This website works best with JavaScript enabled
Добре відома і знана жінка в Покровському районі на Донеччині – заступник директора територіального центру обслуговування Катерина Сахарова. Перед усім добре знають її люди з інвалідністю та старенькі мешканці. Окрім основної роботи, вона вже понад 30 років очолює Покровську районну організацію осіб з інвалідністю, яку ж сама і заснувала, об’єднавши навколо себе небайдужих громадян, що попри проблеми зі здоров’ям, виявили велике бажання активно займатися громадською діяльністю по захисту своїх прав та нарівні зі всіма мешканцями брати участь в житті громади. До того, Катерина Михайлівна є заступницею голови Донецької обласної організації ВО СОІУ, керівником комітету зі спорту ДООІ. Має безліч нагород від влади, удостоєна почесного звання «Заслужений працівник соціальної сфери України».
 
Якщо коротко охарактеризувати цю жінку,то безперечно – вона справжній лідер. І до того ж, дуже гармонійна особистість. Освічена, має високі професійні якості, багато різних знань з різних галузей, хист до літературної творчості, володіє неабиякими кулінарними здібностями, є гарною господинею вдома,і головне – здатна щедро ділитися досвідом, подати руку допомоги тим, хто її потребує. Чимало здібностей подарували їй Бог і доля, але й сама вона доклала чимало зусиль до того, аби жити в рівновазі з собою та людьми, своєю невтомною працею, своїми корисними справами лишити добрий на слід землі.
 
Тож цікаво було дізнатися у пані Катерини щодо її міркувань про патріотизм і здатність людей з інвалідністю змінювати країну на краще:
 
- Катерино Михайлівно, всі ми зараз переживаємо дуже важкі часи. Пандемія, падіння економіки, безробіття. На Вашу думку, можна змінити життя в Україні на краще? Від кого і від чого це залежить?
 
- Так, можна і, навіть, потрібно покращити життя в нашій країні. Від кожної людини, якщо вона сильна духом, залежить доля України. Не треба думати, що все вирішують політики. Ми, люди з інвалідністю маємо самі активно діяти, щоб щось змінити в нашому житті. Не словом, а ділом доводити це всім оточуючим. І ми з командою нашої районної та обласної організацій це робимо. Ось вам приклади. У зв’язку з воєнними діями на Сході, зупинив надання послуг особам з інвалідністю Донецький протезний завод. Для вирішання цього питання наше терцентр спільно з ГО «Покровська районна організація осіб з інвалідністю» заключили угоду з центром протезно-ортопедичної реабілітації людей з інвалідністю Запоріжжя і Полтавським підприємством «Інватех». Тепер у мешканців регіону немає проблем із забезпеченням протезно-ортопедичними виробами.
Крім того, ми реалізуємо проекти, завдяки яким оздоровлюємо та працевлаштовуємо людей з інвалідністю. Є в нас проекти, спрямовані на розвиток інфраструктури міста, району.
 
- Як, на Вашу думку, здатні люди з інвалідністю вирішувати життєво важливі питання для всього населення країни і конкретно для них самих?
 
- Так, здатні. Ми знаємо безліч прикладів, коли люди з інвалідністю завдяки власній волі досягли професійних та життєвих успіхів і надають можливості людям, які ставлять їх в рівні умови з іншими членами суспільства. Практика показує, що люди з інвалідністю можуть бути і стають повноцінними і високо ефективними членами суспільства, відмінними фахівцями і навіть політиками, економістами, соціально активними і життєствердними людьми, які надихають багатьох, в тому числі і абсолютно здорових членів нашого суспільства. Потрібно стати більш згуртованими і інтегруватися в соціум, як це роблять члени нашої організації. Щоб реально змінювати на краще свої села, двоє з них – це Галина Мацько та Іван Бутрій - навіть пішли у депутати, і тепер, після обрання, будуть реально вирішувати проблеми людей з інвалідністю на місцевому рівні. Ось так, без зайвих слів, а на ділі вони довели свою здатність змінювати свою малу батьківщину і загалом країну.
 
- За роки своєї діяльності у інвалідному русі України Вам не одноразово доводилося обмінюватись досвідом з колегами багатьох громадських об’єднань. Чий досвід виявився найбільш корисним і цікавим?
 
