This website works best with JavaScript enabled
Joomla

Львівська обласна асоціація

Всеукраїнської організації
Союз осіб з інвалідністю України

Усмішки, щирі привіти, радісні обличчя – цьогоріч учасників обласної спартакіади Львівщини серед людей з інвалідністю значно менше, ніж зазвичай, але тим приємнішою є їхня зустріч. Це вже 33 такі змагання в області, які 3-4 жовтня зібрали 75 спортсменів з більшості районів Львівщини у м. Львові. Спартакіаду провели відповідно до карантинних вимог – із дотриманням маскового режиму, фізичним дистанціюванням і обмеженням щодо перебування певної кількості людей у закритих приміщеннях. Для цього виокремили три локації для проведення змагань із п’яти видів спорту, серед яких – шахи та шашки, легка атлетика (біг на 60 м і стрибки в довжину з місця), дартс і боча.

Організували і провели спартакіаду традиційно – Львівська обласна асоціація ВО СОІУ разом із Львівським регіональним центром «Інваспорт».

Відкриття змагань відбувалося у просторому залі готелю Волтер, де і мешкали учасники змагань. Відкрила їх голова Львівської обласної асоціації Оксана Кіяновська з побажаннями учасникам добра і всього найкращого, нових спортивних перемог.

Володимир Любіжанін, в. о. начальника Львівського регіонального центру «Інваспорт» від імені всіх співпрацівників запевнив присутніх, що вони й надалі удосконалюватимуть свою роботу, щоб на честь українських паралімпійців на найвищих п’єдесталах світу піднімали прапор України та щоб лунав наш Гімн.

Захід відвідав народний депутат України Олег Синютка, який теж звернувся до присутніх: «Дуже дякую вам, що попри пандемію коронавірусу, ви тут зібралися. Це ще більше важливо для тих людей, які дізнаються про те, що цей захід відбувся. Адже ви сьогодні є прикладом для наслідування для багатьох. Дякую вам, що не закриваєтеся в чотирьох стінах».

Із побажанням віри в свої сили та перемоги виступив представник Фонду соціального захисту інвалідів Антон Солтис.

Цікаво, що серед присутніх на спартакіаді як учасники з досвідом, так і новачки. До прикладу, Іван вже неодноразово перемагав на таких змаганнях, адже має задатки до легкої атлетики – і бігає швидко, і стрибає далеко. Цьогоріч вперше у змаганнях взяла участь і його дружина Аня. Каже, що цікаво випробувати себе. Аня запевнила, що під час змагань не хвилювалася.

Серед спортсменів впізнаємо багато знайомих учасників із минулих спартакіад. Іван займається пауерліфтингом, виступає на всеукраїнських змаганнях. Але і цю спартакіаду пропустити не міг.

Під час розминки з легкої атлетики молодий і талановитий атлет Петро показує іншим учасникам, як правильно стрибати, адже він професійно займається спортом. А ще кілька років тому ми розповідали про нього як про учасника-відкриття спартакіади, який має значний потенціал, щоб стати видатним спортсменом паралімпійської збірної України. Віримо в його майбутні досягнення.

Ось так у кожного учасника спартакіади свій шлях до особистих перемог, свої персональні рекорди. За кожним – його унікальна історія. Хтось прагне здобути міжнародне золото, а хтось – потрапити на таку обласну спартакіаду. Чудово, що кожен може досягнути своєї мети, лише варто докласти зусиль і бути наполегливим.

Під час 33 обласної спартакіади найвправнішими були учасники з Буського району, які вибороли першість змагань. Команда Радехівського району посіла друге місце, а на третьому – Сокальський район.

Змагання між учасниками – це важливо, бо саме з цією метою й організовують обласні спартакіади. Проте не менш важливий і той факт, що саме завдяки таким заходам люди знайомляться, з них починається багаторічна міцна дружба, приязні взаємні стосунки. А щорічні зустрічі на спартакіаді не лише дають змогу реалізувати себе у спорті, а й побачити друзів, поспілкуватися і стати трохи щасливішими. Та й загалом учасники спартакіади – це зазвичай усміхнені та дружелюбні люди. Спорт єднає щасливих, адже займаючись спортом і самопочуття покращується, і настрій.

Дводенні змагання добігли кінця, попереду – в кожного учасника своє життя, свої цілі та шлях до їх досягнення. Бажаємо успіхів на цьому шляху усім і кожному!

Наталка РЕПЕТА

Фото автора та Надії ЗЕЛІНСЬКОЇ

 

Союз організацій інвалідів України Національна асамблея інвалідів України Міністерство соціальної політики України Президент України
Верховна Рада України Кабінет Міністрів України Львівська обласна рада Львівська облдержадміністрація
Львівська міська рада Фонд соціального страхування від нещасних випадків на виробництві Пенсійний фонд України Фонд соціального захисту інвалідів
#fc3424 #5835a1 #1975f2 #2fc86b #f_syc9 #eef12086 #150714100123