This website works best with JavaScript enabled

Пустомитівська районна асоціація інвалідів була створена 28 вересня 1992 року. Першим головою був Кусторкін Юрій Ігорович. З 2000 року головою асоціації є Білик Марія Миколаївна 01.08.54 року народження.

Адреса асоціації: 81100, м. Пустомити, вул. Грушевського, 4

тел: (03230) 4-15-15

e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Голова Пустомитівської районної асоціації інвалідів Білик Марія Миколаївна нагороджена: Почесною грамотою ВОІ СОІУ (29.09.2005; 06.10.2008; 24.09.2009), Подякою Кабінету Міністрів України (03.12.2011), Подякою Міністерства праці (22.09.2006), Почесною грамотою Міністерства праці і соціальної політики (03.12.2010).

Головною метою асоціації є соціальний захист і реабілітація  втрачених функцій організму, повернення до активного життя та створення умов для максимальної інтеграції людей з особливими потребами у суспільство.

Пустомитівська асоціація має 5 своїх осередків у районі.  Під офіс асоціації надано приміщення  площею 11 кв.м., є телефон, оплату якого проводить асоціація, створені умови доступності. Регулярно проводяться засідання Президій та Ради, до яких інколи залучаються представники районної влади.

Із співпрацею з районною владою та районним Центром зайнятості, Пустомитівська РАІ, сприяє працевлаштуванню та наданню допомоги людям з особливими потребами. Асоціація часто проводить: районні Спартакіади людей з фізичними вадами, благочинні акції до свят «Милосердя», відзначення Міжнародного Дня інвалідів, творчі фестивалі та вечори, поїздки до Карпат та до монастирів України.

Ініціативною групою Пустомитівської РАІ написано та реалізовано проекти «Реабілітаційний центр для людей з фізичними вадами», та «Інноваційна модель сприяння у працевлаштуванні осіб з особливими потребами», на міжнародному рівні.

Вивчаючи потреби сьогодення членів асоціації, було написано та реалізовано проект в 2007-2008рр., який надав можливість відкрити при асоціації реабілітаційний центр. При центрі працюють такі служби:

  • психологічна (прийом психолога);
  • соціальна (юридична консультація та допомога,консультації з працевлаштування);
  • медична (вимірювання артеріального тиску, масаж, медична консультація та направлення до лікаря);
  • спортивна (обладнаний тренажерний зал, в якому працює реабілітолог, спортивна та лікувальна гімнастика, організація походів, змагань, Спартакіад);
  • методична (обладнаний куток спеціалізованої літератури з питань допомоги методів природного лікування, надання невідкладної медичної допомоги та працевлаштування і здобуття необхідних професій).

Кожна служба складається з 5-ти чоловік, які виконують свої обов’язки на громадських засадах.

З жовтня 2008 року по березень 2009 року асоціацією було написано та реалізовано проект, який надав можливість створити при асоціації  інформаційно-консультаційний центр з працевлаштування «Калиновий кетяг». Під час реалізації даного проекту, люди з фізичними вадами Пустомитівського району мали можливість оволодіти професійними навиками: швачки, флориста, перукаря та комп’ютерної грамотності. Були проведені тренінги та практики із започаткування підприємницької діяльності. Надаються консультації з питань трудового законодавства, працевлаштування, допомога та документальний супровід у працевлаштуванні, організовуються «круглі столи» та зустрічі роботодавців району, області з по шукачами роботи. Спільно з районним Центром зайнятості надаються щомісячні інформації по вакансіях робочих місць.

За франтівські кошти обладнано навчальний клас комп’ютером, швейною машинкою, робочим столом та стільцями. По кожній професії було закуплено необхідний робочий інвентар та канцтовари.

Інформаційно-консультаційний центр з працевлаштування та реабілітації людей з обмеженими фізичними можливостями «Калиновий кетяг», мають можливість відвідувати люди в зручний для них час. Напрямок роботи Центру скерований на підтримку в скрутній ситуації людей з особливими потребами, які мають намір змінити своє життя на краще, не байдужі до себе і свого становища, активно шукають роботу чи мають намір започаткувати власну справу.

У 2000 році

7 липня відбулася Конференція (Збори) Пустомитівської районної асоціації інвалідів, на яких було обрано головою Пустомитівсикої районної асоціації інвалідів Білик Марію Миколаївну.

У 2004 році

відбулася Конференція (Збори) Пустомитівської районної асоціації інвалідів.

У 2007 році

8 лютого на сесії районної Ради затверджено районну Комплексну програму  соціальної підтримки і реабілітації інвалідів на 2007-2010 роки. Зареєстровано 492 члени організації. Проведено 6 засідань Ради, 4 засідання Президії. Пустомитівською районною асоціацією інвалідів було проведено родинне свято для сімей в яких проживає 2-є і більше інвалідів, до дня інвалідів, Різдва Христового, організовано поїздку в м. Яремче. Передплачено 100 примірників газети “Благовіст”.

У 2008 році

Пустомитівською районною асоціацією інвалідів було проведено свято до дня матері, творчий фестиваль “Повір у себе”, районна спартакіада інвалідів, засідання круглого столу щодо Конвенції ООН про права інвалідів, творчий фестиваль “Барви життя”, свято святого Миколая. Організовано поїздку в Карпати.

У 2009 році

Пустомитівська районна асоціація інвалідів провела заходи присвячені дню матері, творчий фестиваль “Повір у себе”, свято до св.Миколая. Організувала трьох денну поїздку в Карпати.

