністерство соціальної політики спільно з Міністерством фінансів розробляють єдину модель для проведення осучаснення пенсій, про порушення питання перед Кабінетом Міністрів України щодо визначення доцільності та можливості проведення пенсійних перерахунків пенсіонерам силових структур, про авансове січневе фінансування пенсійних виплат в грудні та інше.

Катерина Тихонова запропонувала винести питання виділення приміщення на Громадську раду з тим, щоб скерувати розширене офіційне звернення до влади міста та району. Висловила слова вдячності працівникам управління за їх активну багаторічну участь в роботі фабрики «Святого Миколая», щоб дарувати дітям-сиротам радість та закликала всіх присутніх також долучатись до таких акцій.

Марія Семенчук зазначила, що в умовах сьогодення основним завданням громадськості залишається не допустити , щоб наше місто набуло статусу селища міського типу, зберегти на території району установи з адміністративно-територіальним центром в місті Золочеві, зокрема ЦРЛ. Відзначила ефективну співпрацю з управлінням.

Присутні в ході розмови висловили слова вдячності головному управлінню Пенсійного фонду України у Львівській області та територіальному об’єднаному управлінню Пенсійного фонду України у Львівській області за високий професіоналізм спеціалістів, чуйність, доброту та людяність у спілкуванні. Відмітили великий позитив від того, що забезпечено своєчасну виплату пенсій та створено належні умови для обслуговування громадян а також налагоджена відповідна робота в рамках запроваджених нових форм обслуговування, яка спрямована на швидке вирішення питань вразливих верст населення. Прийом громадян з обмеженими фізичними можливостями на дому та прозорість роботи управління - є теж факторами, які свідчать про високий професійний потенціал працівників.

Завершення зустрічі проходило у формі діалогу, обміну думками та пропозиціями щодо вирішення існуючих проблем, подальшої співпраці та інформаційної допомоги з боку спеціалістів управління.

Г.Недзельська подякувала присутнім за їх активну громадянську позицію, співпрацю з органами Пенсійного фонду, вміння знаходити шляхи вирішення проблем.

Необхідно зазначити, що між Золочівським об’єднаним управлінням Пенсійного фонду України Львівської області та громадськими організаціями району налагоджено тісну співпрацю. Зустрічі стали традиційними і дають свої позитивні результати, адже питання якісного і швидкого обслуговування громадян для установ Пенсійного фонду має особливе пріоритетне значення .

І.ПИТЛЬОВАНА,

начальник управління

Союз організацій інвалідів України Національна асамблея інвалідів України Міністерство соціальної політики України Президент України
Верховна Рада України Кабінет Міністрів України Львівська обласна рада Львівська облдержадміністрація
Львівська міська рада Фонд соціального страхування від нещасних випадків на виробництві Пенсійний фонд України Фонд соціального захисту інвалідів
#fc3424 #5835a1 #1975f2 #2fc86b #f_syc9 #eef12086 #150714100123