This website works best with JavaScript enabled
Joomla

Львівська обласна асоціація

Всеукраїнської організації
Союз осіб з інвалідністю України

На базі оздоровчо-лікувального комплексу «Ровесник», що розташований у с. Комарів Сокальського району, 17-18 вересня відбулася дводенна обласна Спартакіада людей з інвалідністю Львівщини. Ці змагання для області були вже 28-ми і зібрали понад 200 спортсменів із майже всіх міст і районів. Організатори цього заходу, як і в попередні роки – Львівська обласна асоціація інвалідів та Львівський регіональний центр «Інваспорт».

Як зауважив під час урочистого відкриття змагань голова Львівської обласної асоціації інвалідів Леонід Тарасенко, метою спартакіади є залучення її учасників до систематичних занять фізичною культурою і спортом, покращення фізкультурно-реабілітаційної роботи серед людей з інвалідністю.

Від голови Львівської обласної державної адміністрації учасників вітав заступник голови ЛОДА Андрій Корнат. У своєму вітальному слові він, зокрема, зауважив: «Ви є дуже яскравим прикладом повносправним, які часом впадають у депресію. Адже в тяжкі хвилини треба нести свій хрест. Ваш приклад надихає».

Ярослав Грибальський, голова правління ГО Львівське обласне відділення Українського фонду «Реабілітація інвалідів» під час урочистості згадував, як приїхав на першу таку спартакіаду. Це було 1989 року. «Тоді ми соромилися своєї інвалідності, - зауважує п. Ярослав. – За всі ті роки дуже багато змінилося. Сьогодні головне, аби тільки люди хотіли і мали можливість себе зреалізувати».

«Ті люди, які сьогодні є тут, - розпочав своє звернення до присутніх начальник Львівського регіонального центру «Інваспорт» Мирослав Николаєв, - ви вже є героями. Дякую, що ви тут».

Чимало підбадьорливих слів, слів підтримки лунало і з уст інших гостей Спартакіади, зокрема, присутніх із відкриттям змагань вітали також директор з кадрів і соцпитань ДП «Львіввугілля» Іван Войценко, заступник голови Червоноградської міської ради Ігор Корнат, начальник управління Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у Львівській області Орест Климкович, начальник відділу молоді та спорту Сокальської РДА Андрій Мандрик, начальник облцентру «Спорт для всіх» Вадим Климкович, голова правління Львівського центру соціального захисту та реабілітації інвалідів «Созарін».

Опісля гарних слів привітань головний суддя Спартакіади, суддя Національної категорії Юрій Байцар зачитав спортсменам програму змагань, тож учасники попрямували на свої старти.

Приємно було спостерігати за тим, як наполегливо кожен зі спортсменів боровся за перемогу. Безперечно, свою мету ці змагання виконують, адже щороку спортсмени радо їдуть на Спартакіаду, щоби позмагатися, показати свої можливості, покращити торішні результати, а також – поспілкуватися з рівними. Адже, на жаль, попри значні зусилля громадських активістів інвалідного руху, поки в нашій державі люди з інвалідністю кинуті за борт суспільного життя. Лише одиниці з них можуть повноцінно займатися спортом, зокрема, у секціях «Інваспорту»; питання доступності спортивних споруд досі є невирішеним. Тому часто такі Спартакіади дають поодиноку можливість спробувати себе у спорті, щоб, можливо, потім зайнятися ним професійно.

Цього року змагання проводили з таких видів спорту: шашки, шахи, армспорт (рукоборство), бомбаскет (кидання м’яча в корзину), дартс, настільний теніс, бочча, більярд, перегони на візках, біг та стрибки в довжину з місця.

Учасники змагань – це переможці своїх районних та міських спартакіад, тож види спорту їм дуже знайомі. Однак, багато спортсменів вперше спробували свої сили в боччі, бо раніше ця спортивна гра не була передбачена Положенням про Спартакіаду.

Новим для учасників став і майстер-клас зі стрільби з лука. Його провела начальник оргвідділу Львівського регіонального центру «Інваспорт» Юля Нікітенко-Рожко. Як виявилося, чимало спортсменів зацікавив цей вид спорту, адже було багато охочих спробувати стріляти з лука.

Уже традиційно Спартакіада не є лише спортивним святом, адже увечері першого дня змагань усі учасники збираються в актовому залі. Тут вони демонструють свої творчі таланти. Щороку є потреба в тому, щоб збільшувати кількість столів для виробів ручної праці, де і вишивка, і в’язання, і саморобки… Дехто співає, танцює, читає власну поезію… Організаторам доводиться давати навіть певний регламент учасникам, бо охочих є дуже багато.

Дводенні змагання спливають швидко. Здавалося, учасники лише приїжджали до «Ровесника», зустрічали своїх друзів з інших районів та міст, а ось уже зібралися для нагородження.

«Змагання проводять для того, щоб були переможці. І ми маємо їх чимало», - звернувся до спортсменів начальник Львівського регіонального центру «Інваспорт» Мирослав Николаєв. Так розпочали нагородження переможців. Треба було бачити, як тішився кожен із них, коли називали їхні імена, як раділи довгоочікуваним медалям і грамотам. На жаль, через брак друкованої площі, ми не можемо надрукувати всі їхні імена. Однак, дорогі фіналісти, ви – молодці, пам’ятайте про це тоді, коли вам буде важко і завжди прямуйте дорогою перемог.

Цьогоріч судді підрахували також загальнокомандні успіхи. Виявилося, найкраще виступили спортсмени Золочівського району, міста Моршин і Буського району.

Спартакіада закінчилася побажанням успіхів у подальшому житті голови Львівської обласної асоціації інвалідів Леоніда Тарасенка. Бажаємо цього учасникам Спартакіади і ми.

Союз організацій інвалідів України Національна асамблея інвалідів України Міністерство соціальної політики України Президент України
Верховна Рада України Кабінет Міністрів України Львівська обласна рада Львівська облдержадміністрація
Львівська міська рада Фонд соціального страхування від нещасних випадків на виробництві Пенсійний фонд України Фонд соціального захисту інвалідів
#fc3424 #5835a1 #1975f2 #2fc86b #f_syc9 #eef12086 #150714100123