This website works best with JavaScript enabled

Привітні обличчя, зустріч з давніми знайомими, та рішучий настрій на перемогу – так можна охарактеризувати атмосферу, яка панувала на VIII Відкритій Всеукраїнській спартакіаді інвалідів ВОІ СОІУ, яка відбувалася з 13 по 17 вересня у м. Євпаторія. Спортсменів приймав санаторно-курортний лікувальний комплекс «Феміда».

Позмагатися за першість у різних видах спорту сюди із різних куточків України приїхало понад 200 спортсменів, а також команди із сусідніх країн, а саме – Молдови та республіки Білорусь.

Голова Комітету спорту ВОІ СОІУ Сергій Чумак зазначив, що мета спартакіади – популяризувати рекреаційні види спорту, оскільки вони є ефективним способом оздоровлення та реабілітації інвалідів. Яскравою ілюстрацією цього був представлений майстер-клас із виконання рекреаційних спортивних вправ від представниці Волинської команди, якій вже за 60 років. Зокрема, окрім популяризації здорового способу життя голова Комітету спорту ВОІ СОІУ розкриває нові спортивні таланти, які в подальшому можуть гідно представити українську команду і на міжнародних змаганнях та стати Паралімпійськими чемпіонами

Учасників спартакіади вітали: постійний представник Президента України  в АР Крим Віктор Плакіда, заступник міністра соціальної політики Криму Ольга Скворцова, голова Союзу організацій інвалідів Молдови Віталій Ковальов, представник команди Білорусь, голова ВОІ СОІУ Василь Назаренко, голова Комітету спорту ВОІ СОІУ Сергій Чумак, голова Кримського Респбліканського об’єднання інвалідних організацій Всеукраїнської організації інвалідів «Союз організацій інвалідів України» Володимир Хріпунов. Кандидат у депутати від політичної партії «Удар» Валентин Прадун, який надав волонтерів від партії «Удар» для проведення спартакіади.

Зокрема на відкритті всі виступаючі наголошували на тому, що люди з інвалідністю є надзвичайно сильними духом, і кожен прожитий день для них – це вже велика перемога над собою. До прикладу, Василь Назаренко, голова Всеукраїнської організації інвалідів «Союз організацій інвалідів України» звернувся до присутніх такими словами: «Радий знову зустрітися з усіма вами на черговій спартакіаді. Бажаю всім здоров’я, успіхів і перемоги. Хоча ви вже перемогли себе, бо наважилися і приїхали сюди, на спартакіаду».

VIII Відкрита Всеукраїнська Спартакіада вийшла досить результативною і різноплановою, адже змагалися представники не тільки різних команд України, а й команди з різних країн. Також були представлені різні вікові категорії. Наймолодшому спортсмену з Івано-Франківщини не було й 18 років, а найстаршим спортсменам з інших областей вже за 60. Проте відчувалася рівність і взаємоповага.

Учасники спартакіади могли поборотися за першість у 2 залікових видах програм. Так, із видів спорту, які показували особистий залік, були представлені: шахи, шашки та настільний теніс, і цьогоріч їхні результати не впливали на загальнокомандний рейтинг.

До командних видів входили легка атлетика, а саме фігурна їзда на візках та стрибки в довжину з місця, дартс, городки, баскетбол, боча.

Переможцями із різних видів спорту стали:

Фігурна їзда на візках: чоловіки- Олег Зирянок (Білорусь); жінки- Юлія Лисенко (Донецька область);

Шашки: чоловіки- Володимир Урсу (Молдова); жінки – Ірина Ляшенко (Вінницька область);

Шахи: чоловікиВолодимир Іменчук (Севастополь); жінки – Ольга Дреєва (Полтавська область);

Настільний теніс на візках: чоловіки - Павло Сагіров (Донецька область); жінки – Юлія Лисенко (Донецька область);

Настільний теніс стоячи: чоловіки – Олександр Лизанець (Закарпатська область; жінки – Марія Гайдук (Білорусь);

Баскетбол (кидки м’яча в кільце):чоловіки – Роман Філіпов (Запорізька область); жінки – Василина Попович (Закарпатська область);

Стрибки в довжину з місця: чоловіки – В’ячеслав Шелдишев (Миколаївська область); жінки – Катерина Воловик (Кіровоградська область);

Дартс: чоловіки – Володимир Козлітін (Житомирська область); жінки – Ольга Дреєва (Полтавська область);

Городки:чоловіки – Сергій Гнилосир(Полтавська область); жінки – Ганна Рутковецька (Чернівецька область);

Боча: чоловіки – Анатолій Тодоров (Одеська область); жінки – Олена Роздолькіна (АР Крим).

За результатами змагань були виведені загальні командні результати. Так, трійку лідерів очолила команда із Полтавщини.

Цікавим є той факт, що такий вид спорту, як фігурна їзда на візках, до нас привезли спортсмени з Білорусії, де він досить широко поширений в таких видах змагань. Відповідно у цьому виді змагань представники Білоруської команди були неперевершені.

Також новим видом змагань був боча, паралімпійський вид спорту, який має всі шанси прижитися на Всеукраїнських спартакіадах ВОІ СОІУ, а також на спартакіадах, які проводить Львівська обласна асоціація інвалідів ВОІ СОІУ, оскільки представниця нашої команди голова Франківського районного товариства інвалідів Ольга Харченко у цьому виді спорту завоювала срібло. Друге срібло Львівській команді приніс представник Стрийської районної асоціації інвалідів Мирон Мельниченко, у змаганні з шашок.

Важливим був той момент, що незважаючи на спортивну боротьбу, відчувалася загальна єдність людей, які могли поспілкуватися між собою, розповісти про наболіле, корисно провести час та познайомитися з новими цікавими людьми. І хоча людям з функціональними обмеженнями здоров’я доводиться доволі часто в житті стикатися із великими  випробуваннями, та все ж таки у них є сила мужньо ступати вперед крок за кроком, прагнути жити на повні груди, брати від життя весь позитив і вчити цьому інших.

Навіть по завершенні спартакіади, ніхто з учасників не хотів покидати Кримської землі, адже атмосфера чесної спортивної боротьби та цікавого культурного відпочинку, де всі спортсмени почували себе рівними не відпускала, бо саме такі речі є чи не найважливішими для осіб з функціональними обмеженнями здоров’я.


На фото: під час VIII Відкритої

Всеукраїнської Спартакіади

інвалідів ВОІ СОІУ: відкриття спартакіади; фрагменти зі змагань.

 

 

 

 

#fc3424 #5835a1 #1975f2 #2fc86b #f_syc9 #eef12086 #150714100123