This website works best with JavaScript enabled

Близько 300 спортсменів з усіх міст та районів області взяли участь у ювілейних змаганнях, які провели 4-5 жовтня на базі оздоровчо-лікувального комплексу «Ровесник», що поблизу Червонограда (Львівська область). Організатори спартакіади – Львівська обласна асоціація інвалідів та обласний центр інвалідного спорту «Інваспорт».

Метою цього заходу є масове залучення людей з інвалідністю до регулярних занять фізичною культурою і спортом. Окрім того, саме на таких змаганнях віднаходять нові спортивні таланти, що згодом стають членами паралімпійської збірної України.

Під час відкриття спартакіади з вітальним словом виступили організатори і представники від влади області та району. Звернулися до учасників змагань і відомі паралімпійці Львівщини – Роман Павлик, заслужений майстер спорту України з легкої атлетики, дворазовий чемпіон та дворазовий бронзовий призер XIV Паралімпійських ігор-2012, а також Антон Дацко, майстер спорту України міжнародного класу з фехтування на візках, срібний призер XIV Паралімпійських ігор-2012.

Голова Львівської обласної асоціації інвалідів Леонід Тарасенко під час виступу сказав: «Сьогодні 25 спартакіада інвалідів, повернімося ж до 1987 року, коли відбувалася перша Спартакіада. Ми мусимо згадати тих організаторів, які розпочали розвиток масового спорту людей з інвалідністю на Львівщині. Це Вадим Магрілов, Олександр Якубовський, Ярослав Грибальський, який тоді брав участь у змаганнях. Біля витоків розвитку інвалідного спорту був також Юрій Погоріляк. У першій Спартакіаді брало участь 60 учасників, сьогодні ж – близько 300 спортсменів. Саме розвиток спорту на Львівщині сприяв розвитку заняттям фізичною культурою загалом в Україні. Хочеться, щоб і надалі розвивався спорт людей з інвалідністю, щоб покращилися умови для тренувань. Ми прагнемо, щоб за кілька років тут було не 300 людей, а 1000».

Гаслом Спартакіади, як зауважив керівник Львівського центру інвалідного спорту «Інваспорт» Вадим Магрілов, є фраза: «Пробудимо розум, загартуємо тіло, зміцнимо дух». Під час відкриття змагань Вадим Зіновійович також розповів, що відбіркові змагання для участі в обласній спартакіаді розпочали ще в травні у містах та районах Львівщини, в яких взяло участь понад 1300 учасників. Він також розказав про успіхи паралімпійців Львівщини.

Зачитав дванадцяту спортсменів області, що представляли Україну на Паралімпіаді-2012 заступник голови Львівської ОДА Олег Рудницький. Він також звернувся до спортсменів зі словами: «Усі ви, що тут присутні, є прикладом для нас, здорових людей». Він також побажав здоров’я та подальших перемог усім учасникам.

Від імені Львівської облдержадміністрації Олег Рудницький нагородив Романа Павлика та Антона Дацка, а також їхніх тренерів пам’ятними гобеленами.

«Заняття фізкультурою та спортом – це спосіб життя, це сила духу. По-особливому це відчувається на вашій спартакіаді. – З такими словами звернувся до спортовців Ярослав Качмарик, голова постійної комісії з питань бюджету, соціально-економічного розвитку та комунальної власності обласної ради. – Заняттям спортом ви прославляєте Україну і ми гордимося цим», - зауважив пан Ярослав.

Лариса Фарин, заступник голови Сокальської районної державної адміністрації висловила пошанування силі духу, моці та завзяттю, яке демонструють учасники спартакіади.

Під час урочистого відкриття змагань було вручено посвідчення майстра спорту України Уляні Ціздин, яка першою в області виконала норматив з пауерліфтингу серед незрячих та Соломії Куприч, чемпіонці Європи з легкої атлетики.

Урочистим підняттям прапору, для чого запросили Романа Павлика, Антона Дацка і Ольгу Харченко, а також виконанням гімну України закінчили відкриття XXV Спартакіади інвалідів Львівщини.

Учасники змагань виборювали нагороди, граючи у шашки та шахи, настільний теніс, міні-футбол, більярд, дартс, змагаючись у перегонах на візках, легкій атлетиці (біг на 60 та 300 метрів, стрибки у довжину з місця, метання медицинболу), рукоборстві та важкій атлетиці.

Команди-учасниці були нагороджені від Львівської обласної асоціації інвалідів кубками та книжками «Історія Всеукраїнської організації інвалідів «Союз організацій інвалідів України», а також від облцентру «Інваспорт» – пам’ятними сувенірами. Учасники-переможці у всіх видах спорту різних нозологій – медалями та дипломами.

Серед людей з інвалідністю чимало творчих людей. Тож уже традиційним є проведення в рамках спартакіади творчого вечора. От і цьогоріч учасники змагань співали, читали вірші, демонстрували свої обдарування.

Ювілейна Спартакіада інвалідів Львівщини залишила по собі приємні спогади в її учасників. Так, Олег Калачик із Пустомитівського району кореспонденту «Благовіста» розповів: «Я вперше на Спартакіаді й мені тут дуже подобається. Передусім тому, що відчувається дух змагань, ми, учасники, маємо можливість знаходити друзів, спілкуватися між собою. Людей з особливими потребами суспільство не сприймає, тому хочеться, щоб частіше проводили такі заходи. А для цього має бути відповідне фінансування. На мою думку, у великій мірі ситуація залежить від Верховної Ради України та інших керівних органів держави та області».

Схожу думку висловив ще один учасник змагань – В’ячеслав Умнов з міста Трускавця: «Будь-яка спартакіада дає людям-інвалідам особливе піднесення. У фізичному плані ти бачиш, що не гірший від інших людей. Тут ми, люди з інвалідністю, почуваємося на рівні зі здоровими. Загалом ми бачимо падіння ставлення державних органів до людей неповносправних. Ми кинуті напризволяще. І саме ініціатива керівників громадських організацій тримає на плаву проведення цих спартакіад».

Дводенні змагання минули навдивовижу швидко. Ось і закриття спартакіади – на обличчях нагороджених панувала усмішка – вони такі, як усі та можуть досягнути чималих успіхів, адже про це свідчать спортивні досягнення краян Романа Павлика та Антона Дацка.


На фото: відкриття XXV Спартакіади інвалідів Львівщини; під час змагань; творчий вечір, проведений в рамках Спартакіади

 

 

#fc3424 #5835a1 #1975f2 #2fc86b #f_syc9 #eef12086 #150714100123