This website works best with JavaScript enabled

IMG 4635

Нещодавно у м. Київ, молодіжний комітетВсеукраїнської організації «Союз осіб з інвалідністю України» спільно з Національною молодіжною радою Українипровели форум «Інклюзивність молодіжного простору в Україні».

Організатором тематичного наповнення став молодіжний комітет, який очолює голова Закарпатського обласного товариства ВО СОІУ Денис Сухотін.

«Коли ми створили цей комітет, реакція була нейтральна. Але коли комітет почав працювати,

було реалізовано перший проект на 5 організацій, тоді на нього почали звертати більшу увагу» – відгукується голова ВО СОІУ Василь Назаренко.

Учасниками форуму були в. о. директора Фонду соціального захисту інвалідів Антоніна Сіроштан та представники Міністерства соціальної політики Ольга Мордань, Вікторія Чорна, член Національної молодіжної ради України Олена Біланіна, керівники обласних осередків ВО СОІУ, серед яких Львівська обласна асоціація Всеукраїнської організації «Союз осіб з інвалідністю України» та молодь з обласних організацій ВО СОІУ.

«Нам важливо співпрацювати осередками – в кожній області, яка зголоситься, у нас буде створено молодіжні комітети, які будуть взаємодіяти з Національною молодіжною радою. Тож молодь іде з нами, – зазначає Василь Назаренко. – Ми повинні думати про зміни і про те, кому ми нашу естафету передамо. Не можна оминати молодь увагою, адже вона проявляє ініціативу».

На форумі презентували молодіжну інформаційно-адвокаційну кампанію «Inclusi-on». У рамках цієї кампанії організатори підняли питання доступності. Включивши в це поняття можливість неформальної освіти, участі у форумах (в яких буде передбачена зручна участь кожного) та у громадському житті загалом.

«Інвалідність в Україні молодшає. Причин є багато, серед яких і події на Сході України. Звідти ніхто не повертається 100% здоровим. Повертаються ураженими якщо не фізичними, то психологічними, – звернувся Денис Сухотін до керівників обласних осередків ВО СОІУ. – Це велика група осіб, з якою також потрібно нам з вами працювати. Однак, молодь не мотивована. Але ми можемо стимулювати молодь можливістю розвитку, навчання, участі у суспільному житті.»

Тож, промоніторивши стан доступності декількох областей: Миколаївську, Львівську, Вінницьку, Закарпатську та м. Маріуполь ініціатори кампанії продемонстрували учасникам форуму відеоролики, з яких видно, що у кожної області є свої особливості і слабкі місця: бруківка, яка створює перешкоди для людей, які користуються візками; відсутність пандусів та їх невідповідність вимогам; світлофори без звукових сигналів для незрячих тощо. Жваве обговорення отримало облаштування молодіжного центру «Квадрат» у Вінниці, а особливо наявність у ньому механічного підйомника для інвалідних візків. Учасники заходу поділились, що такі підйомники рідкість і складно знайти виробників таких установок.

Ще однією перешкодою перед молоддю з інвалідністю є недоступність соціальних сфер життя, щодо чого Денис Сухотін розповів: «У нас катастрофічно не вистачає викладачів інклюзивної освіти. Лише в Харкові готують таких спеціалістів. Коли ми говоримо про доступність правосуддя – немає такої штатної одиниці як перекладач жестової мови. І якщо на ці проблеми не звертати уваги, то вони ніколи не вирішаться».

Після чого учасники форуму обговорили результати молодіжної інформаційно-адвокаційної кампанії «Inclusi-on».

Наступним етапом форуму була панельна дискусія «Участь молоді з інвалідністю в громадському житті своєї громади: досвід регіонів». На якій заступник голови Всеукраїнської організації інвалідів «Союз організацій інвалідів України» Сергій Богданов поділився, що в Україні існує великий розрив між людьми з інвалідністю, що мають вищу освіту і людьми без інвалідності. Натомість у Європі ця різниця в рази менша.

Окрім того, Сергій Іванович розповів, що за даними Міністерства соціальної політики станом на 2017 рік в Україні працевлаштовано 540 187 людей з інвалідністю, що становить 26,2% від 2 062 259 дорослого працездатного населення з інвалідністю віком від 18 до 60 років. Найбільш затребуваними люди з інвалідністю є в комп’ютерній та торгівельній сферах, а найбільше вакансій для людей з інвалідністю є в Києві та Харківській області.

Також в рамках форуму обговорили досягнення, виклики і розвиток ВО СОІУ та роль молоді в цьому процесі; право на працю і проблематику першого робочого місця для молоді з інвалідністю; інформаційну політику СОІУ, роботу зі ЗМІ, використання соцмереж для висвітлення проблематики інформування суспільства про діяльність організації та інші важливі питання.

IMG 4554IMG 4570IMG 4581IMG 4587IMG 4606IMG 4608IMG 4613IMG 4646IMG 4653молодь іде з нами1молодь іде з нами2

#fc3424 #5835a1 #1975f2 #2fc86b #f_syc9 #eef12086 #150714100123