This website works best with JavaScript enabled
Два редакційних колективи, дві газети, два регіони – Львів і Краматорськ об’єдналися заради виконання проєкту «Формування загальноукраїнської солідарності у виданнях для людей з інвалідністю «Благовіст» (редакція у м. Львів) та «Берег надії» (редакція у м. Краматорськ Донецької області)» та спільно працювали з вересня до листопада 2020 р.
 
У рамках проєкту було проведено онлайн круглий стіл, написано шість авторських матеріалів, видано брошуру з назвою «Українці Сходу і Заходу. З Україною в серці».
 
Реалізатором проєкту була Громадська організація «Львівська обласна асоціація Всеукраїнської організації Союз осіб з інвалідністю України» та редакція її газети «Благовіст», а їхніми партнерами стала Громадська організація «Донецька обласна організація Всеукраїнської організації Союз осіб з інвалідністю України» та редакція газети, яку вона заснувала – «Берег надії».
 
Проєкт реалізовували у рамках програми підтримки міжрегіональної співпраці «Змінимо країну разом», яка реалізується Асоціацією органів місцевого самоврядування «Єврорегіон Карпати – Україна» та фінансується за кошти обласного бюджету Львівської області.
 
Патріотизм і солідарність – це те, що мотивувало українців повставати проти іга та уярмлення, те, що надихало боротися, те, що вело до перемоги та, зрештою, дало грунт для проголошення незалежності. Сьогодні, маючи статус незалежної держави вже 29 років, Україна все ще гостро потребує патріотів і відданих їй духом людей. Адже боротьба за гідне незалежне життя для українців у власній державі триває.
 
Тож проєкт, який об’єднав дві редакції – зі Львова та Краматорська – як ніколи на часі.
Матеріали, написані в рамках проєкту, на різні теми (Ви мали можливість читати їх у №43-44 та 45-46 газети «Благовіст»), і кожен із них так чи інакше торкався теми патріотизму, відданої праці заради розвитку нашої держави, її процвітання та зміцнення.
Ми також віднайшли факти, які пов’язували відомих українців і зі сходом, і зі заходом нашої країни та вирішили описати їхні життя та діяльність, погляди і думки, розповісти про їх значний вклад у розвиток патріотичного мислення українців. Героями цієї брошури стали – Володимир Сосюра і Оксана Мешко, Олекса Тихий та Іван Дзюба, Надія Світлична і Василь Стус, Сергій Кульчицький та Василь Сліпак. Цей перелік можна би було продовжувати, однак обсяг брошури обмежений. Тираж брошури поширений на Львівщині та на Донеччині.
 
У процесі реалізації проєкту редакції-партнери налагодили контакти, навчилися спільно працювали заради досягнення єдиної мети – сприяти формуванню толерантності та патріотизму в мешканців східних і західних областей України, нівелювати стереотипи про спосіб життя цих категорій громадян, їхні погляди та переконання, а ще – заклали підвалини для потужної подальшої співпраці.
 
Наталка РЕПЕТА,
координатор проєкту «Формування загальноукраїнської солідарності у виданнях для людей з інвалідністю «Благовіст» (редакція у м. Львів) та «Берег надії» (редакція у м. Краматорськ Донецької області)»
 
Фото Надії ЗЕЛІНСЬКОЇ
На фото: під час наради щодо реалізації проєкту
 
 
#fc3424 #5835a1 #1975f2 #2fc86b #f_syc9 #eef12086 #150714100123