This website works best with JavaScript enabled

Як заявлено в Декларації принципів толерантності (від лат. tolerantia — терпіння), «терпимість – це те, що робить можливим досягнення миру та веде від культури війни до культури миру». Терпимість, означає повагу, прийняття та правильне розуміння багатого різноманіття культур нашого світу, наших форм самовираження і способів вияву людської індивідуальності. Їй сприяють знання, відкритість, спілкування та свобода думки, совісті та переконань.

Терпимість – це гармонія у різноманітті. Це не тільки моральний обов’язок, але й політична та правова потреба.

Толерантність означає, що кожен вільний дотримуватися своїх переконань і визнавати таке ж право за іншими.

Так, люди за своєю природою розрізняються за зовнішнім виглядом, соціальним станом, мовою, статтю, поведінкою і цінностями. Цей перелік критеріїв відмінності можна продовжувати без кінця.

Ми всі різні. Але ми всі рівні. Кожна людина має право жити в мирі та зберіганні своєї індивідуальності. А це означає, що бути толерантним не значить залишатися пасивним перед обличчям расизму, ксенофобії, гендерної або расової дискримінації, сексизму, ейджизму, насильства тощо, або ж мовчати, коли люди зіштовхуються із жорстоким чи явно несправедливим ставленням.

У Міжнародний день толерантності підтверджується ідея про те, що різноманіття, втілене в думках, віруваннях і діях, є цінним даром, а не загрозою, і варто прагнути до побудови такого суспільства, в житті якого укорінився цей основний ідеал. Мир не можливий без терпимості, а розвиток та демократія неможливі без миру.

Чи замислювалися ви коли-небудь над питаннями толерантності?

Чи є Ви толерантними до людей, на приклад, з інвалідністю?

Чи відчуваєте Ви толерантне ставлення до себе з боку інших людей?

Сьогодні варто замислитися над цим і зробити себе і світ добрішим та толерантнішим.

А невдовзі нас чекає ще одна значима дата. 3 грудня – Міжнародний День людей з інвалідністю, який нагадує суспільству про те, що у світі є люди з інвалідністю. Сьогодні, це понад 15% усього населення планети за даними Всесвітньої організації охорони здоров’я. 75 відсотків з них – жінки. Близько 3 млн. людей з інвалідністю проживають в Україні та майже 6 тисяч в Сокальському районі. Вони часто стикаються з дискримінацією і бар'єрами, які позбавляють їх можливості життя повноцінним життям. Зокрема, це - вади законодавчої бази, стигма та нерозуміння оточуючих що з ними «не так», фізичні бар'єри, недоступність інформації (передусім, відсутність інформації у зручному для читання форматі, судроперекладання та відсутність опцій для людей з вадами слуху), невпевненість і конфлікт.

 Через ці перешкоди люди з інвалідністю часто опиняються в ізоляції.

То що ж може зробити кожен з нас, щоб переконатися, що ми сприяємо інклюзивності та доступності? Дуже багато.

Як роботодавець ви можете:
 - забезпечити справедливу практику найму та наймати працівників з обмеженими можливостями;
 - забезпечити зручне середовище працівникам з обмеженими можливостями; (надавати сурдоперекладачів, помічників, скрін-рідери тощо)
 - перетворити офіс у доступне місце для людей з інвалідністю;
 - створювати доступні веб-сайти для людей з інвалідністю та друковані матеріали.

Як член спільноти ви можете:
 - переконатися, що ваша будівля та територія біля неї доступна для людей з інвалідністю;
 - заохочувати сусідів робити середовище доступним для людей з інвалідністю;
 - Сприяти лідерству та правам людей з інвалідністю шляхом підвищення загальної обізнаності, толерантності та прийняття людей з особливими потребами.

Дотримання рівності залежить від кожного з нас!

Громадська організація Сокальська районна асоціація людей з інвалідністю запрошує до співпраці! Наш адрес: м. Сокаль, вул. Чайковського, 42 з вівторка по четвер. В організації працюють гуртки ручної роботи, а також заняття арт-терапії, музики, хореографії, фізкультури та спорту, також інші заходи для розвитку можливостей та захисту прав людей з інвалідністю. Для участі у заходах асоціації, потрібно зареєструватися в організації із документами (паспорт, посвідчення про інвалідність та ідн. код).

Нещодавно, 9 листопада спільно із громадською організацію «Територія МИ» і бібліотекою села Забужжя у забузькому Народному домі було проведено дуже цікаву молодіжну зустріч. Молодь з інвалідністю і волонтери отримали масу задоволення від караоке, танців, майстер-класу із майстринею Ольгою Ровецькою, приємного спілкування з друзями та чаювання із смаколиками і випічкою, яку принесла п. Галина Андрієвська. Наші хлопці і дівчата підготувати плакат-привітання із днем працівника культури та подарували його організаторам свята о. Йосипу Скоробогатому та Світлані Коляді. 

136910

#fc3424 #5835a1 #1975f2 #2fc86b #f_syc9 #eef12086 #150714100123