- Спільна участь у Всеукраїнських заходах, підписка на часопис «Благовіст» та надсилання до нього статей познайомила мене з керівниками Львівської обласної асоціації осіб з інвалідністю, а саме з Леонідом Аврамовичем Тарасенко та Оксаною Іванівною Кияновською. Протягом 20 років це було не просто знайомство, а співпраця і партнерство. До мене особисто кожен з них доторкнувся серцем. Крім того, у цих досвідчених керівників було чому повчитися. Суспільно-політичні та соціально-економічні зміни в сучасний час, складний та драматичний перебіг подій на Сході країни — основні чинники, які посилили нашу співпрацю в рамках проекту «Місток дружби та співпраці», спрямований на порозуміння між Сходом-Центром та Заходом, і який став частинкою спільної перемоги над ворогом, зокрема, у війні ідеологічній.
 
- Все ж таки «Бути патріотом України» – що для Вас означає цей вислів?
 
- Бути патріотом для мене - значить любити життя, уміти прожити його гідно і цікаво, просто йти вперед своїм шляхом за призначенням. Лише справжні патріоти, об'єднавшись, підвищують культурний та економічний рівень своєї країни, і творять нову історію, в якій не буде сумних і трагічних дат, а лише чисте і світле майбутнє.
 
- Мабуть, саме через прагнення змінити країну на краще Ви теж, як і Ваші колеги з організації, вдруге вирішили балотуватись у депутати Покровської районної ради?
 
- Так, адже наш район потребує багато змін у різних сферах життя громади і має дуже багато проблем. Медичні заклади, заклади освіти, Головне-це зміни на краще.
 
- Отже, 25 жовтня, Вас обрано депутатом Покровської районної ради. Це свідчення великої довіри до Вас і велика відповідальність перед тими, хто повірив, що саме така людина як Ви, здатні принести плідно працювати на користь мешканців району. Як збираєтесь виправдовувати цю довіру та захищати їх інтереси?
 
- Буду представляти і захищати права та інтереси всіх виборців, у т.ч. осіб з інвалідністю. Також, як і мої колеги з організації, спрямую свої сили на допомогу всім нужденним: забезпечення їх продуктами першої необхідності, покращення матеріального стану шляхом працевлаштування, оздоровлення та різних видів реабілітації. Тільки в першій декаді листопада нами вже працевлаштовано 7 осіб з інвалідністю.
 
- Які конкретні накази ваших виборців ви плануєте втілити у життя?
 
- Накази виборців скрізь дуже і дуже схожі: лікарні, дороги, вуличне освітлення, водопостачання, тепло забезпечення, безробіття. Для мене важливим є питання запровадження інклюзивного та інтегрованого навчання, безбар’єрність, яка, на жаль, відсутня на кожному кроці. З метою виконання наказів виборців, в першу чергу, намагатимусь об’єднати депутатів в команду. Зараз в Покровській районній раді троє депутатів – особи з інвалідністю, активісти з нашої організації, а це вже - колективна праця. Можливо, до нас приєднаються інші депутати, які будуть працювати конструктивно і злагоджено.
 
- Пані Катерино, на Вашу думку, зможемо ми разом і на Сході, і на Заході, подолати всі ті виклики, які виникли зараз перед нашою державою, народом України?
 
- Так, я дійсно переконана, що в рамках співпраці та спільних дій ми не тільки подолаємо економічну і гуманітарну кризу та коронавірус. Разом ми зможемо подолати будь - яке виклики . Ми взмозі це зробити, попри всі негаразди, якщо свої стратегічні цілі Україна формуватиме крізь призму прав людини.
 
- Щоб Ви побажали колегам з Львівщини напередодні Міжнародного дня людей з інвалідністю?
 
- Прийміть щиру вдячність за високе служіння обраній справі, невтомний творчий пошук, самовідданість і щедрість сердець. Дякуємо за розуміння, за дружбу, за причетність душ. Щиро сподіваюся, що ми будемо разом ще довгі роки. Нехай множаться Ваші добрі вчинки, здійснюються найкращі плани та задуми, а служіння обраній справі, чуйність та доброта приносять Вам людську шану та повагу!
Здоров’я та добробуту Вам і Вашим родинам, миру та процвітання нашій Україні!
 
Підготувала Тетяна Немченко.
Фото Катерини Сахарової.
 
 
 
 
#fc3424 #5835a1 #1975f2 #2fc86b #f_syc9 #eef12086 #150714100123