This website works best with JavaScript enabled

Підсумували роботу та визначили нові цілі
Перше цьогорічне засідання Ради Львівської обласної асоціації Всеукраїнської організації Союз осіб з інвалідністю України відбулося 25 січня. Члени Ради одноголосно обрали заступника голови обласної асоціації. Нею стала інструктор організаційного відділу ЛОА ВО СОІУ Ольга Гладка.
На порядку дня були й інші важливі питання. Зокрема, про роботу Львівської обласної асоціації ВО СОІУ, міських, районних асоціацій і товариств осіб з інвалідністю в 2017 р. та напрямки діяльності на 2018 р. доповіла голова Львівської обласної асоціації Оксана Кіяновська. Вона докладно прозвітувала про заходи, що були проведені торік. Серед них кількаразові – засідання Ради, Президії Ради ЛОА ВО СОІУ, а також одноразові, як-от: позачерговий з'їзд, всеукраїнська конференція «Про забезпечення достатнього рівня життя та соціального захисту людей з інвалідністю в Україні відповідно до Конвенції ООН про права осіб з інвалідністю», семінар і тренінг щодо обміну досвідом між Львівською обласною асоціацією та Полтавським обласним осередком ВО СОІУ, ювілейна 30 обласна спартакіада та деякі інші. Окрім того, велася й інша робота, що стосувалася зміцнення міських і районних осередків ЛОА, налагодження співпраці з органами виконавчої влади та місцевого самоврядування, іншими громадськими організаціями. Постійно упродовж року активно працював юридичний відділ, дбала асоціація і про інформаційне забезпечення людей з інвалідністю, видаючи у світ газету «Благовіст» та випускаючи телепрограму «Береги надії». Цьогоріч у планах керівництва асоціації продовжити найкращі починання та запровадити нові форми роботи, залучати до діяльності асоціацій і товариств області більше молодих людей з інвалідністю, словом – рухатися вперед.
Питання проведення обласної спартакіади також було винесено на порядок дня. Члени Ради напередодні подавали пропозиції до Положення цих обласних змагань. Під час засідання всі пропозиції були обговорені, присутні дійшли спільного рішення, що спартакіада у 2018 р. відбуватиметься упродовж двох днів зі складом команд – шість осіб.
Члени Ради також мали змогу трохи більше дізнатися про «Права людини та дотримання їх у поліцейській практиці». Із таким виступом до присутніх звернувся старший інспектор з особливих доручень Управління забезпечення прав людини Національної поліції України Андрій Британ. Він, зокрема, розповів про специфіку своєї діяльності, що полягає у недопущенні порушень прав людини поліцейськими під час несення служби. Андрій Іванович наголосив, що кожна людина, яку затримує поліція, має знати про три основні права: на медичну та юридичну допомогу та право повідомити родичів або третіх осіб про затримання.
Значне зацікавлення членів Ради ЛОА зумовила презентація університету банківської справи і нової спеціальності «соціальний захист». Директор Львівського інститут цього університету, доктор економічних наук Микола Возняк розказав присутнім історію створення закладу, а також основоположні принципи діяльності. Він закликав дітей з інвалідністю до навчання в цьому закладі, адже тут можна здобути одразу два дипломи – українського і європейського зразка. Виступ Миколи Андрійовича доповнили викладачі університету – доцент кафедри банківської справи, кандидат економічних наук Назар Галайко та доктор філософський наук, професор Зоя Скринник.
Було, зокрема, сказано, що сьогодні метою університету є залучити, навчити і працевлаштувати людей з інвалідністю. На сьогодні університет навчає спеціалістів за такими напрямками: «Економіка», «Облік і оподаткування», «Фінанси, банківська справа і страхування», «Менеджмент», «Соціальне забезпечення». Останній напрям передбачає вміння випускника забезпечити фінансову складову соціальної політики держави. Цікаво, що цей навчальний заклад пропонує своїм студентам навчатися дистанційно за індивідуальним планом.
Разом із тим, директор Львівського відділення Фонду соціального захисту інвалідів Галина Мисаковець наголосила, що Фонд має можливість оплачувати навчання дитині з інвалідністю в будь-якому навчальному закладі. Це відкриває нові перспективи перед абітурієнтами, створюючи можливість подальшої самореалізації.
Голова Львівської обласної асоціації Оксана Кіяновська запропонувала представникам університету банківської справи провести семінар-тренінг щодо фінансової грамотності, на що вони радо згодилися.
Під час засідання Ради ЛОА виступили також: директор Львівського відділення Фонду соціального захисту інвалідів Галина Мисаковець, начальник юридичного відділу Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Львівській області Юрій Бобеляк, заступник начальника Управління пенсійного забезпечення Головного управління пенсійного фонду України у Львівській області Руслана Іванкова, лікар-онколог, реабілітолог міжрайонної спеціалізованої онкологічної МСЕК КЗЛОР «Львівський обласний центр медико-соціальної експертизи» Олексій Тишкевич. Виступи зумовили жваве обговорення питань, про які йшлося, члени Ради ЛОА мали змогу почути відповіді на запитання, що їх цікавили.
Наталка РЕПЕТА
Фото автора

#fc3424 #5835a1 #1975f2 #2fc86b #f_syc9 #eef12086 #150714100123