This website works best with JavaScript enabled

IMG 20200307 111149

І мене в сім'ї великій, в сім'ї вольній, новій не забудьте пом'янути не злим тихим словом.

Традиційно у березні місяці щороку, Старосамбірська районна асоціація людей з інвалідністю відзначає Шевченкові дні. Так і цього року 7 березня пройшов захід у нашій організації. Святково прибрано приміщення, діти у вишиванках, святковий настрій. Розпочала захід Галина Литвак, яка розповіла про народження Т.Г.Шевченка, про його дитячі, юнацькі роки, про місця де він народився, було розказано так ніби ми всі там побували, а це саме і так, бо Галина Миколаївна побувала у селі Моринці на Черкащині, бачила той ставок біля хати, ті вишні і хату…  Відповідно до того було прочитано вірш «Садок вишневий коло хати…». Біля хати похована мати Тараса. Охайно прибрана могила, так і свідчить, що це було ніби недавно, а хоча пройшло багато-багато років… Був зачитаний вірш «Катерина».

Поезію Тараса Шевченка неможливо не любити, її перекладено більш ніж ста мовами світу. За своє життя поет був знайомий з багатьма відомими на той час поетами, але свої рідну Україну не зраджував ніколи, як би йому не було важко.

Діти зі захватом слухали розповідь і зачитували вірші: «Сон», «Заповіт», «Дума», «І мертвим і живим…», «Думи мої думи…», «Г.З», «Тополя». Приємним було те, що до розказування віршів приєднались і мами дітей «У нашім раї на землі…», «І досі сниться: під горою…», «Село».

Цими віршами ми бачимо, що поет де б він не побував – він завжди залишається сином своєї землі, пам'ятав її і сумував за нею, як за матір'ю.

Завершувала свою розповідь Галина Миколаївна про поховання Генія на Чернечій Горі у Каневі, де вона побувала і випала честь заспівати біля пам'ятника у Каневі, разом з делегацією зі Львова від Львівської обласної асоціації «Реве та стогне Дніпр широкий…».   

Святкування у асоціації завершилось покладанням квітів до підніжжя пам'ятника Т.Г. Шевченку в м.Старому Самборі.

Діти були нагородженні подарунками, і поласували солодощами від ПП «АВС» Михайла Полюги.

      Галина ЛИТВАК                            

Голова Старосамбірської районної                                 

асоціації інвалідів ГО ЛОА ВО СОІУ

IMG 20200307 113033IMG 20200307 111802

#fc3424 #5835a1 #1975f2 #2fc86b #f_syc9 #eef12086 #150714100123