This website works best with JavaScript enabled
Joomla

Львівська обласна асоціація

Всеукраїнської організації
Союз осіб з інвалідністю України

IMG 20200307 111149

І мене в сім'ї великій, в сім'ї вольній, новій не забудьте пом'янути не злим тихим словом.

Традиційно у березні місяці щороку, Старосамбірська районна асоціація людей з інвалідністю відзначає Шевченкові дні. Так і цього року 7 березня пройшов захід у нашій організації. Святково прибрано приміщення, діти у вишиванках, святковий настрій. Розпочала захід Галина Литвак, яка розповіла про народження Т.Г.Шевченка, про його дитячі, юнацькі роки, про місця де він народився, було розказано так ніби ми всі там побували, а це саме і так, бо Галина Миколаївна побувала у селі Моринці на Черкащині, бачила той ставок біля хати, ті вишні і хату…  Відповідно до того було прочитано вірш «Садок вишневий коло хати…». Біля хати похована мати Тараса. Охайно прибрана могила, так і свідчить, що це було ніби недавно, а хоча пройшло багато-багато років… Був зачитаний вірш «Катерина».

Поезію Тараса Шевченка неможливо не любити, її перекладено більш ніж ста мовами світу. За своє життя поет був знайомий з багатьма відомими на той час поетами, але свої рідну Україну не зраджував ніколи, як би йому не було важко.

Діти зі захватом слухали розповідь і зачитували вірші: «Сон», «Заповіт», «Дума», «І мертвим і живим…», «Думи мої думи…», «Г.З», «Тополя». Приємним було те, що до розказування віршів приєднались і мами дітей «У нашім раї на землі…», «І досі сниться: під горою…», «Село».

Цими віршами ми бачимо, що поет де б він не побував – він завжди залишається сином своєї землі, пам'ятав її і сумував за нею, як за матір'ю.

Завершувала свою розповідь Галина Миколаївна про поховання Генія на Чернечій Горі у Каневі, де вона побувала і випала честь заспівати біля пам'ятника у Каневі, разом з делегацією зі Львова від Львівської обласної асоціації «Реве та стогне Дніпр широкий…».   

Святкування у асоціації завершилось покладанням квітів до підніжжя пам'ятника Т.Г. Шевченку в м.Старому Самборі.

Діти були нагородженні подарунками, і поласували солодощами від ПП «АВС» Михайла Полюги.

      Галина ЛИТВАК                            

Голова Старосамбірської районної                                 

асоціації інвалідів ГО ЛОА ВО СОІУ

IMG 20200307 113033IMG 20200307 111802

Союз організацій інвалідів України Національна асамблея інвалідів України Міністерство соціальної політики України Президент України
Верховна Рада України Кабінет Міністрів України Львівська обласна рада Львівська облдержадміністрація
Львівська міська рада Фонд соціального страхування від нещасних випадків на виробництві Пенсійний фонд України Фонд соціального захисту інвалідів
#fc3424 #5835a1 #1975f2 #2fc86b #f_syc9 #eef12086 #150714100123