У 2010 році

Львівська обласна асоціація інвалідів вивчала статутну діяльність Пустомитівської районної асоціації інвалідів, прийняла участь в проведенні засідання «круглого столу» по питаннях «Права інвалідів».

У 2011 році

зареєстровано 468 членів організації. Забезпечені засобами доступу для осіб з обмеженими фізичними можливостями такі об’єкти, як: Районна Рада і адміністрація, Міська Рада, Управління праці і соціального захисту, Пенсійний фонд, Центр зайнятості, поліклініка, стаціонарні відділення лікарні. У вересні проводились збори, на яких аналізувалося хід виконання чинного законодавства та нормативних актів. Проводяться профілактичні медичні огляди інвалідів. На реабілітаційне лікування скеровано 5 осіб в Трускавець, 10 осіб березівські лікувальні води, Волинська турія. Передплачено 55 примірників газети «Благовіст» на 2011 рік.

2012 рік

26 серпня  була проведена Спартакіада для інвалідів району.

Також у 2012 році відбулася перереєстрація Статуту районної асоціації інвалідів у відповідності до Статуту ЛОАІ та ВОІ СОІУ.

2016 рік

Родинне свято
Пустомитівська районна асоціація інвалідів давно працює в напрямку соціального захисту і надання трудової реабілітації людям з інвалідністю. Актив проводить круглі столи, засідання, зустрічі із представниками влади, Пенсійного фонду, соціального захисту населення, центру зайнятості, роботодавцями. Належна співпраця і з міською радою м. Пустомити. Співпраця із територіальним центром (директор Томчишин В. Я.) дає можливість відвідувати людей з інвалідністю надому. Спільно вивчаємо житлово-побутові умови, надаємо необхідну допомогу у вирішенні проблем.
Належна допомога надається сім’ям, у яких два і більше інвалідів. Таких сімей на обліку 35. Їх в першу чергу залучаємо до заходів, прощ, проїздок. Традицією стало для таких сімей проводити «Родинне свято». На цьому заході вони мають можливість поспілкуватися, поділитись сімейними традиціями, успіхами у творчості.
Таке свято відбулось недавно у приміщенні актового залу Пустомитівської ЗОШ№1. До нас завітали перший заступник голови ЛОАІ ВОІ СОІУ Оксана Кіяновська, мер міста Олег Серняк, начальник управління соціального захисту Микола Степований, голова постійної комісії Пустомитівської районної ради з питань соціального захисту населення, охорони здоров’я, сім’ї, материнства, дитинства Юрій Зінько, провідний спеціаліст відділу соціальної роботи районного центру соціальної служби для сім’ї, дітей та молоді Галина Москалюк, начальник філії КС «Вигода» Ольга Петришин. З благословенням Божої ласки для родин свято розпочав о. Юрій Чудяк – настоятель храму УГКЦ Успіння Пресвятої Богородиці м. Пустомити.
Святкова атмосфера панувала в прикрашеній залі (родзинкою якої було «Родинне дерево») і де була виставка творчих робіт, святковий концерт. Учасники свята вшанували пам'ять Т. Г. Шевченка. Співали пісні, читали вірші. Сім’ї отримали цінні подарунки.
З великою повагою і вдячністю представники сімей звертались до голови районної асоціації інвалідів Марії Білик. Завдяки її зусиллям наша асоціація займає належне місце в районі та області. Марія Білик організовує для нас заходи до Дня матері, Дня захисту дітей, районні спартакіади, творчі фестивалі «Барви життя», прощі в Унівську Лавру, Гошівський монастир, Страдч, Зарваницю, Джублик, поїздки замками Львівщини та на термальні води в Закарпаття.
Приємно, що районна влада належно оцінює її працю і на підтримку статутної діяльності асоціації в цьому році виділено 60 тис. грн.
Від імені всіх сімей бажаємо М. М. Білик та її сім’ї міцного здоров’я, щастя, радості, достатку. Нехай Господь Бог допомагає їй у всіх добрих справах для людей з інвалідністю. також вдячні всім гостям, активу, хто допоміг у проведенні свята.
Сім’я Кривченко (смт Щирець) та сім’я Теслі (с. Милошовичі)
Пустомитівсткий р-н Львівської обл.
НА ФОТО: під час родинного свята

Спартакіада в Пустомитівському районі

Відбулася 16-та спартакіада людей з інвалідністю Пустомитівського району. Перед початком змагань всі присутні отримали благословення від отця Степана, послухали привітання від мера міста Олега Серняка, головного спеціаліста сектора молоді і спорту райдержадміністрації Олександри Цимбали, керівника КС «Вигода». Всі присутні разом виконали Державний Гімн України.

Змагання відбувались з таких видів спорту: шахи, шашки, підняття гирі, біг на різні дистанції, стрибки в довжину, медицинбол, армреслінг. Змагання проходили в напруженій боротьбі.

Найкращі результати показали: серед чоловіків – Василь Степанків, Богдан Кефор, Віктор Кривченко, Богдан Песля, Микола Ярош; серед жінок – Валентина Кривченко, Неля Фентісова, Марія Сеньківська, Ірина Врублевська, Любомира Близняк.

Учасники змагань отримали подарунки, ласували солодощами.

Марія БІЛИК,

голова Пустомитівської районної асоціації інвалідів.

Львівська область

#fc3424 #5835a1 #1975f2 #2fc86b #f_syc9 #eef12086 #150714100123