This website works best with JavaScript enabled

     3 грудня щорічно відмічається Міжнародний день інваліда з ініціативи Організації Об’єднаних Націй.

     Моршинське міське товариство інвалідів зібралося в цей день в сесійному залі міської ради відзначити урочисту академію з нагоди цієї дати. Не дивлячись на снігову погоду людей зібралося, що не було де сісти. Хоча це не свято, а ще одна нагода привернути увагу суспільства, владних структур на державному та місцевому рівні, керівників установ, підприємців і всіх людей доброї волі до проблем, до потреб і запитів людей з інвалідністю до умов їхнього життя. Це особливий день для особливих людей.

     Урочисту академію відкрила голова ММТІ Зіновія Кецик, яка привітала всіх присутніх та озвучила короткий звіт про пророблену роботу за цілий рік.

    З віршом  про Україну виступив ,Артем Чивіков, самий молодший і активний член нашого товариства, який закінчив школу з похвальним листом. Сертифікат за те, що відмінно виконав  канікулярні завдання. Сертифікат «Золотий колосок»- Артем став призером Міжнародного природничого інтерактивного конкурсу «Колосок весняний 2019 рік».

      Зіновія Кецик наголосила на те, що в людей з інвалідністю дуже багато проблем. Хоча на передодні міжнародного Дня інвалідів про них згадують всі: від можновладців до меценатів. Наводяться статистичні дані та цифри про обсяги матеріальної допомоги, влаштовуються урочистості та різноманітні акції. Та ні для кого не секрет, що нашим інвалідам живиться набагато гірше, ніж про це звітують чиновники. Найголовніша з них- забезпечення людей з інвалідністю медичною допомогою, обстеження, яке страшно дороге. Для прикладу наведемо, що УЗД коштує від 200 до 500 грн., томограма 900-2000,00 грн., різні аналізи від 1000,00-5000,00 грн. Люди хворіють і не мають можливості в стаціонарі, бо все дороге. Лікарі виписують лікарство найдорожче, різні консультації теж коштують дорого. Чи може особі з інвалідністю з мізерною пенсією в 1500,00 грн. дозволити собі таке обстеження та лікування, бо хворі вимушені купувати всі ліки за свої гроші, бо в лікарні не має навіть найнеобхіднішого : спирту, вати, шприців. Про що можна говорити дальше. Ліки на сьогоднішній день такі дорогі і дальше продовжується підвищення їх. За харчування мови не може бути. В деяких лікарнях харчування можна приєднати до харчування в тюрмі.

        Субсидії різко скоротили, і не всі можуть використовувати їх, то син не працює, то донька приписана, а живе в другому місті і так дальше.

       Можна продовжувати список проблем, але жити хочеться і життя продовжується. Наше товариство на чолі з міською радою, де голова міста Руслан Ільницький та з управлінням праці, де керівник Марія Сидор робимо все можливе, щоб покращити життя наших людей з інвалідністю. Ось мер міста надав 20 чоловікам по 200 грн. до Міжнародного дня інваліда і 30 чоловікам по 280 грн. до Нового року та Різдвяних свят. Саме завдяки його підтримці було вирішено питання передплати газети «Благовіст» 158 примірників на 2020 рік. Виступаючи перед присутніми, Зіновія Кецик запевнила , що кожен інвалід прагне бути активним громадянином в нашому суспільстві. Вона подякувала своїм активним спортсменам : Юрію Кузьміних, Олексію Савчук, Юрію Сирмай, Андрію Куленко, Віталію Сакаль, Галина Мацик, Світлані Казидуб, Наталії Мочарській, Наталії Врублевській і т.д.

       З словами привітання та побажання виступив заступник голови – Юрій Ярославович Янків, який запевнив, що міська рада підтримала і буде підтримувати осіб з інвалідністю. Нагородив грамотами З.Кецик і всіх активних членів товариства.

     В свою чергу голова товариства нагородила почесними грамотами: Руслана Ільницького, Тетяну Левкович, Миколу Воєводу, Марію Сидор, які з теплими, щирими словами звернулися до присутніх в залі.

    Також гарно виступила заступник територіального центру- Голобин Віра Василівна, яка наголосила, що ми тісно співпрацюємо, бо робимо одну роботу.

Завідувач сімейної медицини Моршинської міської лікарні- Дуда Ірина Романівна розповіла про доступні ліки, про новшенства в медицині, її теж було нагороджено грамотою.

        Грамотами також нагороджені благодійники – Лідія Печеняк, кафе «Оберіг», Андрій Аксентійчук, Андрій Богаєць, Володимир Бубнов , Орест Михайків.

          ММТІ виносить щиру подяку Лесі Кушнір, Ользі Монастирській, Валентині Крук, телепередачі «Простір» Володимиру Федоренко та Ірині Михайлишин, які висвітлюють наші заходи неодноразово по телебаченню.

          Ми висловлюємо щиру подяку всім хто організував для всіх присутніх , а їх в залі знаходилося більше 50 чоловік, організували святковий стіл з гарячим чаєм.

          Після  цього нас ще запросив керівник «ЦХБ»- Людвіг Шік, де всіх людей з інвалідністю почастував смачним борщем та чудовим пловом, печенням, та чаєм, за що інваліди їм були дуже вдячні. Побільше б таких милосердних людей, то людям з інвалідністю жилося б набагато краще. Добре було б, щоб про потреби й проблеми інвалідів пам’ятали завжди. Свято завершилося «Многая літа».

Голова ММТУ                                                                          Зіновія Кецик

#fc3424 #5835a1 #1975f2 #2fc86b #f_syc9 #eef12086 #150714100123